Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 157

Temat: Sanki/belka oraz inne metalowe czesci zawiasu vs. korozja

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie też rdza na sankach, farba złazi płatami, ale na razie tylko powierzchniowo. Przed zimą trzeba będzie przynajmniej pomalować Hammeritem bo sól zeżre wszystko do końca.
    Gorzej, że w nadkolach wypatrzyłem kilka jakby rdzawych plam, z tym może być większy problem...

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    239

    Domyślnie

    A to ciekawe. U mnie poza kilku mm ogniskami na sankach i jednym wiekszym, ktore troche zeszlifowalem i pomalowalem podwozie wygląda bardzo dobrze, zero rdzy. Auto z niemiec z początku 2010.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Moje niemieckie koniec 2006r., od spodu całe wygląda jak nowe (dosłownie!), tylko sanki jak ze szrotu. Wygląda na to, że coś skopali w procesie produkcyjnym.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    U mnie głównie sanie były pordzewiałe. Z tyłu delikatnie mocowania dyferencjału (Q4) ale nawet tego nie ruszałem. Reszta podwozia jak nówka. Podczas szlifowania sani troszke rdzy wpadło mi do ust.... sama sól !! Wiec może to była przyczyna.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    10 lat temu gdy kupiłem 156 napisałem na jakimś forum że Alfy gniją...hejtom nie było końca. "Przecież to ocynk o czym ty piszesz?". Dzisiaj moja 156 ma wspawane pół podłogi, wzmocnione mocowania kielichów etc. Alfa żony właśnie wróciła z kompletnej odbudowy progów, a 159...no własnie, nie ma dziur, ale moje doświadczone oko widzi już jak za rok, dwa będą dziury w tylnych osłonach kół. Nie będę Was drażnił tekstami jakie mam jeszcze auta innych marek i że w nich (roczniki 159) rdza jest tak obca jak uroda u niemieckich kobiet....
    Takie życie . Auto ma służyć 10 lat i ...szrot, ale są lepsi producenci i gorsi.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Rdza w mojej 159 też bardzo mnie denerwuje. Staram się z nią walczyć jak się da. Sanki standardowo skorodowane. W zeszłym roku zrobiłem kompleksowe zabezpieczenie rust check miedzy innymi sanek ale na wiele się to nie zdało. Rdza w tym roku wylazła znowu. Na tylnych wahaczach też powyłaziła. W tym roku na wiosnę podczas montażu chlapaczy przednich zabezpieczyłem przednie błotniki od środka na rantach i przednią część progu. Kamienie dość mocno poobijały te elementy i ruda zaczęła tam szaleć. Planuję jeszcze w tym roku zdemontować tylne nadkola i zabezpieczyć błotniki od środka i tylną część progu. Co do środków antykorozyjnych to z przodu użyłem farby stahldur. W sklepie sprzedawca mówił, że jest lepsza od hameraita. Zobaczymy. Co do tyłu to zastanawiałem się nad brunox epoxy i lakier w miejscach widocznych gdzie oryginalnie jest lakier.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    239

    Domyślnie

    Jak wałkowałem temat zabezpieczenia to są dwie drogi, podkład epoksydowy i jakiś baranek, masa kauczukowa na spód i częściej na blachę podkład reaktywny, podkład akrylowy, szpachla, lakier.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Lakiernik podpowiedział mi sposób jaki wydaje się dość logiczny i skuteczny. Na miejsce oczyszczone z rdzy (luźnej) nakładamy żywicę epoksydową. Odcina ona dopływ powietrza, utwardza miejsce (np rant błotnika obijany kamieniami) i podobno długo chroni.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    P-no
    Auto
    Brera 2.4 200 TuneForce 230km/490nm
    Postów
    70

    Domyślnie

    U mnie w Brerce '07, też z jednej strony na sankach już rdza powierzchowna się pojawia, a podłoga piękna....

    Efekt ubytku w osłonie silnika, właśnie z tamtej strony.
    Ostatnio edytowane przez karol s ; 11-09-2015 o 19:13

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafael21
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 150KM
    Postów
    100

    Domyślnie

    Jestem właśnie na etapie wymiany sanek. Moja Alfa jest z końca 2007r i sanki są w stanie w którym a nie da się już nic zrobić
    Korozja jest tak rozległa że praktycznie mogę w nie wbić śrubokręt. Próbowałem je czy czyścić ale się poddałem. Belka pod chłodnicami praktycznie się wygięła od korozji. Kupiłem używane z 2006r w stanie idealnym.
    Zero korozji. Wyczyściłem, odtłuściłem i pokryłem 3 warstwami biteksu Kupiłem do nich także uchwyty do mocowania chłodnic bo moich już praktycznie nie było.
    Wymiana w poniedziałek.
    Koszty:
    Sanki: 550zł
    Uchwyty: 150zł
    Wymiana:200zł
    Geometria: 70zł
    Ale to jest bezpieczeństwo więc nie ma co oszczędzać

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 22:36
  2. klamka inne czesci do 155
    Utworzone przez zychu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory