Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Łaty na błotniki, ktoś kupował/ wymieniał?

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie Łaty na błotniki, ktoś kupował/ wymieniał?

    Jak w temacie, czy ktoś z was kupował bądź też wymieniał te naklejane na nadkola łatki? Na alledrogo nie ma, alfę mam dopiero 2 miesiące i jestem zielony co do sklepów specjalizujących się w sprzedaży takich rzeczy.

    http://chronlakier.pl/23-alfa-romeo-...-blotnik-.html

    Znalazłem coś takiego ale ponoć są 2 wymiary naklejek, ja tych większych z tyłu nie mam więc nie wiem tez jakie powinny być. Czy wszystkie sprzedawane są przeźroczyste czy może można je dobrać pod kolor lakieru?

    Jakieś tipy odnośnie samego montażu?

    Dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Było już o tym kilka razy na forum. Poszukaj a nie będziesz musiał czekać na odpowiedzi.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Owszem było, ale tyczyło się tylko naklejek przednich, nie było nic o wymiarach ani innych źródłach, z których można zakupić naklejki. Nie znalazłem innego tematu, żeby ktoś podawał w jakich rocznikach wychodziły dane wymiary, no chyba że nie potrafię szukać, samo wyszukiwanie też nie jest tutaj takie przyjemne.

    Gdyby ktoś mógł zmierzyć swoje w przedlifcie byłbym bardzo wdzięczny. Wydaje mi się, że dwie długości to właśnie rozgraniczenie na polift i przedlift, ale mogę się mylić ( ew. SW i sedan?)

    Alfa 2.4JTDm 2006
    Ostatnio edytowane przez SimonG ; 30-08-2015 o 17:20

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie wiem kto Ci podał takie informacje o różnych rozmiarach ale w oryginale był tylko jeden. Większe są lepsze od fabrycznych ale jeśli się klei na w miarę świeży i niezniszczony lakier. Jak nakleisz na już wypiaskowaną powierzchnię to będzie fatalnie wyglądało. Na allegro też coś słabo szukałeś: http://allegro.pl/naklejka-folia-och...629574098.html
    Naklejanie też jest dokładnie opisane na forum. Poza tym na YT jest pełno filmików z takich operacji.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SimonG
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    W211 T 320CDI
    Postów
    281

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź nie mam tylko tych największych przed tylnym kołem, lakier jest tam już trochę chropowaty, kupię i zobaczę czy to jakoś wyjdzie, jeżeli nie to pójdzie do poprawek u lakiernika.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zużyłem 2 komplety tych naklejek z chronlakier.pl. Ogólnie szału nie ma. Tzn jakość dobra, ale ochrona kiepska.
    Następnym razem wypróbuję to: http://www.3kropki.pl/p/plasti-dip-p...zroczysty.html
    Można zabezpieczyć większą powierzchnię.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zużyłem 2 komplety tych naklejek z chronlakier.pl. Ogólnie szału nie ma. Tzn jakość dobra, ale ochrona kiepska.
    Następnym razem wypróbuję to: http://www.3kropki.pl/p/plasti-dip-p...zroczysty.html
    Można zabezpieczyć większą powierzchnię.
    Uwierz mi, że nie zrobisz tym cudów. Jedynie na ranty wewnętrzne się to nadaje.
    Dobrze naklejona folia to najlepsze co może być. Tylko jeśli już był lakier lekko uszkodzony, to nie ma się co spodziewać cudów.

Podobne wątki

  1. [159] Czy ktoś z Was wymieniał tylne zawieszenie?
    Utworzone przez michal-ar1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 20:28
  2. Ktoś kupował u nich???
    Utworzone przez KRS w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 14:14
  3. [156] Skóry MOMO. Czy ktoś kupował używane?
    Utworzone przez Paweł24 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory