Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: nie działa nawiew powietrza na nogi

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 159 SW 1.9 jtdm 16V
    Postów
    19

    Domyślnie nie działa nawiew powietrza na nogi

    Witam
    Padło mi sterowanie nawiewem powietrza na nogi od strony kierowcy (nie można uruchomić przy pomocy przycisku na panelu klimatyzacji, nie zapala się kontrolka). Usterka o tyle uciążliwa, bo za oknem coraz zimniej. Czy ktoś z Was miał identyczną usterkę? Prośba o podpowiedź, jakie jest skuteczne rozwiązanie. Czy panel klimatyzacji da się łatwo demontować, by to zdiagnozować. Czy też wymagana będzie jego wymiana.

    z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    Jak auto jest zimne to nieraz ten przycisk nie reaguje od razu (u siebie też tak miałem). Spróbuj go trochę "pomacać" daj sobie czas (coś jak z kobietą) powinno się udać. Jak zmieni się temperatura we wnętrzu to powinno włączyć od razu, a na pewno łatwiej. Jak to nie poskutkuje to jeździj na AUTO wtedy jak jest grzanie zawsze wieje na nogi

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzeniu159
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 136km, DPF on
    Postów
    161

    Domyślnie

    Mi ostatnio siostra zwrocila uwage ze z tyly, za pasażerem nie leci powietrze na nogi. Dzis sprawdzilem, wszystkie nawiewy dzialaja oprocz tego na nogi dla pasazera po prawej z tylu. Co to moze byc? Nic nie zaslanialo wylotu. Mechanizm od tej czesci sterowania padl?

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 8v 120/161KM Powered by CINEK
    Postów
    10

    Domyślnie

    Też mam ten problem od kilku dni...Zrobiło się chłodniej i nawiewu na nogi od strony kierowcy nie da się włączyć...Faktycznie po rozgrzaniu wnętrza przycisk zaczyna reagować, ale chodzi o to żebym to ja wybierał kiedy chce nawiew na nogi a nie Bella Czy ktoś wie jak to naprawić? Czy to wina panelu? Jakiś brak styku z powodu niskiej temperatury?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 159 SW 1.9 jtdm 16V
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał pytlass Zobacz post
    Też mam ten problem od kilku dni...Zrobiło się chłodniej i nawiewu na nogi od strony kierowcy nie da się włączyć...Faktycznie po rozgrzaniu wnętrza przycisk zaczyna reagować, ale chodzi o to żebym to ja wybierał kiedy chce nawiew na nogi a nie Bella Czy ktoś wie jak to naprawić? Czy to wina panelu? Jakiś brak styku z powodu niskiej temperatury?
    w przyszłym tygodniu wstawiam do mechanika, żeby nawiew był na chodzie. Miałem to zrobić w tym tygodniu, ale blacharz i lakiernik jeszcze po drodze zarobi (typ cofając mi w bok przywalił).
    Informacja odnośnie naprawy nawiewu jak i kosztów usunięcia usterki - na łamach wątku oczywiście

    pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 8v 120/161KM Powered by CINEK
    Postów
    10

    Domyślnie

    Nikt więcej nie spotkał się z takim problemem? Nie wiem jak się w ogóle za to zabrać. Może ma ktoś manual jak wyjąć ten panel bez uszkodzeń? Dajcie znać, bo strasznie mnie to irytuje-nie lubię jak mi coś w aucie nie działa jak powinno...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Brera 2.4JTD
    Postów
    45

    Domyślnie

    U mnie też podobnie, nawiew działa jak chce i to nie tylko na nogi. Chyb że lampki w pokrętle nie świecą jak należy.
    Jak ktoś to ogarnie to niech pisze, bo na mnie nie ma co liczyć

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 159 SW 1.9 jtdm 16V
    Postów
    19

    Domyślnie

    jestem po diagnozie usterki. Wina leży po stronie zużytego przycisku na panelu klimatronika. Kupię używkę całego panela (wydatek rzędu 70 - 100 PLN) i po temacie. pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    U mnie rowniez nie dziala przycisk i nawiew na nogi, reszta dziala bez problemu.

    Nie ma co wydawac kase na diagnoze, jak przycisk nie dziala, nie podswietla sie to panel do wymiany. Ja czekam na przesylke.
    Opis wymiany panelu jaki otrzymalem (jeszcze nie sprawdzalem) od pewnego warsztatu z Krk i to co znalazlem na forum, juz o tym bylo:

    Zdjac oslone mieszka zmiany biegow - ciagnac do gory od strony uchwytu hamulca recznego. Okrecic 2 sruby mocujace konsole srodkowa.
    Wyjac skrajne kratki nawiewu - 1. metoda to zagiety pret wlozony w kratke 2. metoda to chwycic dowolna 'blaszke' kombinerkami. W obydwu przypadkach ciagnac do siebie. Po wyjeciu sa kolejne 2 sruby mocujace konsole.
    Wyciagnac radio, pod nim sa kolejne 2 sruby mocujace.

    Po zdemontowaniu konsoli odpiac kable idace do stacyjki, wykrecic panel klimy i zamontowac nowy.

    Na koniec kodowanie PROXY przez FES/MES (wymagana pelna wersja).



  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    Trochę odgrzebię temat. Mam problem z przyciskiem nawiewu na nogi od strony pasażera (jak kliknę mono mogę go uruchomić). Jak widzę, jest to kwestia uszkodzenia przycisku pod panelem klimatronika. Pytanie się pojawia, czy jest jakaś możliwość jakiejś wymiany tego cyngla, czy kupować używany/działający panel?

Podobne wątki

  1. [159] Nawiew tył na nogi
    Utworzone przez damiangwo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-01-2023, 20:12
  2. Nie działa regulacja kierunku nawiewu(szyby,nogi itd)
    Utworzone przez Pjona156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-09-2018, 10:08
  3. [159] Nawiew zamiast wiać na nogi kierowcy wieje na szybę tylko z lewej strony
    Utworzone przez davidoffs w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 23:34
  4. Nawiew na tył nogi
    Utworzone przez pedro_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 11:49
  5. [33] Nawiew na nogi
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 13:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory