Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: 2.4 jtdm problem z silnikiem

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    3

    Domyślnie 2.4 jtdm problem z silnikiem

    Witam wszystkich
    Przeczytalem cale forum, zrobilem wszsytko co trzeba i nadal alfa nie dziala jak powinna...
    Trafila do mnie alfa 159 2.4 jtdm 210ps z nierowna praca silnika. PO dluzszym postoju miala problemy z odpaleniem, szarpanie po odpaleniu lacznie z niezla chmura dymu ( nie spalona mieszanka). Na cieplym silniku pali od dotkniecia ale tez nie zbyt rowno pracuje.
    Teraz moze napisze co zostalo zrobione...
    Wtryskiwacze 2szt regenerowane reszta po kalibracji 2x sprawdzane. Korekty rzedu ~0.2. Cisnienie na listwie 280bar, brak zapowietrzania sie ukladu paliwowego.
    Turbo po regeneracji. Wyczyszczony kolektor dolotowy, egr. Klapyt wirowe w idealnym stanie. Usuniety DPF. Zmienione swiece zarowe. WyczysZczony separator oleju skrzyni korbowej. Brak jakich kolwiek bledow, wszsytie pomiary w trakcie jazdy idealne a nawet lepsze niz w innej podstawionej na test aby miec porownanie. I dalej bylo to samo wiec zapadla decyzja ze glowice sciagamy. Okazalo sie ze jest tylko pokrzywiona miedzi 2-3 cylindrem 0,2mm. Po planowaniu zlozeniu na nowych czesciach przestalo trzepac ale tylko na cieplym. Ciagle kiepsko odpala jak jest zimny silnik a mi juz rece opadaja. Dodam tylko ze wczescniej alfa odwiedzila kilka serwisow i mechanikow... Jakies pomysly ...?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    a co z EGRem bo nic kolega nie napisał?

    edit
    teraz widzę że jednak nie doczytałem.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Nie chciałbym wkładać kija w mrowisko i Mekanik, nie bierz tego do siebie, ale chciałbym w Twoim temacie zwrócić uwagę na pewną kwestię.
    Będąc swego czasu, jako osoba towarzysząca, u handlarzy pod Krakowem, gdzie na placu mieli około 12 sztuk Alf 159. Znaczna część z nich, to były modele z silnikami 2.4. Były to odpicowane dorżnięte sztrucle, z cofniętymi licznikami. Auta 7-9 letnie miały po 120 do 160 tys. km. Po sprawdzeniu kilku po VIN, okazywało się że w pierwszym roku eksploatacji miały nalatane ponad 60 tys. km ! Były to samochody z wypożyczalni w Hiszpanii, ale przywiezione z Francji. Więc historia raczej "bogata". Silniki ciężko zapalały, a później bardzo nierówno pracowały. Ciekawe ile tu osób stało się "szczęśliwymi" właścicielami tych złomów i teraz wywala kasę żeby zreanimować trupa. Bo albo pęknięta głowica, albo klapy, albo turbo .... Pół biedy jak wiadomo co jest do wymiany, czy naprawy. Gorzej gdy sytuacja wygląda jak u Ciebie, wydajesz kasę, tracisz czas, a samochód dalej nie działa jak powinien. Na koniec, mając już dość, jak już go zreanimujesz, to zapewne sprzedasz po cenie rynkowej nie uwzględniając ile pieniędzy włożyłeś, ciesząc się że pozbyłeś się parcha.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał mekanik Zobacz post
    PO dluzszym postoju miala problemy z odpaleniem, szarpanie po odpaleniu lacznie z niezla chmura dymu ( nie spalona mieszanka).
    To samo miałem. W pierwszym 2.4 był to akumulator, w drugim klapy wirowe ( kolektor czysty był ).
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Tez mi się wydaje ze jednak klapy

    Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
    Prywatna Praktyka Naprawy i Obsługi Alfa Romeo
    JTD,TWIN SPARK,V6
    Miernik grubości lakieru Fe/Al
    Naprawa wariatora faz
    Naprawy główne i bieżące,diagnostyka
    Informacje i możliwości-PW
    myjka ultradzwiękowa-wtryski PB oraz drobna elektronika
    EGR,DPF OFF Klapy Wirowe CHIP JTD
    Diagnostyka Uszczelki Głowicy TEST na zawartość CO2 w płynie
    Naprawa świec TS bez ściągania Głowicy i urwanych mostków-HELICOIL
    Naprawa Turbo
    http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...gi_bedzin.html
    KUPIĘ WARIATOR 50zł plus przesyłka za sztuke płace-OFERTY PW

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest159 Zobacz post
    To samo miałem. W pierwszym 2.4 był to akumulator, w drugim klapy wirowe ( kolektor czysty był ).
    Przez czysty kolektor rozumiesz to, że klapy nieszczelne a na zewnątrz nie było zaolejenia?
    Jeśli tak to u mnie też był czysty, listwa urwana a klapki miału luz po kilka mm. Tez czasami ciężko odpalała i na ciepłym chodziła tak jakby jaj zapłony wypadały. W tej chwili trwają prace przy kolektorze i egr.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Przez czysty kolektor rozumiesz to, że klapy nieszczelne a na zewnątrz nie było zaolejenia?
    Tak właśnie było.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Pewnie dlatego, że gdy turbo nie puszcza oleju to skąd on ma być w kolektorze.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dominiq
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Suzuki Vitara II ALLGrip '18
    Postów
    115

    Domyślnie

    Obstawiam jednak kolektor. U mnie było identycznie. Po odpaleniu auto nierówno pracowało jakby nie palił przez chwilę na wszystkie cylindry. Klapy wyglądały na szczelne, zero zabrudzenia wokół osi klap. Sprawdzałem wszystko, włącznie z wtryskami i nic. Ostatecznie wymieniłem kolektor jak już zaczęły się delikatne nieszczelności na 4 i 5 klapie i jak ręką odjął.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Pewnie dlatego, że gdy turbo nie puszcza oleju to skąd on ma być w kolektorze.
    Z odmy.

    Wysłane z mojego GT-I9300
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd w Alfie 159 z silnikiem 2.4 JTDm 200KM
    Utworzone przez slawek986 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 18:40
  2. [159] ALFA 159 2,4 JTDm 2008 Z SILNIKIEM PO REMONCIE
    Utworzone przez Reinchardt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 08:03
  3. [159] wymiary osłony pod silnikiem 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 21:53
  4. Problem z silnikiem w 159 1.9 JTDM
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 16:10
  5. JTDM 150 KM duży problem z silnikiem
    Utworzone przez skorpi36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory