Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wtryskiwacze

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    15

    Domyślnie Wtryskiwacze

    Witajcie alfaholicy mam mały problem ze swoją bella mianowicie rano pali bardzo ciężko i gdy odpali leci biały dym gdy jest ciepło też jest problem z odpaleniem ale krócej to trwa, korekty wtryskow prezentują się bardzo nieciekawie cylinder jeden 0,80 cyl 2 2,20 cyl 3 2,10 cyl 4 5,04 cyl 5 4,15. Na zimnym i ciepłym silniku trzęsie na jałowym niemiłosiernie, ma coś takiego jakby miał zgasnac ale nagle odzywa i tak w kółko.. Robiłem przelewy i wtedy na złość jak nigdy chodził idealnie.. Podkreślam że gdy zakupiłem belle korekty były na wszystkich cylindra idealne tylko na 4 było 4 z groszem i przejechałem tak około 6 tys km i teraz się pogorszyło. Nie czuć spadku mocy spalanie w mieście 10 z kawałkiem w trasie przy 130 kmh 6,8. Pytanie czy to napewno wtryski bo jeśli tak kupię używany zestaw który mam już na oku ale co jeśli coś innego wpływa na takie korekty, kto miał coś takiego?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Będzie VW :(
    Postów
    76

    Domyślnie

    Świece żarowe żyją? Nie zalałeś jakiegoś syfu ostatnio?

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał manka10151 Zobacz post
    Pytanie czy to napewno wtryski bo jeśli tak kupię używany zestaw który mam już na oku ale co jeśli coś innego wpływa na takie korekty, kto miał coś takiego?
    Prędzej głowica niż wtryski, ale najpierw poczytaj tematy o problemach z klapami wirowymi, kolektorem dolotowym i EGR w 2.4, to są typowe sprawy do załatwienia za kilkaset złotych, to najczęściej rozwiązuje problem w 100%:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...j_2_4_jtd.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...chomieniu.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._za_4_8x_.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._na_zimno.html
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 06-10-2015 o 21:02

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kutno
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtd 150 KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Nie chce cię kolego martwić ale ja w swojej 159 1.9 16v mam to samo ... diagnoza: brak kompresji na 3 cylindrze ;-/ także czeka mnie remont silnika. W czwartek mechanicy mają wziąć sie za auto a wtryski bedą sprawdzone ma maszynie. Winowajcą jest urwana klapka wirowa. Ogólnie u mnei wyglądało to nieciekawie ogólnie przeładowywało turbo spadki mocy problemy z odpalaniem . kolektor teraz jest bez klap wirowych egr+dpf out , pozostało zrobić silnik u mnei dodatkowo jest jeszcze wgrana mapa a najlepsze jest to że po zrobieniu turbo żądnych objawów oprócz 3-4 s kręcenia nie było moc w serji pokazała 152.5 KM po mapie 178.5 ale za to NM w serii pokazała za duzo bo powinno być 320 a pokazała 367 , natomiast po wgraniu mapy jest 437 NM . Wtryski tez mi pokazywały kosmiczne korekty bo poprostu nadrabiały pewno brak kompresji.

    Mam nadzieje że u ciebie będzie lepiej

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    W 2.4 bywają przypadki że zacierają się pierścienie. Tak było u mnie, efekt to brak kompresji na 1 cylindrze(wszystkie w granicach 22,5 a pierwszy 14), remont silnika i 5 koła w plecy. Olej ci bierze?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Kolego- ciężkie odpalanie i biały dym... do tego porażające korekty to u mnie były klapki wirowe do wywalenia.
    Przejażdżka do Tomka załatwiła sprawę. Auto odpala jak nowe i kapkę mniej pali.

    Do tego oczywiście przy okazji EGR do zaślepienia i będzie cud, miód i malina

    A tak swoją drogą, te korekty co podałeś są niemożliwe. Któreś z nich muszą być na minusie, a podałeś, że wszystko jest +
    Druga sprawa, korekty sprawdzaj na obciążonym silniku- na pewno będzie spora różnica... zgaduję po tym, że masz normalne spalanie.

    Zostaw wtryski w spokoju, napisz skąd jesteś.
    Jedyne co możesz teraz dla wtrysków zrobić to dolać do paliwa olej 2T oczywiście w odpowiedniej proporcji.



    Ja obstawiam klapy wirowe + EGR. Zabawa może nie tania, ale raz zrobione nigdy nie powróci.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 13-10-2015 o 06:56
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał manka10151 Zobacz post
    Witajcie alfaholicy mam mały problem ze swoją bella mianowicie rano pali bardzo ciężko i gdy odpali leci biały dym gdy jest ciepło też jest problem z odpaleniem ale krócej to trwa, korekty wtryskow prezentują się bardzo nieciekawie cylinder jeden 0,80 cyl 2 2,20 cyl 3 2,10 cyl 4 5,04 cyl 5 4,15. Na zimnym i ciepłym silniku trzęsie na jałowym niemiłosiernie, ma coś takiego jakby miał zgasnac ale nagle odzywa i tak w kółko.. Robiłem przelewy i wtedy na złość jak nigdy chodził idealnie.. Podkreślam że gdy zakupiłem belle korekty były na wszystkich cylindra idealne tylko na 4 było 4 z groszem i przejechałem tak około 6 tys km i teraz się pogorszyło. Nie czuć spadku mocy spalanie w mieście 10 z kawałkiem w trasie przy 130 kmh 6,8. Pytanie czy to napewno wtryski bo jeśli tak kupię używany zestaw który mam już na oku ale co jeśli coś innego wpływa na takie korekty, kto miał coś takiego?
    Tak jak już ci kolega napisał nie podałeś wartości ujemnych w tych korektach. A takie muszą być, bo ich suma zawsze jest równa 0.
    Jeśli jednak masz korektę na +5 (bo na - chyba jeszcze takiej nie widziałem), to by oznaczało z dużym prawdopodobieństwem nieszczelność na cylindrze. Najczęściej jest to podkładka uszczelniająca pod wtryskiem. Jeśli to się pogarsza, to tym bardziej to potwierdza. Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że jest to winą klapki, która już odwiedziła cylinder lub złej kompresji na cylindrze. Pierwsze co powinieneś zrobić, to zamienić wtryski miejscami i sprawdzić czy korekty pójdą za wtryskiem.

    A przelewy, to można robić w samochodach z lat 90-tych (uogólniając).
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. wtryskiwacze
    Utworzone przez Pisek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 21:13
  2. Wtryskiwacze JTD 16V
    Utworzone przez automobilista w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 14:49
  3. Wtryskiwacze AR 156 2.0 TS
    Utworzone przez BlackPearl w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 00:32
  4. AR 33 - wtryskiwacze
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2007, 21:53
  5. wtryskiwacze
    Utworzone przez andi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-02-2007, 15:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory