Strona 10 z 31 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 303

Temat: Pękające głowice w 2.4 JTDM

  1. #91
    criss
    Gość

    Domyślnie Pękające głowice w 2.4 JTDM

    Kurde źle mi wkleja
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wypalanie.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	17.3 KB
ID:	249581  
    Ostatnio edytowane przez criss ; 21-08-2018 o 19:22 Powód: edit

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    W suwie sprężania w dieslu nie wtruskuje się paliwa
    Na przykładzie Audi.
    Przy okazji do czego służą klapy w kolektorze
    https://www.youtube.com/watch?v=x3K3BHtlfVk
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Na przykładzie Audi.
    Przy okazji do czego służą klapy w kolektorze
    https://www.youtube.com/watch?v=x3K3BHtlfVk
    W tym filmie mówią też, że maksymalny moment obrotowy uzyskują przy 5400 obr/min.

    Jakiś przełom w dziedzinie diesli przegapiliśmy.

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Słuszna uwaga.
    Możliwości są dwie..albo audi robi już coś czego nie wiemy, albo tłumaczenia z niemieckiego na angielski dokonali ludzie premiera Morawieckiego.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #95
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 210KM 2008r
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam panowie,

    Niestety i mnie dopadła usterka głowicy. Opisze jak to wyglądało w moim przypadku.
    Auto am od sierpnia 2019 2.4 210KM z 2008r, przebieg 204k km. Od jakiegoś czasu zaczął ubywać mi płyn chłodniczy z eskalacją w okresie przed świątecznym gdzie cały zbiorniczek wyrównawczy płynu wyparował na dystansie 30 km jazdy po mieście. Przestało działać ogrzewanie, później wyskoczył komunikat pomiędzy zegarami o braku płynu i wskaźnik temp skoczył na 120C.
    Poziom oleju taki sam, brak masła na korku oleju i na bagnecie, płyn chłodniczy czysty, dymienie o tej porze roku ciężki do określenia.
    Auto pojechało do mechanika, wycieków brak, duże ciśneinie w układzie chłodzenia, spuchnięte węże. Zrobienie obejscie na chłodnicy EGR - dalej to samo.
    Jutro lub w czwartek ma być ściągana głowica i sprawdzanie szczelności. Jeżeli okaże się być pęknięta głowica to co robić, dać do spawania, kupić regenerowaną czy szukać od 156/Cromy?

    Przeczytałem już kilka wątków na forum, ale tematy były sprzed kilku lat więc proszę o opinie co mozna zrobic dziś ????

  6. #96
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    z tego co ja się orientuję (z lektury forum) to spawanie raczej niepolecane mocno. reszta rozwiązań OK, choć nie szuka się z Cromy (choć może i też?) tylko z AR156 20V (już nie pamiętam, wersja 175HP?). nawet nigdy nie miałem 2.4 więc wybaczcie, bazuję na wiedzy którą tylko z ciekawości zgłębiałem dawno temu.
    aaa, tzw regenerowane te 2-3 lata temu to były nówki, ale nazywały się regenerowane pewnie z jakiś względów - trzeba było oddać cokolwiek na wymianę (jakąkolwiek głowicę, w jakimkolwiek stanie)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #97
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z tego co ja się orientuję (z lektury forum) to spawanie raczej niepolecane mocno. reszta rozwiązań OK, choć nie szuka się z Cromy (choć może i też?) tylko z AR156 20V (już nie pamiętam, wersja 175HP?). nawet nigdy nie miałem 2.4 więc wybaczcie, bazuję na wiedzy którą tylko z ciekawości zgłębiałem dawno temu.
    aaa, tzw regenerowane te 2-3 lata temu to były nówki, ale nazywały się regenerowane pewnie z jakiś względów - trzeba było oddać cokolwiek na wymianę (jakąkolwiek głowicę, w jakimkolwiek stanie)
    Regenerowane fabrycznie to są nówki. Chodzi o ekologie, jakiś % części musi być regenrowany. Głowice mozna oddać jakąkolwiek i w dowolnym stanie, byleby w orginalnym opakowaniu w jakim kupilismy regenerowana fabrycznie.

  8. #98
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 210KM 2008r
    Postów
    13

    Lightbulb

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Regenerowane fabrycznie to są nówki. Chodzi o ekologie, jakiś % części musi być regenrowany. Głowice mozna oddać jakąkolwiek i w dowolnym stanie, byleby w orginalnym opakowaniu w jakim kupilismy regenerowana fabrycznie.
    Jasne rozumiem. Z racji tego ze na Alfe wydalem juz sporo kasy i chcialbym troche ograniczyc koszty to mam pytanie czy znacie może kogoś na forum, albo jakieś miejsce gdzie można kupić używaną głowice ze 156 20V 175KM ?

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nitty Zobacz post
    Jasne rozumiem. Z racji tego ze na Alfe wydalem juz sporo kasy i chcialbym troche ograniczyc koszty to mam pytanie czy znacie może kogoś na forum, albo jakieś miejsce gdzie można kupić używaną głowice ze 156 20V 175KM ?
    wystaw w zakładce "kupię". No i przejrzyj "sprzedam".

  10. #100
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    albo polowanie allegro/olx - coś tam czasem wyskoczy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Pękające głowice 2,4
    Utworzone przez elelmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 23:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 07:42
  3. Pękające przewody hamulcowe
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 18:51
  4. [146] pękające przewody paliwa
    Utworzone przez niania82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 09:34
  5. Pękające węże układu turbodoładowania
    Utworzone przez Ołówek1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory