Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Temat: Proszę o pomoc w diagnozie.. dym na niebiesko ? dpf ? wtryski ? silnik ?

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Dziękuję Wam koledzy za pomoc. Trochę się uspokoiłem, oczywiście będę Was informował jak sprawa ma się dalej, może komuś w przyszłości się przyda.

    Martwi mnie jeszcze jedna kwestia, przejechałem na takim rozrzedzonym oleju prawie 500km. Nie wiadomo jak długo jeździł na nim sprzedawca. Czy mogło to znacznie wpłynąć na kondycję silnika ? Czy jeżeli nic się nie stało - to powinno być ok ?
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Zobacz jak to wygląda u mnie po wycięciu programowym dpf....



    Stan zapchania zawsze jest 0%

  3. #33
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    I obydwa błedy 1205 i 2453 sugerują że z tym czujnikiem może być coś nie tak.
    Ew. dpf nie wycięty z softa
    Można się zastanawiać czy te błędy się pojawiają, bo odczyt z czujnika jest 0 mbar (bo przecież filtr wycięty). Czy też czujnik faktycznie uwalony (lub prędzej przewód do czujnika?) i dlatego pokazuje 0 mbar. Ale to raczej problem akademicki – co było pierwsze: kura czy jajo i raczej nie ma znaczenia w tym konkretnym wypadku, tak myślę.
    Przy okazji zapytam, może wiesz – czy czujnik do którego dochodzi jedna rurka bada różnicę między ciśnieniem w układzie wydechowym przed DPF a ciśnieniem atmosferycznym? A ten z dwoma rurkami do DPF mierzy czujnik przed i po DPF? Nie rozumiem trochę jak ten pierwszy działa, a widziałem takie w 159.

    Jako ciekawostkę podam, że znam jedną AR 159, która było kupiona w nieco gorszym stanie niż auto autora wątku (przewiercony DPF + wielkie nieszczelności w kolektorze ssącym) i było tak:
    – licznik programowań w ECU=0
    – czujnik różnicowy podawał 0 mbar
    – auto wypalało filtr co ~800-1000 km
    – mimo braku filtra DPF procenty naliczały się prawidłowo, samo wypalanie też nie sprawiało kłopotów, było sporo dymu na postoju, ale nie więcej niż widać na filmach w youtube.
    – auto nie miało kontrolki błędu na desce, po podłączeniu ECU zgłaszał błąd informujący o potrzebie wymiany filtra (nie zapamiętałem kodu, ale na pewno nie był to błąd czujnika tylko chyba coś z P12xx)
    – auto jeździło bardzo żwawo, w takim stanie (fizycznie bez DPF, ale niewycięty z ECU) przejeździło dobrych kilkadziesiąt tysięcy kilometrów
    – po roku od prawidłowego wycięcia filtra z ECU okazało się, że silnik ma lekko pękniętą głowicę – czy przyczyną było jeżdżenie przez poprzedniego właściciela z dziurawym dolotem + częste wypalanie filtra który jeszcze wtedy był czy też jeżdżenie bez DPF to trudno oceniać, ale moim zdaniem to pierwsze.

    Miałem to auto dość blisko siebie i sporo obserwowałem. Ostatecznie po wymianie głowicy auto przejeździło jeszcze wiele tysięcy kilometrów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał takpoprostu Zobacz post
    Martwi mnie jeszcze jedna kwestia, przejechałem na takim rozrzedzonym oleju prawie 500km. Nie wiadomo jak długo jeździł na nim sprzedawca. Czy mogło to znacznie wpłynąć na kondycję silnika ? Czy jeżeli nic się nie stało - to powinno być ok ?
    Moim zdaniem nie ty pierwszy i nie ostatni jeździłeś na takim oleju. Pierwsze co się poddaje od słabego oleju to panewki. A sam nie słyszałem jeszcze o tym, żeby ktoś miał awarię panewek w 159 1.9. No może jakiś jednostkowy przypadek, np. był tutaj jeden 2.4 o mocy w okolicach 300 km któremu obróciło panewkę.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 29-11-2015 o 19:36

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Info:

    Zadzwoniłęm do firmy chip tunningowej niedaleko mojego miasta. Przedstawiłem problem, gość twierdzi i jest w sumie przekonany że poprzedni właściciel wyciął DPF a nie przeprogramował kompa bo to najdroższe w tym zabiegu. Że podobno wyłączają tylko kontrolke na wyświetlaczu i tyle.

    Koszt przeprogramowania kompa u nich to 700zł = dużo czy mało ?
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    No ale kontrolka się u Ciebie pali,tzn komunikat. W sumie dziwny masz ten komunikat, u mnie wyskoczył check i z kompa dowiedziałem się "wyczyść lub wymień DPF"

    Na forum jest zaprzyjaźniony elektronik, który robi porządek z softem "na odległość" Można samemu wgrać sobie mapy lub wysłać do niego sam komputer i on wszystko załatwi za ok 300 pln. Poszukaj gdzieś tu wisi jego reklama.

    Tyle, że ja bym się upewnił czy na pewno jest usunięty DPF fizycznie.
    Ostatnio edytowane przez quba ; 30-11-2015 o 09:53

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Na forum jest zaprzyjaźniony elektronik, który robi porządek z softem "na odległość" Można samemu wgrać sobie mapy lub wysłać do niego sam komputer i on wszystko załatwi za ok 300 pln. Poszukaj gdzieś tu wisi jego reklama.
    Bańska od dpf jest raczej pusta gdy w nią pukam. A powiedz mi nie przypomnisz sobie chociaż mniej więcej jak forumowicz się zwie ?
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  7. #37
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał takpoprostu Zobacz post
    Bańska od dpf jest raczej pusta gdy w nią pukam. A powiedz mi nie przypomnisz sobie chociaż mniej więcej jak forumowicz się zwie ?
    No to mi zadałeś temat....bo sam nie mogę znaleźć Ktoś kiedyś na forum podrzucił mi link (w temacie o DPF) i znalazłem tę stronę. Były opisy, cenniki etc
    Być może, ale nie mam pewności był powiązany z tą firmą autka.pl

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Kurde litrowy Jack Daniel's dla Was koledzy.

    Właście zaoszczędziłem dzięki Wam 400zł...
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Quba co ty masz tam za kolor na twojej 159 z avatara? Wyglada kozak. Załóż temat w "Nasze belle" i poka jakies foty..

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc w diagnozie - prawdopodobnie overboost (vgt)
    Utworzone przez czarek1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-03-2018, 15:30
  2. komunikat REPLACE FRONT BRAKE PADS Proszę o pomoc w diagnozie
    Utworzone przez policja9977 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 22:48
  3. 1.9 jtd 105 pomoc w diagnozie Log FES
    Utworzone przez kosik17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 14:32
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 11:15
  5. Sprzęgło-pomoc w diagnozie.
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 18:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory