Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: nierówna praca zimnego silnika na jałowym biegu (dławienie)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    159 jtd 16v
    Postów
    20

    Domyślnie nierówna praca zimnego silnika na jałowym biegu (dławienie)

    Na ciepłym wszystko ok. Samochód nie kopci, dobrze pali tylko na zimnym go dławi zwłaszcza po zapaleniu coś go łapie po czym obroty skaczą do ok 1200 wraca wszystko do normy, łapie go przymula i znowu obroty skaczą. Egr i kolektor, wiadomo stare ale nie było tam nic zaślepiane, nadal na klapkach. kiedyś zapchał się kolektor ssący, to tylko na jedynce dało się jeżdzić ale jak to przeczyścili (140 zł) to wszystko wróciło do normy. Od jakiegoś czasu niepokoją mnie te obroty na jałowym biegu. Początkowo myślałem że to łożyska w skrzyni bo siadły, jednak po wymianie jest to samo, dwumas, ogólnie cale szprzęgło też poleciało, wszystkie filtry jak to przy oleju a problem nadal jest. Jak znam życie to teraz nie równo chodzi a jutro trzeba będzie 5000 dołożyć a powiem szczerzę że kiepsko ze sianem. Panowie co może być powodem? z góry dziekuje za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SEBA85
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Śrem
    Auto
    159 2.4 JTDm
    Postów
    62

    Domyślnie

    Zajmij się kolektorem i EGRem. Może spadła ci listwa na kolektorze, EGR zaślep całkowicie (pełna zaślepka nie jest droga) - to na początek. Daj znać czy jest poprawa.
    We własnym zakresie te sprawy ogarniesz w kwocie max 150 zł z wywaleniem klap włącznie (jedynie wyprogramowanie EGR kosztuje 150 - 400 zł), a w firmie koło tysiaka za byś musiał za to położyć.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kolektor do wyczyszczenia. No i ja bym EGR po tym zaślepił, dla świętego spokoju
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    159 jtd 16v
    Postów
    20

    Domyślnie

    Nie znam się zbytnio, moja wiedza jest teoretyczna. Z tego co wiem to przy wypalaniu dpf komputer zamyka egr czyli jednak ma on wygląda na to istotną rolę poza tym nie stać mnie na eksperymentowanie na filtrze który muszę mieć to samo tyczy się tych przekletych klapek pocoś one jednak tam są. Jeśli nie mialbym dpf to bym zaslepil egr w cholerę to samo tyczy się tych klapek które nie jednego już zrujnowaly. Pytanie co robić. Jesteś pewny ze to nie będzie miało wpływu na filtr, patrząc na to teoretycznie zaslepiam zawór i wyłączam opcję w pcu która bierze udział w wypalaniu filtra. Z tad moja obawa. Ktoś może mi wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi bo z taką wiedzą nasi mechanicy puszczą mnie z torbami... Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i oczywiście jak się wyjaśni to napiszę ale wolałbym coś wiedzieć bo premię sobie będą wypłacać z mojego portfela

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Możesz być spokojny. Zaślepienie EGR może mieć co najwyżej pozytywny wpływ na życie filtra cząstek stałych.

    Ogólnie EGR i klapy wirowe służą normom emisji spalin i poniekąd naszemu zdrowiu, a na pewno nie służą zdrowiu silnika. Tak samo zresztą jak DPF.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez Majka w dziale GT
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 21:54
  2. Nierówna praca silnika na biegu jałowym 2.0 JTS
    Utworzone przez wenek17 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 22:42
  3. Nierówna praca na biegu jałowym 3.0 V6
    Utworzone przez Mikenadir w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 17:25
  4. [GTV] Nierówna praca silnika na biegu jałowym.
    Utworzone przez Emes w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 17:17
  5. [159] BOX i nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory