Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Kontrolka akumulatora

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie Kontrolka akumulatora

    Hej. Od kupna auta świeci mi się na desce (na ekranie kompa) kontorlka akumulatora. Wychodziłoby na to, że ładowania nie ma, ale on ma bo na kompie sprawdzałem i jest ok poza tym auto jeździ dobrze ie jest wszystko ok. Wiecie co to może jeszcze innego oznaczać? Błędów na kompie nie ma związanych z prądem. Na wyłączonym silniku napiecie około 12V, na włączonym mam 14-14.3V
    Ostatnio edytowane przez mamel ; 09-09-2015 o 16:04 Powód: edycja

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    dobry aku pokaże 12,5 max 12,6 na wyłączonym zapłonie

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Przyczyn może być wiele sprawdź naciąg paska alternatora jeśli jest OK to może byc podpalony wirnik alternatora lub upalony kabel prądowy alternatora, ewentualne zwarcie bądź sam alternator się kończy. Sama kontrolka sie nie świeci bez przyczyny. Z pewnością zbyt długo już nie pociągnie. Elektryk Cie nie ominie

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Przyczyn może być wiele sprawdź naciąg paska alternatora jeśli jest OK to może byc podpalony wirnik alternatora lub upalony kabel prądowy alternatora, ewentualne zwarcie bądź sam alternator się kończy. Sama kontrolka sie nie świeci bez przyczyny. Z pewnością zbyt długo już nie pociągnie. Elektryk Cie nie ominie
    Autko jak stało w komisie to jeździło dużo bo komisant nim jeździł i to musi być prawda bo znalazlem w drzwiach rachunki z biedronki itd z data tydzień do tyłu. Mówił, że to ciągle świeci i nie ma pojęcia co jest bo był u mechanika i sprawdzali. Sam zrobiłem już koło 100km i nic złego się nie dzieje, także bardzo dziwne to jest...

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaromacz Zobacz post
    Autko jak stało w komisie to jeździło dużo bo komisant nim jeździł i to musi być prawda bo znalazlem w drzwiach rachunki z biedronki itd z data tydzień do tyłu. Mówił, że to ciągle świeci i nie ma pojęcia co jest bo był u mechanika i sprawdzali. Sam zrobiłem już koło 100km i nic złego się nie dzieje, także bardzo dziwne to jest...
    No przecież nie może świecić jak by było wszystko dobrze. Musi być przyczyna najpewniej alternator nawet jak by był słaby akumulator to włączony silnik nie może zaświecać kontrolki akumulatora. Do tego co napisałem wyżej możesz sprawdzić jeszcze szczotki i styki na klemach akumulatora więcej nic nie wymyślimy. Elektryk prawdę Ci powie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Jutro podjade do do Tomka_KRK i może coś doradzi bo trase mam do zrobienia jutro okolo 450km i strach troche.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaromacz Zobacz post
    Jutro podjade do do Tomka_KRK i może coś doradzi bo trase mam do zrobienia jutro okolo 450km i strach troche.
    Chyba byś był nie poważny żeby w takim stanie jechać w trasę. No chyba , ze masz darmowa lawetę. Zobacz jeszcze ten kabel czerwony od altka może tam zardzewiało mocowanie. A najlepiej jedź do elektryka.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Jeszcze teraz byłem sprawdzić multimetrem i przy wyłączonym silniku mam 12.2V a na włączonym 14.3, więc wychodzi że jest ok. Mam nadzieję tylko że to jakaś pierdoła i jutro w u Tomka coś poradzą czy jechać czy lepiej nie. Swoją drogą miał ktoś podobną sytuacje?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaromacz Zobacz post
    Jeszcze teraz byłem sprawdzić multimetrem i przy wyłączonym silniku mam 12.2V a na włączonym 14.3, więc wychodzi że jest ok. Mam nadzieję tylko że to jakaś pierdoła i jutro w u Tomka coś poradzą czy jechać czy lepiej nie. Swoją drogą miał ktoś podobną sytuacje?
    Ładowanie masz bardzo dobre, może faktycznie jakieś pierdułkowie zwarcie

    - - - Updated - - -

    ps.

    Widziałem na jednym filmie jak magik zlikwidował "Check engin" w jedną sekundę. Wyjął diodę

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    No w 159 to by musiał cały ekran chyba

Podobne wątki

  1. Kontrolka akumulatora JTD
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 14:16
  2. Kontrolka Akumulatora JTD 16V
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 20:45
  3. [159] kontrolka akumulatora
    Utworzone przez gorky_11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 15:12
  4. Kontrolka akumulatora
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 09:26
  5. kontrolka akumulatora...
    Utworzone przez ivka w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory