Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Renowacja / Regeneracja / Odnowienie Alfa Romeo 159 Sedan - Poznań / wielkopolska

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    3

    Domyślnie Renowacja / Regeneracja / Odnowienie Alfa Romeo 159 Sedan - Poznań / wielkopolska

    witam,
    Mam nadzieję, że nie powielam tematu - nie udało się mi jednak znaleźć kompletnego info.

    Mam Alfę 159, 2007 rocznik 1.9 jtdm, służy dzielnie od lat i choć może pora trochę szkoda się z nią rozstawać. Dlatego pomyślałem, że warto w nią tchnąć trochę świeżości i ją odnowić, może z małym dyskretnym tuningiem. Tak, żeby alfa znowu wyglądała jak nowa.

    Stan na dziś. Alfa przejechała jakieś 210 tyś, bez poważniejszych zdarzeń mechanicznych, na bieżąco wykonywane wszystkie prace serwisowe lub wynikające z przebiegu. Lakier z licznymi rysami bez poważniejszych uszkodzeń ale z "rysami dookoła", tylny zderzak z dołu uszkodzony na jakiejś dziurze.

    Celem jest odnowienie samochodu do stanu "prawie nowego" i do sprawnego przejechania kolejnych 100 tyś km.

    Do zrobienia zatem:
    - odnowienie lakieru / ewentualnie jakaś powłoka ochronna
    - odnowienie wnętrza / i ewentualnie wymiana czarnej alcantary na rudą skórę
    - lusterka/reflektory / dywaniki / emblematy

    - sprawy mechaniczne wg konieczności
    - ewentualny tuning

    Proszę o info jak i gdzie zrobić poszczególne prace z uwzględnieniem lokalizacji - tak, żeby nie wklejać linków do osób czy zakładów odległych (chyba, że wątek jest ogólny i coś można samemu zrobić). Fajne byłoby info dotyczące poszczególnych prac - czy warto zrobić je samemu, czy lepiej nie (radzę sobie z różnymi pracami ale nie posiadam "warunków warsztatowych").
    Oczywiście proszę o linki do różnych pomysłów na renowację / tuning te również się przydadzą, wprawdzie 159 jest dość ładna i można powiedzieć nie ma co zmieniać, chciałbym coś nowego jej jednak dołożyć.

    Przydatne będą również informacje o sklepach/warsztatach z okolicy gdzie można wykonać poszczególne prace, z info o efektach/kosztach.

    Myślę, że powstanie ładne zebrana informacja przydatna, gdy ktoś będzie chciał coś podobnego zrobić. Info z poszczególnych prac, stanu przed i po zamieszczę w temacie. Jeśli taki temat z Poznania i okolic już jest proszę o doklejenie/przeniesienie itp.

    pozdrowienia

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Hej,

    Renowacja wnętrza odezwij się do kolegi 1990mb.
    Zrobi Ci tak auto, że jej nie poznasz :-D
    Tuning Poznań - Tune Force
    Tuning Pleszew - Goodhope
    Obie firmy, to czołówka w Polsce,
    Mechanika - Maruniak, Kotowicz, Nagórski (kolejność bez znaczenia, z tym że Kotowicz nie bawi się w elektronikę).

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 08:05
  2. renowacja skór Poznań
    Utworzone przez maras37 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 17:52
  3. [159] Polerowanie odnowienie renowacja przednich lamp
    Utworzone przez nikusbb w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 08:55
  4. Renowacja/odnowienie lakieru.
    Utworzone przez kripp w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 08:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory