Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56

Temat: Napęd Q4 - pytania

  1. #41
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ScorpioPL
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mini Cooper S Kuga 2.5T
    Postów
    149

    Domyślnie

    Ale ja miałem pomysł żeby takie busso włożyć
    było Giulietta 1.8 '83 LPG, 164 2.0TS '94 LPG, 166 FL V6 2.5 24v LPG , 159 2.0JTDm 170km
    jest Mini Cooper S 170 KM, Kuga 2.5T 250KM bo benzyna musi mieć doładowanie

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    A to zwracam honor.

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar jacol.be
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    belgia
    Auto
    alfa 159 ti q4 3,2
    Postów
    12

    Domyślnie

    bzdura silnik V6 3.2 jest jednym z najleprzych silnikow zero awarii no chyba ze byl reanimowany trup chcesz pojezdzic AR to wybiez wlasnie to pali bo pali no i co?Lamborgini tez pali idac tym tropem to moze Dacia duster albo cos?bo malo pali Frajda z jazdy trzymanie drogi polubisz ciasne zakrety z tym napedem bedziesz chcial jezdzic tylko w gorach na serpentynach i to szybko im szybciej tym fajniej ja mam moja niunie 4 lata kupilem z udokumentowanym przebiegiem 103000km przejechalem 36000km Koszty;wymiana klockow olei plyn chlodzacy plyn hamulcowy teraz olej dynamicznie w skrzyni wszystko pozdrawiam i polecam

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacol.be Zobacz post
    bzdura silnik V6 3.2 jest jednym z najleprzych silnikow zero awarii no chyba ze byl reanimowany trup chcesz pojezdzic AR to wybiez wlasnie to pali bo pali no i co?Lamborgini tez pali idac tym tropem to moze Dacia duster albo cos?bo malo pali Frajda z jazdy trzymanie drogi polubisz ciasne zakrety z tym napedem bedziesz chcial jezdzic tylko w gorach na serpentynach i to szybko im szybciej tym fajniej ja mam moja niunie 4 lata kupilem z udokumentowanym przebiegiem 103000km przejechalem 36000km Koszty;wymiana klockow olei plyn chlodzacy plyn hamulcowy teraz olej dynamicznie w skrzyni wszystko pozdrawiam i polecam
    Dzięki za opinię, dla mnie już nieaktualne, choć może komuś innemu się przyda.
    Takich 3.2 SW i z Q4 z 2009/10 i z małym przebiegiem (<100kkm) w sprzedaży jest jak na lekarstwo i to jeśli chodzi o całą Europę, nie wspominając już o fakcie że nie chciałem czarnej ani białej, więc to było 2-3 sztuki max przez 3 miesiące jak śledziłem mobile.de, autoscout24. Włoch który oferował (właściwie ciągle oferuje) granatową 3.2 na 18" szprychach niestety nie odpowiadał na wiadomości(moje i włoskiego znajomego który też w moim imieniu próbował się skontaktować), a w ogłoszeniu nie zostawił numeru telefonu, sprawa kupna 3.2 więc i z tego powodu nie posunęła się do przodu. Inne były w cenach typu 15-20k EUR, doliczając akcyzę i koszty sprowadzenia to byłoby już ok 18-25k EUR - trochę dużo. W międzyczasie wpadła mi w oko całkiem fajna TBi Grigio Titanio i ją wziąłem.

  5. #45
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacol.be Zobacz post
    bzdura silnik V6 3.2 jest jednym z najleprzych silnikow zero awarii
    Piszesz o tym 3.2, który masz pod maską w 159? Bo nie wiem czy mam już wybuchnąć śmiechem, czy jeszcze się wstrzymać
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Piszesz o tym 3.2, który masz pod maską w 159? Bo nie wiem czy mam już wybuchnąć śmiechem, czy jeszcze się wstrzymać
    prowokujesz spór. są różne opinie. ja jechałem i niewątpliwie ten silnik ma swoje wady i zalety. z zalet dość fajny dźwięk, brak turbo powoduje że jest bardzo delikatny i precyzyjny gdy ruszasz. Niestety z wad to jak dla mnie brakuje kopa - dopiero coś tam się dzieje ok 4000obr, ale też nie trwa jakoś wybitnie długo i paliwożerność. Co do awarii silnika (pęknięty korbowód), to ja wiem o 2 przypadkach: jedna Yonasha, ale to było auto zajeżdżane najpierw przez pierwszego właściciela a potem na torze przez Yonasha, drugi to ostatio pojawił się nowy wątek na forum gdzie podobny przypadek sensowności naprawy był poruszany.

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    prowokujesz spór. są różne opinie. ja jechałem i niewątpliwie ten silnik ma swoje wady i zalety. z zalet dość fajny dźwięk, brak turbo powoduje że jest bardzo delikatny i precyzyjny gdy ruszasz. Niestety z wad to jak dla mnie brakuje kopa - dopiero coś tam się dzieje ok 4000obr, ale też nie trwa jakoś wybitnie długo i paliwożerność. Co do awarii silnika (pęknięty korbowód), to ja wiem o 2 przypadkach: jedna Yonasha, ale to było auto zajeżdżane najpierw przez pierwszego właściciela a potem na torze przez Yonasha, drugi to ostatio pojawił się nowy wątek na forum gdzie podobny przypadek sensowności naprawy był poruszany.
    U mnie stoi teraz jedna 3.2 z pękniętym łańcuchem rozrządu, druga czeka na wymianę rozrządu, bo się juz łańcuch naciągnął.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #48
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    U mnie stoi teraz jedna 3.2 z pękniętym łańcuchem rozrządu, druga czeka na wymianę rozrządu, bo się juz łańcuch naciągnął.
    Powinni robić aftermarketowe dwurzędowe. Do omegi/senia były...

  9. #49
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    AR 159 3.2 Q4 JTS
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    U mnie stoi teraz jedna 3.2 z pękniętym łańcuchem rozrządu, druga czeka na wymianę rozrządu, bo się juz łańcuch naciągnął.
    Tak z ciekawości. Rozmawiałeś może z właścicielami jak często(albo jak rzadko) zmieniali olej?

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    U mnie stoi teraz jedna 3.2 z pękniętym łańcuchem rozrządu, druga czeka na wymianę rozrządu, bo się juz łańcuch naciągnął.
    Jak przejeżdżałem obok to widziałem że tam u Ciebie to tych AR sporo stoi, tyle 159 w jednym miejscu od razu zwraca uwagę (nawet moja żona mówi - patrz ile alf .... )
    Dobrze wiedzieć że będziemy mieli forumowego specjalistę od 3.2 JTS Wolałbym nie korzystać, ale gdyby ... to z Wrocławia mam prostą drogę.
    Ponowiam pytanie Pierre: jaki olej, jak często, jaki przebieg ?
    Reanimacja na częściach (zestawach) z ASO czy USA ?

    Odnośnie napędu Q4, jak ktoś ma to się z niego cieszy, jak nie ma to chwali ośkę ;-)
    Polskie preferencje (i fantazja) sprowadzają się do 1,9 tdi, cała motoryzacyjna "reszta" jest zbyteczna ?
    Ostatnio edytowane przez fx25 ; 26-10-2015 o 13:56

Podobne wątki

  1. [159] Napęd Q4
    Utworzone przez Bargo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 18:49
  2. Napęd Q4
    Utworzone przez Jack3516 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 22:13
  3. [155] Napęd 4x4
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 07:52
  4. Napęd w 75
    Utworzone przez elpaco w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory