Witam, od trzech miesięcy jestem posiadaczem Alfy 159 1,9jtd. Ostatnio podczas odkurzania środka auta i odsunięciu fotela kierowcy wyskoczył mi błąd poduszki powietrznej. Niby bzdura, ale następnego dnia wyskoczyły kolejne dwa błędy: automatycznego włączania reflektorów oraz wycieraczek. Nie przeszkadzają mi te usterki bo i tak tego nie używałem (jedynie drażnią oko), ale niestety równocześnie z tymi dwoma komunikatami przestały działać czujniki parkowania (przód i tył) oraz na wyświetlaczu nawigacji w miejscu informacji o podróży (czas, odległość, spalanie itp.) są same poziome kreski, dodam, że na wyświetlaczu na desce rozdzielczej funkcja podróży normalnie działa. Dziwna sprawa bo tych dwóch błędów akurat na desce rozdzielczej nie pokazuje. Nie byłem jeszcze u mechanika bo liczę na Waszą pomoc, co prawda znać to się za bardzo nie znam na autach, ale jakiś bezpiecznik potrafię wymienić Szukałem w instrukcji obsługi jakie bezpieczniki odpowiadają za te rzeczy, ale niestety nie znalazłem. Macie Państwo jakiś pomysł czy jechać od razu na serwis? Dziwna sprawa, że praktycznie wszystko jednocześnie wysiadło.
W ramach ciekawostki dodam, że po zakupie auta od razu mechanik kazał wymieniać kolektor ssący, rzekomo jakieś klapki były wyłamane. Policzył za taką przyjemność 1,100zł + 1,400 za kompletny rozrząd (piszę to bo widzę, żę na forum dosyć często poruszany był temat klapek)
Z góry serdeczne dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam...