Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: QTRONIC Launch Control

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie QTRONIC Launch Control

    Oczywiście wiemy, że takiej funkcji nie ma. Była w Selespeedzie.
    Pytanie jest takie, czy robiąc rzecz następującą:
    - wybierak na D
    - lewa noga na hamulec
    - prawa na gaz, ~1500-2000 RPM
    - lewa noga z hamulca

    co pozwala na dynamiczne ruszenie, narażamy się na zużycie/awarię skrzyni? Gdzieś w końcu te siły muszą się podziać. Automatyki żadnej w kompie niestety nie ma, auto próbuje się wyrwać z hamulców.
    Czy po dupsku nie dostaje konwerter, sprzęgła, coś innego? Czy może tylko należy robić to w miarę szybko (krótko gazować na hamulcu), aby nie zagrzać oleju - energia wytraci się w postaci ciepła ale bez mechanicznego zużycia skrzyni?
    Wkręcanie na N i wrzucanie D jakoś nie wydaje się dobrym pomysłem, ale nie próbowałem.

    Zwykłe ruszanie, tj. na D puszczenie hamulca i następnie wciśnięcie gazu jest ślamazarne, najpierw ok. sekunda zwłoki zanim w ogóle załączy się bieg (a w zasadzie załączy się konwerter, bo bieg na postoju pozostaje załączony ale napęd jest rozłączony), potem kolejna zwłoka zanim silnik wkręci się z obrotów jałowych.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Nie wiem, czy taki start z hamulca i wyższych obrotów może zabić skrzynię. Ale z tego co czytałem swego czasu w necie - to tak. Jednak, aby urwać te kilka dziesiątych sekundy, to czy warto ryzykować uszkadziem skrzyni? Ja osobiście ruszam spokojnie i dopiero jak auto zaczyna się toczyć, to dozuję przyśpieszenie gazem. Bo i tak jeśli wcisnę za mocno, to piszczą opony (zwłaszcza przy przełączaniu na II bieg), mimo aktywnego ASR.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie nie piszczą wcale, nawet z wyłączonym ASR (1.9 150KM opony 205R16). Może silnik nie ma odpowiedniego momentu (chyba mam problem z EGRem). Nie chodzi mi o urywanie (chociaż sekunda czy dwie na 10 to nie taki mały ułamek) bo rekordów nie biję, tylko o włączanie do ruchu/lewoskręt. Normalnie jak mam okazję przejechać tak Alfą nie dam rady, bo po wciśnięciu gazu będę stał jeszcze z 2 sekundy - konwerter jest rozłączany po kilku sekundach stania na hamulcu i chwilę zajmuje zanim się "zepnie".

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    No to zaślep EGR pełną blachą, wywali Ci błąd. Ale nic złego się nie stanie. Wtedy sprawdzisz czy zbiera się lepiej.

    [edit]
    To tak żeby było na temat, kiedyś jeździłem Cromą 1.9 16V z Q-Tronic i faktem jest, że przy ruszaniu to był straszny muł, dopiero po rozpędzeniu jakoś jechała. Ale to odczucia raczej subiektywne.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 19-08-2015 o 20:07

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    To tam kwestia nie na temat (robi się ), może ktoś jeszcze się wypowie o tej metodzie ruszania?

Podobne wątki

  1. [159] awaryjne odblokowanie skrzyni qtronic
    Utworzone przez rrino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-03-2015, 11:53
  2. Qtronic serwis Łódź
    Utworzone przez lukasb4 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 16:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory