Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 157

Temat: Sanki/belka oraz inne metalowe czesci zawiasu vs. korozja

  1. #51
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    Niedawno regenerowałem swoje sanki - może zdjęcie Ci pomoże porównać - te są od 1.9jtdm 2007r.

    Załącznik 236156

    ale faktycznie te sanki są słabo zabezpieczone a stal bardzo podatna na korozję. Sąsiad z garażu obok jak zobaczył co robię to myślał, że jakiegoś oldtimera restauruję

    Załącznik 236157
    i co mu się dziwić, włoska tandeta w najlepszym wydaniu :-) Moje też wyglądają jak rudy 102 wykopany z bagna. No, ale mój egzemplarz wg. forumowych alfa...ków to zajechany złom ;-) Po prostu poprzedni właściciel nie był pasjonatem marki i na złość mu sanki zardzewiały ;-)

    A tak na poważnie ... toż to trzyma silnik... uff... W 2020 zaczną opadać na asfalt.

    Wyprzedzająco: nie pałam miłością do VW... Mam tylko z tej "stajni" Paska B3. Ale do diaska... Ten znienawidzony golf ver 3.0 , który pamięta chyba jeszcze Mur Berliński ma lepsze sanki niż to nasze cudo 159... Te włoskie patałachy nie potrafili nawet zrobić sanek, widocznie mieli wtedy poobiednią siestę, gdy dobierali materiał i zabezbieczenie antykorozyjne na sanki. To u nich normalne nie tylko w branży samochodowej. Więc trzeba im to wybaczyć. Ważne, że Dziurdziano ;-)

    Wyprzedzająco 2: nie, nie chcę kupić Golfa.
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 11-10-2017 o 22:22

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Wyprzedzając to masz jakieś problemy emocjonalne. Nie wiem może w dzieciństwie ktoś Ci przykrecil zabawki do podłogi albo zdechł ci chomik... i każdy tu ma już dość twoich pustych nic nie wnoszacych komentarzy oraz zali jaki to Chu..y egzemplarz alfy posiadasz

  3. #53
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam gdzie jest jakiś administrator? Ten koleś nie wnosi nic do dyskusji, jedynie tryska jadem na wszystkie strony. Jeden ban i byłby spokój z tym śmieceniem we wszystkich tematach.

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie Sanki/belka oraz inne metalowe czesci zawiasu vs. korozja

    Wracając do tematu. Sanki od q4 mają dodatkowe wycięcia na wał. Od 3.2 2.4 i 1.9 są identyczne. Sam kupiłem od 3.2 a moje z 2.4 latają teraz w 1.9. Jak z pozostałymi jtsami nie wiem, ale osobiście obstawiam że są tylko dwie wersje do q4 i ośki.

    Co do bzdur pana na R. Rdza w 99.9% wypadków jest powierzchowna. Po piaskowaniu i malowaniu wyglądają jak nowe. A winna jest osłona silnika w której zbiera się woda. W rzeczonym golfie czy pasacie widać asfalt bo osłona nie zaczyna się na zderzaku i nie kończy pod dupą kierowcy.

    Przykłady zdjęciowe:


    Widać że rdza jest tylko tam gdzie osłona jest przykręcona do sanek.

    A tu już po robocie i kilku tyś. km.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez hideto ; 12-10-2017 o 21:14

  5. #55
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał hideto Zobacz post

    Co do bzdur pana na R. Rdza w 99.9% wypadków jest powierzchowna.
    Rdza, zrozum co to jest rdza. Podstawy chemii się kłaniają. Ew. spytaj się jakiegoś metalurga co to jest ta ruda. Tego się już nie da zatrzymać, tak jak nie da się powstrzymać naszej śmierci. Można zaklinać. Brać witaminę C , ale tylko "lewoskrętną". Bo ona tylko działa skutecznie. Rdza, malowanie, piaskowanie, zaklinanie rzeczywistości. Podstawy... ehh.... Btw: saneczki w 7 letnim aucie po piaskowaniu wyglądają naprawdę super. Też będę piaskował, ale tylko po to , aby następny pasjonat marki nie miał problemu ze spadającym silnikiem na asfalt. O zawieszeniu ( dolny wahacz) , które poleci wcześniej na ostrym zakręcie nie wspomnę.

    Każdemu nowemu nabywcy 159 proponuje podczas zakupu i negocjacji ceny zdjąć osłonę silnika. -4kPLN gwarantowane od ceny. Nawet "znawca marki" , "pasjonat marki" - to brzmi lepiej i dumniej - nie będzie oponował jak to zobaczy. W innych AR rdza wpierniczała wszystko, w 159 tylko sanki, od silnika i od przedniego jak że mało ważnego przedniego zawieszenia... Uff.. To naprawdę postęp na miarę XXI wieku. W 159 nie muszę być jak Flinston, bo podłoga akurat nie jest dziurawa jak w innych AR. O ! Dziękuję Ci Giudziaro i inżynierowie Fiata. THX. Tutaj muszę myśleć o tym , że za 2 lata urwie mi się przód i na TVN24 przeczytamy "samochód z nieznanych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pasu ruchu i zderzył się czołowo z samochodem marki xxx, yyy". Myślcie trochę ludzie. AR to nie tylko "masoński" znaczek na masce. To nie kult. To kawał blachy + plastyk. Jak każdy inny samochód, lepiej czy gorzej wykonany. Ten akurat jest tym drugim. Gorszym. Kiepskim. Z założenia kiepskim. Takim po prostu miał być. I to właśnie doskonale wyszło makaroniarzom. Jest po prostu kiepski. O lata świetlne wyprzedza inne AR, ale to tylko i wyłącznie włoska pod względem techniczna tandeta.
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 14-10-2017 o 02:01

  6. #56
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Wyprzedzając to masz jakieś problemy emocjonalne. Nie wiem może w dzieciństwie ktoś Ci przykrecil zabawki do podłogi albo zdechł ci chomik... i każdy tu ma już dość twoich pustych nic nie wnoszacych komentarzy oraz zali jaki to Chu..y egzemplarz alfy posiadasz
    Zrób ankietę - nie wiem czy to forum ma taką możliwość - pytanie: czy masz zeżarte sanki. Mam przeczucie, że dość dużo osób będzie miało przykręcone zabawki do podłogi, albo zdechniętego chomika. Może warto spróbować zrobić takie query ? A... w sumie to daj foty swojej podczas najbliższej zmiany oleju jak mechanior będzie przecinakiem odkęcał korek oleju w misce i zachodził w głowę, jacy to ci zdolni włosi potrafili podczas zmiany oleju przewidzieć za jednym zamachem konserwacje podłużnic.

    I poczytaj sobie posty, z 2015 z tego wątku. Wiem, że 99% nie ma już tego auta, ale poczytaj. Zachodnie fora z "etymologią procesu gnicia" też.Klasy jakości stali, która została tam użyta. Potem ankieta. Kilku pewnie będzie takich, którym nie rdzewieje, będą zaklinać , klnąć się na wszystkie świętości. To wybrańcy losu. ;-)

    Eeee... daj po prostu foty...
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 14-10-2017 o 01:20

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Abstrahując od tego komu te sanki rdzewieją a komu nie, to mam pytanie do osób które malowały ww. Element. Zakładacie wtedy osłonę czy zostawiacie wszystko na wierzchu ? Moim zdaniem jedyne sensowne rozwiązanie to obdarcie osłony z tej gąbki i wywiercenie kilku małych otworków by wrazie czego woda miała by jak spłynąć. Co o tym sądzicie ?

  8. #58
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam czy po ostatnim lifcie zmienili może osłonę?! Nie pamiętam po zdjęciu, żeby były na niej jakieś gąbki, a stan sanek w moim samochodzie nie budzi żadnych zastrzeżeń.

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    [MENTION=75468]radsky[/MENTION] zbanowany, wiem gość w kółko jak katarynka to samo już ciężko było czytać, ale przyznacie że często miał rację? sanki są sknocone totalnie - tandeta jakich mało. właśnie w mojej poprzedniej JTDM (brat ją sprzedaje i była u mechanika parę drobiazgów jeszcze poprawić) odkryliśmy w jakim są stanie - palcem można dziury robić. ostatni raz jak ja widziałem (3 lata temu) to wydawały się tylko powierzchownie pordzewiałe. teraz niestety koszty, bo auta tak sprzedać mi nie wypada nawet. ktoś powie czemu nie robiłeś wczesniej - żadna przyjemność auto na ileś dni uziemić i bawić się w odrestaurowywanie sanek. takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w aucie 9 letnim wtedy.
    a problem jest duży - na alfaowner.com co chwilę teraz temat podbijany. w TBi (2010, z Włoch, 2 lata temu sprowadziłem, obecnie tylko 70tyś km przejechane ) patrzyłem ostatni raz rok temu też już powierzchownie rdzewiały, wtedy olałem, ale teraz już jestem umówiony z mechanikiem że mi to poczyści, podmaluje i napuści jakiegoś środka konserwującego do profili. ściągać nie będę raczej, spróbujemy zrobić na aucie.
    a teraz kupno sanek do JTDM. na alledrogo tylko dostępne do wersji 4x4. dzwoniłem po kilku gościach którzy w okolicy rozbierają alfy - powiedzieli że nie ma szans kupić do 4x2, bo znikają od razu. znajomy mówi że wszystkie od niego bierze jakiś kolo, remontuje i sprzedaje do Niemiec. po znajomości uprosiłem go, i sprzeda mi ładne - w przyszłym tygodniu demontują - 850zł bez faktury... a nowe w ePerze pokazuje EUR1075 czy coś takiego...

    tak więc jeśli jeszcze Wasze sanki jakoś się kupy trzymają, zabezpieczcie je jak najszybciej.

    a tu zdjęcie tej tandety (ta duża dziura zrobiona palcem, przebieg obecny 154tyś km):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image000000.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	77.2 KB
ID:	236351

    a jak juz o rdzy dyskutujemy, to popatrzcie sobie za kołami przednimi - zarówno w mojej TBi 2 lata temu widziałem że na punktach zgrzewu blach już był rudy nalot - od razu to wyczyściliśmy i zabezpieczyliśmy. z ciekawości popatrzyłem u kumpla (ma TBi z końca 2011r, wtedy z przebiegiem 35tyś km), i było dokładnie to samo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #60
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A jest obecnie jakiś samochód w którym te sanki nie rdzewieją? W poprzednim Oplu miałem je wymienione w ramach akcji serwisowej. Nie zdziwiłbym się jakby pomysł wygłuszenia gąbką chłonącą wodę był zaproponowany w AR przez GM.
    Tak jak wspomniałem wyżej, przy przebiegu blisko 150 000 km moje sanki wyglądają normalnie. Farba nie złazi, rdzy (przynajmniej tu gdzie mogę skontrolować po zdjęciu osłony) nie widzę.

    A tutaj podwozie dwuletniego Audi A4 B8:

    Załącznik 236353

    Co do Radsky - jego problem polegał na tym, że on te wady wyolbrzymiał i opisywał jakby to był jedyny samochód świata posiadający jakiekolwiek wady, a cała reszta światowej motoryzacji to jeżdżące ideały.
    Użytkownicy Mazdy 6, tak szybko jak tylko mogą, jadą na zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Mimo tego Mazda 6 staje się drugim Passatem.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 22:36
  2. klamka inne czesci do 155
    Utworzone przez zychu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory