Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Temat: Alfa 159 2.4 jtdm 200KM z 2006r. - problem z muleniem od dołu

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Karbon
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    CK/TPI
    Auto
    Było 156 1.9 JTD Jest 159 2.4 Q4 Ti 210 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Ja również zauwazyłem ze po usunieciu klap przy delikatnym ruszaniu samochód do ok 1800 obr/min ma mega muła (chyba ze da sie gazu i strzeli ze sprzegla) Czyli jednak usunięcie klap w 2.4 nie do końca było dobrym wyborem...

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    quba znów zaczynasz swoje teorie snuć Bez urazy, ale takie same błędne przekonania próbowali wciskać mi w ASO. Dobre kilka miesięcy jeździłem bez klap z wyłączonym EGR i żadnego "muła" nie było, więc odpowiedź na pytanie założyciela tematu nie jest jednoznaczna. A porównywanie 2.4 ze 156 do 159 jest raczej niepoważne.
    A co do idei klap wirowych, jahu ma oczywiście rację.

    - - - Updated - - -

    Karbon, czy również zaślepiłeś EGR?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    156 2.4 i 159 2.4 to silniki z zupełnie inaczej napisanym oprogramowaniem.

    156 nie ma klap wirowych a jednak idzie lepiej z dołu niż 159 (kolektory są bliźniacze, poza klapami).

    Faktem jest, że w BMW usunięcie klap odbija się na elastyczności.

    Alfa 159 jest jednak inna, tutaj wycięcie klap jest trudne do odczucia. Klap nie wykorzystano do poprawy elastyczności. Ja wyciąłem klapy i kompletnie nie zauważyłem żadnej różnicy. Ale ja też nie jeżdżę poniżej 1500 obrotów. Temat dyskutowany wielokrotnie i ludzi raczej odczuwają poprawę elastyczności po wycięciu – choć ona wynika głównie z oczyszczenia kolektora.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Koledzy dodam, że ja nie tylko usuwałem te klapy ale robiłem to przy okazji zmiany rozrządu i kompletnego sprzęgła. Jako,że miałem wcześniej zregenerowany kolektor i po roku sie rozsypał tzn, koło nowych osiek był olej czyli po prostu przepuszczał, zdecydowałem się na wywalenie tych klap. Po tym wszystkim tak się to stało. Zrobiłem jeszcze osiowanie proxy w celu podłączenia fabrycznych czujników parkowania. I właśnie jak mechanik wszystko poskładał, to tak się ma do teraz. Auto nie tylko od dołu ma muła ale i jest wyczuwalnie słabsze. Może to DPF tak mnie w balona robi albo EGR (chociaż miałem wyłączony programowo i jest zaślepiony
    Sam już nie wiem co sie stało i jak to naprawić. Przedmuchów nie widać i błędów na kompie brak.
    A może ten zawór w kolektorze szwankuje i tak się dzieje???

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Koledzy dodam, że ja nie tylko usuwałem te klapy ale robiłem to przy okazji zmiany rozrządu i kompletnego sprzęgła.
    Skontroluj ustawienie rozrządu. Szczególnie jeśli chodzi o oba wałki.

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Skoro auto jest wyczuwalnie słabsze to również zajrzałbym do rozrządu - może być przestawiony o ząbek i już nie będzie hulać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    156 2.4 i 159 2.4 to silniki z zupełnie inaczej napisanym oprogramowaniem.

    156 nie ma klap wirowych a jednak idzie lepiej z dołu niż 159 (kolektory są bliźniacze, poza klapami).

    Faktem jest, że w BMW usunięcie klap odbija się na elastyczności.

    Alfa 159 jest jednak inna, tutaj wycięcie klap jest trudne do odczucia. Klap nie wykorzystano do poprawy elastyczności. Ja wyciąłem klapy i kompletnie nie zauważyłem żadnej różnicy. Ale ja też nie jeżdżę poniżej 1500 obrotów. Temat dyskutowany wielokrotnie i ludzi raczej odczuwają poprawę elastyczności po wycięciu – choć ona wynika głównie z oczyszczenia kolektora.
    To jest dobre...

    Jako właściciel 258 konnego BMW ( na szczęście benzynowego) zaglądam także na forum BMW i tam miłosnicy usunięcia klap mówią dokładnie to co Wy. Żadnej różnicy.
    Oczywiście się mylą.

    Nie będę się więcej spierał. Wiem, że mam rację i to przykre że podważacie oczywiste fakty.
    Bez odbioru.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Nie będę się więcej spierał. Wiem, że mam rację i to przykre że podważacie oczywiste fakty.

    Cinek, Tomek i cała reszta niestety nas oszukała, mówiąc, że usunięcie klapek nie wpływa na pracę silnika. Skandal

    No i sam siebie oszukałem, bo wyciąłem i nie widzę różnicy...

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Mylisz się.

    Lepsze mieszanie spalin? Dlaczego w takim razie nie mam klap w 156 2,4 a mam EGR?
    Dlaczego nie ma klap na obydwu kanałach dolotowych? EGR wpuszcza spaliny do całego kolektora a nie do kanałów z klapami....

    Turbo na niskich obrotach prawie nie istnieje i dlatego przymyka się kolektor, aby to wątłe ciśnienie trochę podkręcić , dostarczyć je do jednego z kanałów i pobudzić silnik do pracy. Jeśli bawisz się wężem ogrodowym na którym jest niskie ciśnienie wody i przytkasz go palcem to uzyskasz podobny efekt. Klapa wirowa to kryza. Gdyby chodziło o lepsze mieszanie w środku miałbyś łyżeczki do cukru, które wirują na ośkach.


    Oczywiście przyczyna mulenia może być inna
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale klapy wirowe nazywają się WIROWE, i ich zadaniem jest właśnie ZAWIROWANIE powietrza w cylindrze na wolnych obrotach by te lepiej wymieszalo się ze spalinami z egr. Moja alfa jest żywym przykładem tego iż wycięcie klap NIE powoduje mula na niższych obrotach. A tekst o hondzie jest już cytowany w najlepszych warsztatach jako niezły żart

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Panowie ale to mojego problemu nie rozwiązało
    Wielu albo i wszyscy co usuwali klapki pisało o plusach a ja mam problem.
    Nie wiem czy DPF może coś mieć z tym wspólnego??? Może EGR chociaż jest wyłączony
    Szukałem z mechanikiem jakiejś nieszczelności ale wszystko jest OK
    No to teraz po kolei - jeżeli przed wywaleniem klap wszystko było ok to nie ma takiej ludzkiej możliwości, żeby po poprawnie przeprowadzonej operacji usuwania klap cokolwiek się pogorszyło. Szukaj problemu w nieprawidłowo ustawionym po tej operacji rozrządzie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [159] HAMULCE do 2.4 200KM 2006r SW ?
    Utworzone przez rhessi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-09-2015, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory