Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa 159 2008 1.9 JTDm 120KM chip na 150KM
    Postów
    21

    Question Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie

    Witam,
    Przeczytałem już parę wątków odnośnie spadku mocy ale w większości wypadków kończyło się to na zaślepianiu egr i wszystko było ekstra jak wcześniej.
    Otóż od jakiegoś czasu u mnie wygląda to tak że, głównie na zimnym silniku nie ma dołu. Samochód nie jedzie, a dopiero po 2k RPM zbiera się do życia. Dodatkowo na biegu jałowym dodając gazu nie wkręca się gładko na obroty tylko faluję i jakby go coś muliło.
    Opis stanu obecnego:
    -Wycięty dpf jeszcze przez poprzedniego właściciela.
    - Wyciągnąłem EGR - nie był zabity sadzą, minimalnie zaczernione ścianki. Mimo wszystko przeczyściłem i założyłem zaślepkę z dziurkami. Po założeniu zaślepki przestał puszczać czarne bąki, mimo wszystko czasami strzeli na biało/szaro głównie przy przyspieszaniu. Wcześniej działo się to sporadycznie.
    - Przepływomierz - odłączony brak zmian. Przedmuchany i założony z powrotem.
    - Sprawdzone wężyki do overboost'a (nie ściągałem ich, są w dobrej kondycji nie widać pęknięć).

    Zastanawiam się nad wtryskiwaczami, może coś tu jest nie tak.

    Wiadomo że mógłbym podjechać do ASO ale chyba rozumiecie, póki jest nadzieja to może sam coś zdziałam
    Ktoś, coś ?
    Ostatnio edytowane przez chemiczny ; 12-11-2015 o 14:09

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przez forum to może być raczej trudne Na pewno ja założyłbym pełną zaślepkę EGR, aby wykluczyć niedomykający się zawór.
    Wtryski też do kontroli. Najłatwiej podłączyć MES i wszystko posprawdzać (korekty wtryskiwaczy, wskazania przepływomierza), zanim zabierze się za diagnostykę mechaniczną.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemiczny Zobacz post
    Witam,
    Przeczytałem już parę wątków odnośnie spadku mocy ale w większości wypadków kończyło się to na zaślepianiu egr i wszystko było ekstra jak wcześniej.
    Otóż od jakiegoś czasu u mnie wygląda to tak że, głównie na zimnym silniku nie ma dołu. Samochód nie jedzie, a dopiero po 2k RPM zbiera się do życia. Dodatkowo na biegu jałowym dodając gazu nie wkręca się gładko na obroty tylko faluję i jakby go coś muliło.
    Opis stanu obecnego:
    -Wycięty dpf jeszcze przez poprzedniego właściciela.
    - Wyciągnąłem EGR - nie był zabity sadzą, minimalnie zaczernione ścianki. Mimo wszystko przeczyściłem i założyłem zaślepkę z dziurkami. Po założeniu zaślepki przestał puszczać czarne bąki, mimo wszystko czasami strzeli na biało/szaro głównie przy przyspieszaniu. Wcześniej działo się to sporadycznie.
    - Przepływomierz - odłączony brak zmian. Przedmuchany i założony z powrotem.
    - Sprawdzone wężyki do overboost'a (nie ściągałem ich, są w dobrej kondycji nie widać pęknięć).

    Zastanawiam się nad wtryskiwaczami, może coś tu jest nie tak.

    Wiadomo że mógłbym podjechać do ASO ale chyba rozumiecie, póki jest nadzieja to może sam coś zdziałam
    Ktoś, coś ?
    Trzeba sprawdzić regulator ciśnienia paliwa. Gdy regulator jest padniety występuje zbyt małe ciśnienie i auto dostaje muła i szarpie. Falowanie obrotów to może być czujnik temperatury płynu chłodzącego. Ale zacznij od regulatora.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa 159 2008 1.9 JTDm 120KM chip na 150KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Ten regulator będzie gdzieś z tyłu bloku tak ? szukam umiejscowienia na jakiś zdjęciach w googlach ale w sam raz zdjęcia z 159 nie ma
    Ostatnio edytowane przez chemiczny ; 13-11-2015 o 09:42

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemiczny Zobacz post
    Ten regulator będzie gdzieś z tyłu bloku tak ? szukam umiejscowienia na jakiś zdjęciach w googlach ale w sam raz zdjęcia z 159
    https://www.motointegrator.pl/produk...ukladu-cr.html

    patrz opis produktu.



    - - - Updated - - -

    ps. Zanim wydasz kasę trzeba to sprawdzić czy to jest to

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Regulator zostawił bym w spokoju, przerabiałem z nim temat w poprzedniej alfie. Jak reg. niedomaga i komp. wyłapie zbyt wielką (0k. 150bar) różnicę między ciś. żądanym i chwilowym, po prostu wyłącza motor( błąd 0191). Na muła reg. ciś nie ma wpływu. Zaślepka z dziurami, też nie powie prawdy o kondycji EGR, załóż pełną zaślepkę, przynajmniej na próbę. Bardzo ważną sprawą na "mulenie" jest stan kolektora dolotowego, jeżeli go nie czyściłeś, to zrób to koniecznie, a w wolnej chwili przeczyść czujnik ciś. doładowania wkręcony w kolektor dolotowy.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemiczny Zobacz post
    - Sprawdzone wężyki do overboost'a (nie ściągałem ich, są w dobrej kondycji nie widać pęknięć).
    Ściągnij je i sprawdź dokładnie.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest159 Zobacz post
    Ściągnij je i sprawdź dokładnie.
    dokładnie jak kolega pisze.Zaworkowi też poświęć więcej uwagi
    JEŚLI KTOŚ KIEDYŚ ZOBACZY MNIE W INNYM AUCIE NIŻ ALFA ROMEO TO ZNACZY,ŻE KUPIŁEM JE ZA POŁOWĘ WARTOŚCI I JEST NA SPRZEDAŻ

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    Alfa 159 2008 1.9 JTDm 120KM chip na 150KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Sprawdzę ten czujnik doładowania jak wygląda i wężyki. Ale czyszczenie kolektora dolotowego to już chyba w domowych/garażowych warunkach za ciężka robota

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Z grubsza możesz przeczyścić sam. Twój silnik nie ma klap wirowych, to zrób tak - zdejm wąż od turbo z klapy gaszącej(przepustnicy jak inni nazywają), wymontuj ową klapę. Zrób wycior nawijając jakieś czyściwo (najlepiej w jednym kawałku,żeby coś nie zostało w kolektorze), wycior polej benzyną i czyść kolektor jak lufę w czołgu. Zobaczysz ile mazi jest wew. kolektora. Na koniec wykręć i oczyść czujnik doładowania (z tyłu kolektora, przykręcony 1 śrubką).

Podobne wątki

  1. [159] Chwilowa utrata mocy, 2.4 JTD
    Utworzone przez milian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 11:53
  2. chwilowa utrata mocy w JTD
    Utworzone przez wojtaak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 12:29
  3. [156] Okresowa utrata mocy.
    Utworzone przez LouisRenegade w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:56
  4. Przerywanie utrata mocy co to????
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 13:54
  5. Utrata mocy 19.jtd
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory