Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Wypalanie DPF z efektami...czy to normalne?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    A co z komputerem? Dlaczego trzeba DPF wywalić z oprogramowania?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar entuzjasta159
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    brava 1,9 jtd cf3 2001 @ Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    193

    Domyślnie

    tak w "wielkim" w skrócie;ecu silnika monitoruje stan filtra cząstek stałych(ciśnienie przed nim i za nim ustalając stan zapełnienia),temperaturę spalin itd. Jeśli jakiś parametr będzie znacząco odbiegał od normy silnik wejdzie w tryb awaryjny.A nawet jeśli od razu błędu nie wykryje to któregoś pięknego dnia sterownik silnika postanowi zregenerować dpf którego de facto nie ma i może pojawić się spory problem.W internecie i na forum jest sporo informacji na temat jak przebiega proces wypalania i skąd takie wysokie temperatury spalin
    Ostatnio edytowane przez entuzjasta159 ; 30-06-2015 o 20:43

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny Kocur Zobacz post
    Magil, byłem niedawno w ASO wymienić olej którego poziom wzrósł mi lekko o litr. Serwisant powiedział mi żeby prawidłowo filtr się wypalał należy utrzymywać stałą prędkość i obroty w okolicach 2,5 / 3k. I najlepiej raz na tydzień dwa auto przegonić na dłuższej trasie. Nie uważam ludzi z ASO za wyrocznie ale prawda jest taka że kiedy jeździłem więcej naszymi pięknymi autostradami dpf wypalał mi się idealnie, średnio co 700km, ostatnio niestety wypalanie złapało mnie 4/ 5 razy na zakorkowanych ulicach naszej pięknej stolicy i skończyło się na rozrzedzeniu oleju silnikowego właśnie.
    jeśli przerwałeś procedurę wypalania to się nie dziw, że rozrzedził Ci się olej. Mi się w mieście wypala co 100-200km, raz w korkach raz nie, zawsze gaszę autko tylko jeśli jestem pewien, że wypalanie się skończyło. Ani grama oleju nie przybyło, filtr wypala się do poziomu 20%

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    jeśli przerwałeś procedurę wypalania to się nie dziw, że rozrzedził Ci się olej. Mi się w mieście wypala co 100-200km, raz w korkach raz nie, zawsze gaszę autko tylko jeśli jestem pewien, że wypalanie się skończyło. Ani grama oleju nie przybyło, filtr wypala się do poziomu 20%
    Nie wiem co mam Ci odpisać, pilnowałem tego procesu za każdym razem, nigdy nie wyłączałem auta podczas zwiększonego poboru paliwa, gdy obroty delikatnie falowały, turbo odchylało się nieco powyżej 0.
    Może zwyczajnie filtr mam na wymarciu.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    hmmm no może, sprawdzałeś w MES ile było nieudanych prób wypalania, jeśli jest zero, to może rzeczywiście DPF zdycha

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    To jest logiczne, ale wydawało mi się, że jeśli wywalę wkład czyli zrobię mu 100% przelot to komp będzie widział "filtr czysty" i da mi spokój.

    Wystraszyło mnie strasznie to zatlenie się osłony termicznej. Muszę się jej przyjrzeć może gdzieś dotyka filtra i stąd zamieszanie.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny Kocur Zobacz post
    Ja wycinam w piątek..fuckit! używając auta w mieście nie da się wypalić go prawidłowo, smutne ale prawdziwe.
    Oczywiście że się da i to bez większych problemów. od 2 lat użytkujemy 159 po mieście i temat nie jest taki kłopotliwy. Raz na 10-14 dni wyskok poza mia100 i problem rozwiązany.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Np wlasnie, to jest konieczne, ja z racji intensywnego kursowania na trasie dom-praca-porodówka zaniechałem tras dłuższych niż 10 km. Tak jak kolega pisał filtr mógł sie z tego powodu niewłaściwie wypalać. Myśle o usunięciu trochę dla świetego spokoju. Nie ma to raczej negatywnych skutków, kontrole diagnostyczna tez przejdziesz bez problemowo


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    jak na razie problemów nie ma, ale może to się zmienić jak wprowadzą normy wjazdów do centrum miasta, no i wycieczki zagramanice mogą być nieciekawe

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    jak na razie problemów nie ma, ale może to się zmienić jak wprowadzą normy wjazdów do centrum miasta, no i wycieczki zagramanice mogą być nieciekawe
    i jak diagności zaczną robić przeglądy wg obowiązujących przepisów a nie na zasadzie "daj Pan dowód"

Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez dcfan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 539
    Ostatni post / autor: 02-02-2023, 17:11
  2. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  3. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35
  4. [159] Zapchany DPF i wypalanie
    Utworzone przez Tomiak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 18:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory