Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 159 zgubiony kluczyk

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR Spider & AR 156 & Seicento 1.2 8v
    Postów
    5

    Domyślnie Alfa 159 zgubiony kluczyk

    Witam i proszę o poradę. Zgubiłem kluczyk od samochodu podczas pobytu za granicą (obecnie znajdujemy się w Szkocji) niestety był to mój jedyny kluczyk jaki posiadałem i teraz moje pytanie co dalej? Czy jest możliwość zakodowania i dorobienia kluczyka bez wzoru? I drugie pytanie czy alarm ma dodadkowe zasilanie czy prąd pobiera z aku. Bo myślałem żeby wybić boczna szybę i sprawdzić czy nie zatrzasnolem go w bagażniku

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar entuzjasta159
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    brava 1,9 jtd cf3 2001 @ Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    193

    Domyślnie

    a masz moze kartę kodową?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie wiemy jaki masz alarm. W większości przypadków powinien mieć osobne zasilanie. Czasem samo odłączenie aku uruchamia alarm, jeśli nie został wyłączony pilotem.
    Rozbicie szyby to średnio mądry sposób. 159 można dość łatwo otworzyć poprzez przednie drzwi. Jak to zrobić nie będę tutaj pisał z wiadomych względów
    Każdy salon AR/Fiat/Lancia/FCA musi Ci dorobić kluczyk jeśli masz dowód własności auta. Bez tłumaczenia dowodu rej. i twojego dowodu (lub paszportu) może być ciężko za granicą. Jeśli nie masz karty kodów to nie problem. Na podstawie dokumentów i numeru VIN wygenerują Ci jej numer. Tylko, że procedura dostarczenia kluczyka to czasem 3-10 dni roboczych...

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR Spider & AR 156 & Seicento 1.2 8v
    Postów
    5

    Domyślnie

    wszystko fajnie tylko ze w salonie alfy powiedzieli mi 420 funtow co po dzisiejszym kursie daje 2520zl. nie ma jakiegos tanszego sposobu? ile by kosztowala taka sama operacja w polsce? zawsze papiery moge wyslac do rodziny, samochodu i tak nie bede uzywal przez miesiac bo wyjezdzam wiedz czas nie gra roli

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Ja bym poszukał na miejscu jakiegoś speca od otwierania aut, jeśli znajdziesz kluczyk to po sprawie, jeśli nie to zadzwoń do jakiegoś elektronika w Polsce może jak mu wyślesz centralke ECU i Body to będzie w stanie dorobić odpowiedni kluczyk albo coś innego doradzi. Sądzę że może być taniej niż w naszych ASO.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał haart1 Zobacz post
    wszystko fajnie tylko ze w salonie alfy powiedzieli mi 420 funtow co po dzisiejszym kursie daje 2520zl. nie ma jakiegos tanszego sposobu? ile by kosztowala taka sama operacja w polsce? zawsze papiery moge wyslac do rodziny, samochodu i tak nie bede uzywal przez miesiac bo wyjezdzam wiedz czas nie gra roli
    To nie możesz zadzwonić do ASO w Polsce? Skąd my mamy wiedzieć, czy masz kartę kodów itd. Poza tym w ASO są różne ceny usług. Bez karty kodów to około 1800-2000 zł ale są to dane sprzed ponad roku.

Podobne wątki

  1. Potrzebuje Pomocy ZGUBIONY KLUCZYK ALFA 156
    Utworzone przez Dashek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 19:59
  2. [145] Zgubiony kluczyk Alfa 145 :(
    Utworzone przez raflooldz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 22:22
  3. Alfa Romeo 156 2.4 JTD zgubiony jedyny kluczyk !!!
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 21:11
  4. Zgubiony oryginalny kluczyk z pilotem alfa 164 TD
    Utworzone przez NightDay w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 15:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory