Strona 44 z 77 PierwszyPierwszy ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 763

Temat: Wyświetlanie parametrów ECU na liczniku

  1. #431
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    Cytat Napisał pfemek Zobacz post
    Nie czytałem całego tematu ale chyba nikt nie proponował Turbo Timera? Jestem świeżo po regeneracji turbiny i przyszła mi taka myśl żeby coś takiego sobie założyć albo przynajmniej monitorować temperaturę tuż za turbiną co by nie wyłączać silnika przy zbyt rozgrzanej sprężarce. Jeśli chodzi o zaimplementowanie tego w Wasz wynalazek to myślę, że np. wystarczyło by monitorować temperaturę z pierwszego czujnika spalin i gdy ma ona wartość wyższą niż około 300oC należało by nie dopuścić aby po CAN szło info o prędkości pojazdu równej zero. Jak wiadomo, silników w naszych autach nie da się wyłączyć przyciskiem gdy auto jest w ruchu... ;-) Pozdrawiam...
    Właśnie niedawno zastanawialem się nad zwiazkiem temperatury spalin mierzonym przez czujnik dpf-a, a temperaturą turbosprężarki. Podczas jazdy dpf osiaga około 300 stopni natomiast przy deptaniu i autostrada 450 stopni. Na postoju(korek) to okolo 160-180 stopni. Teraz pytanie czy zawracać uwage na temperature dpf-a czy czekac tą minimum minutę przed wylaczeniem silnika?
    Wydaje mi sie korzystne czekanie na schlodzenia do poziomu około 170 stopni. Czy jest potrzebne dodatkowe urzadzenie? Chyba można wyrobic sobie nawyk czekania... Majac na uwadze kosztowną regenerację (ktora i tak nastapi po okolo 200-250 tys.)

    Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez strus ; 04-09-2016 o 11:24

  2. #432
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Nie wiem czy ktoś poruszał tą kwestię ale fajnie by było aby parktronik uruchamiał się i zawsze działał samoczynnie do prędkości 15 km/h a nie jak jest dotychczas dopiero po wrzuceniu biegu wstecznego tudzież kliknięciu przycisku w podsufitce. Było by bardzo przydatne podczas parkowania przodem lub dojeżdżania do jakiejś przeszkody.

  3. #433
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    A w korku wieczne pikanie?

  4. #434
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Nie wiem czy ktoś poruszał tą kwestię ale fajnie by było aby parktronik uruchamiał się i zawsze działał samoczynnie do prędkości 15 km/h a nie jak jest dotychczas dopiero po wrzuceniu biegu wstecznego tudzież kliknięciu przycisku w podsufitce. Było by bardzo przydatne podczas parkowania przodem lub dojeżdżania do jakiejś przeszkody.
    a ja bym czegos takiego nie chciał, i mysle ze wiekszosc tez. tak ciezko wcisnac przycisk jak sporadycznie potrzeba?
    inna sprawa czy po can da sie aktywowac pdc, a jeśli nawet czy maly777 wie jak(przeciez on pewnie robi bez dokumentacji, raczej podsłuchuje
    co po can lata i z tego zlepia nowe funkcje). nie wiem czy przy wlaczeniu pdc cokokwiek po can leci nie trzebaby sie raczej podpiac pod linie wyłącznika i symulowac jego wcisniecie.

  5. #435
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A w korku wieczne pikanie?
    Nie wiem jak Ty ale ja nie podjeżdżam metr pod zderzaki innym autom. Mi taka opcja bardziej wydaje się przydatna niż dublowanie prędkościomierza cyfrowo. Choć w myśl zamysłu autora urządzenia. Zadowolił bym sie w zupełności ''wyświetlaniem parametrów ecu na liczniku'' bo robi się już z tego modułu prawdziwa choinka.
    Ostatnio edytowane przez taczka464 ; 06-09-2016 o 18:32

  6. #436
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Nie wiem jak Ty ale ja nie podjeżdżam metr pod zderzaki innym autom. Mi taka opcja bardziej wydaje się przydatna niż dublowanie prędkościomierza cyfrowo.
    W korku w mieście 1m to normalka. Poza tym tylne czujniki działają od ok 1,5m. Nie wiem jak przednie.

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka

  7. #437
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Nie wiem jak Ty ale ja nie podjeżdżam metr pod zderzaki innym autom. Mi taka opcja bardziej wydaje się przydatna niż dublowanie prędkościomierza cyfrowo. Choć w myśl zamysłu autora urządzenia. Zadowolił bym sie w zupełności ''wyświetlaniem parametrów ecu na liczniku'' bo robi się już z tego modułu prawdziwa choinka.
    Ale po co od razu te wycieczki, hmmm? Nerwowy z natury czy jak?
    Co z tego, że Ty nie podjeżdżasz, jak co drugi na ulicy podjedzie Ci pod tylny zderzak i będzie pikało (zakładam, że wybiórcze uruchomienie PDC poprzez moduł będzie mocno kłopotliwe)?

  8. #438
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Broń Boże Napisałem tylko że ja takich sytuacji do ''pikania'' nie prowokuję - choć tak jak piszesz tył by dawał często znać o sobie. A właśnie uruchamianie samego przodu raczej wydaje mi się nie osiągalne.

  9. #439
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kartuzy
    Auto
    159 sw 1.9jtdm qtronic ti
    Postów
    101

    Domyślnie

    Z rzeczy przydatnych w korku może tetris?

  10. #440
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Co do pytań.
    @Kruk AUX - z 3 osoby zgłaszały, pracujemy nad tym. Filtr się wypala po 80%. Może nawet gdzieś do 105% dojść.
    @pfemek - Turbo timer - tak jak to przedstawiłeś nie da się tego zrobić.
    @bobby - shift light - jakieś próby były. Ale nie było poklasku.. Gdzieś jest tu filmik chyba.
    @Tomson05 - możemy zrobić stacje z czujnikami (EGT, temp i ciśnienie oleju itd itd) ale cena łączna z czujnikami może zahaczyć o kwotę czterocyfrową.
    @lukash0 - nie planujemy oddzielnej wersji dla automatu, ale przemyślimy to.
    @taczka464 - pomysł raczej bez sensu z powodów już wymienionych

    Tetris możemy zrobić. Kolorowy wyświetlacz też. Ale kto za to zapłaci

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. Padł wyświetlacz w liczniku.
    Utworzone przez moonraker3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 20:31
  2. Żarówki w liczniku
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 17:29
  3. 150 tys na liczniku
    Utworzone przez silentbob83 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 15:31
  4. Dioda w liczniku od poduszki
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 21:24
  5. zarowki w liczniku i konsoli
    Utworzone przez loco145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 21:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory