Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: obudowa filtra powietrza alfa 159

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    AR 159 120KM
    Postów
    79

    Domyślnie obudowa filtra powietrza alfa 159

    Panowie, mam następujący problem: po kontakcie z krawężnikiem, jak mniemam (moja żona zagadnięta o to szybko zmieniła temat i była miła cały dzień, co nie jest typowe) rozwaliła się ta dolna osłona (dekiel, pokrywa) obudowy filtra powietrza (ta część, która jest chyba mocowana na czterech śrubach). Poinformował mnie o tym mechanik podczas wymiany filtrów - prawie cały filtr powietrza jest odsłonięty.
    Pytanie: jak długo mogę tak jeździć i na ile szkodzi to samochodowi? Cholernie trudno znaleźć tę część, przestaje wierzyć, że kupię sam dekiel, a całe osłony filtra sprzedają na Allegro cholernie drogo.
    Drugie pytanie: może ktoś jakimś cudem ma tę część, albo pomysł, jak ją zdobyć.

    I jeszcze jedno pytanie: kilka dni temu kupiłem na Allegro część, która była opisana jako "obudowa filtra powietrza Alfa 159 JTD" i była fota. Część wyglądała jakoś dziwnie, ale pomyślałem, że jest sfotografowana z drugiej strony, poprosiłem o zdjęcie dekla, żeby upewnić się że jest cały. Gość odpisał mi, że wszystko jest ok i nie ma potrzeby wysyłać zdjęcia. Co się okazało: część która przyszła (zapłaciłem 180 zł) nie jest wcale obudową filtra, ale tzw. tłumikiem szumów. Wściekły zadzwoniłem do gościa i już widzę po pierwszej rozmowie, że będzie problem. Gość powiedział mi dosłownie - że jeżeli jest zdjęcie, to opis może być jakikolwiek i oni nie ponoszą odpowiedzialności za to, że ja nie rozpoznaję części. Mam nadzieję, że jest to wierutna bzdura?

    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar solek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Oseredek/Susiec
    Auto
    159 SW 2008 2,4 JTD 210KM GRIGIO TITANIO MET
    Postów
    276

    Domyślnie

    kolego jazda z odkrytym filtrem może skończyć się bardzo źle przy pierwszej większej kałuży bądź deszczu bo wtedy woda może być zassana i narobić bałaganu w silniku, nie wspominając że dużo więcej syfu prosto z ulicy i zasysa silnik
    Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Obudowa filtra kosztuje 500zl. Ciezki temat....

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    tak - jest to bzdura bo nie kupujesz zdjecia tylko przedmiot z opisu.
    co innego gdyby opis byl - na sprzedaz czesc ze zdjecia
    :-)
    ktory taki madry sprzedawca?








  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    AR 159 120KM
    Postów
    79

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Sprzedawca nazywa się artserwisczesci1, tu link do aukcji: http://allegro.pl/alfa-romeo-159-1-9...412493385.html. Rozmawiałem z drugim gościem, który zajmuje się reklamacjami i bez większych oporów zgodził się na zwrot (zobaczymy jak pójdzie w rzeczywistości), ale bez żadnego poczucia, że zrobili problem czy cokolwiek nie tak. Na końcu usłyszałem: "Proszę pana, taka prośba na koniec, niech pan nie kupuje, jeżeli się pan nie zna, bo przez to jest tylko zamieszanie", na co ja: "A czy ten, kto błędnie opisał przedmiot na aukcji, znał się?". W odpowiedzi milczenie, ja już wolałem nie zaogniać sytuacji, bo wolę zwrot kasy niż satysfakcję z wygranej sprzeczki.
    Wygląda na to, że przez gówniany kawałek plastiku będę musiał kupić całą obudowę za 500 zł... Napisałem do wszystkich posiadających tę część na Allegro, że odkupię sam dekiel za 200, ale nie liczę na odzew. Gdyby jakimś cudem ktoś miał tę część to proszę na priv - poczekam jeszcze z dzień-dwa z zakupem.
    A swoją drogą, to zważywszy niskie zawieszenie i łatwość uszkodzenia tej obudowy, plus jej cenę (blisko 1000 nowa) to jest to dość poważna wada konstrukcyjna 159ki moim zdaniem.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się, żeby łatwo było uszkodzić tą obudowę. Trzeba by nieźle przypakować spodem. Przecież obudowa jest chroniona z przodu i z boku przez zderzak, a od dołu przez osłonę dolną silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GruBaDuPa
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159 JTDm 8V
    Postów
    60

    Domyślnie

    Jeździłem z uszkodzoną obudową filtra powietrza i skończyło się to zniszczeniem turbosprężarki.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar kamil8746
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    była Alfa Romeo 147 1.9jtd jest AR 159 1.9jtdm
    Postów
    169

    Domyślnie

    Miałem zniszczona ta obudowę tzn połamana ale wszystkie plastiki na miejscu. Poskladalem ja za pomocą kleju 2 składnikowego blachy i nitów takie puzzle 3d. Przejechałem 15kkm i wydaje sie spełniać swoje zadanie chroni od wody


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Diagnostyka komputerowa,kasowanie błędów, resetowanie inspekcji, podglad parametrów. Milicz i okolice więcej priv

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    AR 159 120KM
    Postów
    79

    Domyślnie

    Panowie, kupiłem całą obudowę filtra powietrza, wymieniłem jedynie ten dekiel zabezpieczający filtr od dołu, który miałem złamany. Mam jednak poważne wątpliwości, czy cała ta obudowa jest poprawnie zamocowana, gdyż:

    1. jest ona osadzona bardzo nisko (obudowa "opiera się" właściwie na dolnej osłonie silnika)
    2. telepie się, nie jest zamocowana na sztywno

    Czy tak powinno być?

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Panowie, ja winy nie mogę zwalić na żonę, uszkodziłem auto i w tym obudowę filtru powietrza. Zasadnicze pytanie czy obudowy w 1.9 i 2.4 są takie same? Cholernir drogie te używki,
    ~`400zł Czy ktoś z was dysponuje nr takiej części w ogóle?

Podobne wątki

  1. obudowa filtra powietrza alfa 147 jtd
    Utworzone przez corneli1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 15:50
  2. [155] alfa romeo 155 obudowa filtra powietrza
    Utworzone przez pt4ku w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 22:16
  3. [159] obudowa filtra powietrza alfa 159 różnice
    Utworzone przez vwwojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2013, 18:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory