Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Czujnik temperatury spalin Dpf (P 2085)

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Ar159/2010/2,0/170KM/
    Postów
    103

    Domyślnie

    Witam,
    właśnie próbowałem się dostać do tego czujnika ale jest tak umieszczony, że po odkręceniu nie ma miejsca żeby go wyciągnąć a obrócić się nie da. Czy ktoś może demontował go w 2,0 ? Nie chcę niepotrzebnie rozbierać połowy auta[
    Powodem oczywiście jest sporadyczny błąd 2084. Przy okazji wyczyściłem wtyczkę ale była idealna.
    Pozdrawiam

    QUOTE=Indigo;1653442]Ja mam w 2.0 P2084 ciągle (czujnik przed wejsciem do DPF). Kupiłem auto i po tyg. wyskoczył błąd. Dostałem nowy czujnik na "gwarancji" od sprzedawcy auta. Wymieniłem dalej nic...
    Już rok jeżdżę tak kasuje od razu po wyskoczeniu błędu. Z błędem dpf nie wypali się. U mnie w 2.0 ten czujnik jest z przodu auta od strony chłodnicy. Nie wiem jak w 1,9..Daj znać czy pomoże Ci wymiana.[/QUOTE]
    Alfaholik

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Ar159/2010/2,0/170KM/
    Postów
    103

    Domyślnie

    Witam,

    czyszczenie idealnej wtyczki dało rezultat. Błąd ustąpił.

    Pozdrawiam
    Alfaholik

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Stronie Śląskie
    Auto
    alfa romeo 159 2.4 jtdm Q4
    Postów
    22

    Domyślnie

    witam Panowie i Panie, mam te chyba problem z czujnikem temp na wejściu dpf. czy ktoś z Was kupował i jakiej firmy? w sklepie i na internetach znalazłem zamiennik formy Meat&Doria, znacie to cudo czy szukać oryginałow?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Ar159/2010/2,0/170KM/
    Postów
    103

    Domyślnie

    Witam,

    widać konstrukcja wtyku i gniazda czujnika temperatury na wejściu dpf jest nie do końca dopracowana. Kolejny raz po upływie ok roku musiałem wyczyścić złącze po komunikacie 2084.
    Alfaholik

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    chyba większość konstrukcji wtyków i gniazd jest niedopracowana. Jeżeli wyskakuje jakikolwiek błąd to zaczynam od czyszczenia połączenia (kupiłem sprey do czyszczenia korozji konektorowej WURTH-a). Pomaga w większości przypadków. Na 5 błędów (w ciągu 4 lat) w przypadku 4 czyszczenie pomagało. W jednym przypadku (temp. spalin) musiałem wymienić czujnik.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    wymienic jak najszybciej bo sie zawali dpf i bedze kupa

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Przy tych wtyczkach lubią urywać się kabelki. Może to nie kwestia samego styku

    Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Info dla potomnych:
    Gdy wyskoczy nam błąd P2085 zacznijcie od sprawdzenia czujnika przy dpf. Tak wyglądało to u mnie:


    Czujnik jest od strony pasazera i z tamtej strony proponuje podnieść samochód. Generalnie filozofii nie ma, jedyny problem to bardzo ciężko sie wykręca ta śruba od czujnika (mi pomógł młotek ).

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam. Od dłuższego czasu walczę z tym błędem P2085, najdziwniejsze jest to, że potrafi nie wyskakiwać przez kilka tygodni lub dosłownie codziennie o ile zrobi się te 5 startów silnika i zdąży zgasnąć. Myślałem, że to brak styku - czasem błąd potrafi zapalić się dosłownie kilka dni pod rząd w tym samym miejscu na tym samym wyboju podczas drogi do pracy i to obojętnie czy jadę szybciej, wolniej, silnik zdąży się zagrzać lub nie... Co zauważyłem to najczęściej zapala się gdy droga jest lekko pod górkę lub ostrzejszy zakręt + górka. Wyczyściłem styki czujnika ze zdjęcia kolegi elgritone, niby było ok, a dziś błąd znów wyskoczył. Chciałem zamówić nowy czujnik i wymienić jednak w internecie dostępne są 2 rodzaje - prosty i zakrzywiony (prosty przed katalizatorem i zakrzywiony za katalizatorem - tak są opisane). Tutaj nasuwa się moje pytanie - gdzie jest ten drugi czujnik w Alfie 159 1.9 8v o ile w ogóle występuje ? Bo może warto byłoby go też sprawdzić zanim kupię nowy.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 120km 2006(RIP 08.01.2020)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Panowie a co podpowiedzie na taki myk.
    Wyskakuje błąd p2081 i p2085 dpf wyciachany został przez poprzedniego właściciela (sciemniał ze nie) i próbuje sie wypalić. Moje pytanie czy z tymi błędami to możliwe zeby sie wypalał? Czy został źle usuniety z programu? Jak kupilem auto błędów nie było,po tygodniu '' check'' zawiecił i prubuje sie wypalić, zaczął dymić spalanie wzrosło, wskazówka od turbo wychylila się, szczerze to wystraszyłem sie i zgasiłem auto, po ponownym uruchomieniu nie dymił i wróciło wszystko do normy.

Podobne wątki

  1. [159] 1.8 mpi czujnik temperatury oleju. Nie pokazuje temperatury silnika.
    Utworzone przez Stepaniuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 11:51
  2. [159] Czujnik temperatury spalin
    Utworzone przez dakar00 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 13:49
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 12:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory