Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Temat: TBI - wibracje podczas hamowania silnikiem od 3000 do 2000 obrotów.

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fryzu Zobacz post
    Spoko wszyscy skłaniają się w kierunku ogumienia nie rozumiem jednak tylko jednej rzeczy. Skoro to opony to dlaczego te wibracje występują przy określonej prędkości obrotowej silnika niezależnie od biegu??
    Jak na mój rozum jeśli by były to opony to raczej występowało by to przy określonej prędkości z jaką się porusza auto nie? Chyba że jest coś o czym nie wiem.
    Napisałeś wcześniej że masz taki sam objaw jak u mnie, a teraz piszesz że u Ciebie jest zależne od obrotów silnika - u mnie było od prędkości, i tylko na zimowym komplecie kół.


    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-10-2016 o 11:36
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar robit
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    jest AR 159 JTDM 16V był AR 159 tbi . był AR 159 JTDM 8V
    Postów
    5

    Domyślnie

    Czy udało się usunąć te wibracje ? Też mam Tbi z 2010 140kkm i te same objawy

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli są to wibracje o dużej częstotliwości to możesz mieć uszkodzony dwumas. Na postoju też tak masz czy tylko podczas jazdy. Ja miałem wibracje ale tylko na 4 i 5 biegu ale one miały małą częstotliwość. Okazało się, że z przegubu wyciekła cały smar. po rozebraniu, oczyszczeniu i dołożeniu nowego smaru prawie nie ma drgań. Gęste wibracje mogą świadczyć o padającym kole dwumasowym. Próbuj wkręcać silnik na te obroty na postoju. Jeśli wtedy je odczuwasz to przeguby można wykluczyć. Jeśli przy wciśniętym sprzęgle nadal są wibracje to niestety ale koło już pada.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar robit
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    jest AR 159 JTDM 16V był AR 159 tbi . był AR 159 JTDM 8V
    Postów
    5

    Domyślnie

    Mam jak w pierwszym postcie u RAFAŁ_TBI . Wibracje są o wyższej częstotliwości (jak się czuje kiedy się najeżdża na baranka-boczną często przerywaną linię budzącą śpiących kierowców na autostradzie) tylko przy hamowaniu silnikiem między 3000 rmp a 2400 rpm , oczywiście nie za każdym razem, po dodaniu gazu wibracje ustają lub po wciśnięciu sprzęgła . Na postoju niema problemu, ze sprzęgłem lub bez, również przy zapalaniu i gaszeniu silnika niema wibracji i nic się nie tłucze.
    Ostatnio edytowane przez robit ; 09-09-2017 o 11:54

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar robit
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    jest AR 159 JTDM 16V był AR 159 tbi . był AR 159 JTDM 8V
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Ja mam dokładnie to samo, tylko w 2.0 JTDm i diagnoza padła na skrzynię biegów. Tyle, że u mnie jest C635, a w TBi chyba M32.
    Identyczne objawy: przy hamowaniu silnikiem wibracje w zakresie 3-2,5 rpm, porównywalne właśnie do najechania na linię boczną. Wibracje silniejsze, jeśli hamowanie następuje z większej prędkości. Im wyższy bieg, tym delikatniejsze - na V i VI praktycznie w ogóle nie występują. Co więcej, wibracje czuć nie na drążku zmiany biegów, tylko tak jakby na kierownicy przede wszystkim.
    Rozumiem że jeszcze nie naprawiłeś i diagnoza nie jest potwierdzona?

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Nie. Po wykonaniu wstępnych diagnoz i wykluczeniu kilku elementów (m.in. poduszek silnika i skrzyni biegów), padło na skrzynię biegów. Konsultacja z kilkoma różnymi serwisami wskazała na znany problem ze skrzynią C635 montowaną w Alfach z silnikiem 2.0 JTD 170 KM. Po prostu skrzynia jest za słaba do tego silnika i po jakimś czasie zaczyna się sypać - zwykle po przekroczeniu 100 000 km. Serwisy nie chciały się specjalnie podejmować naprawy stwierdzając, że finansowo jest nieopłacalna i nie zawsze da się usunąć problem.
    Zastrzegam, że diagnoza była zdalna, na podstawie opisu sytuacyjnego.
    .
    Zdalna diagnoza i bzdury, jakich mało... Ile to jest/było tych padniętych skrzyń w 2,0 JTDM po 100 000 km?! Odpowiem, że prawia wcale w porównaniu do tych montowanych przy 1,9 150 KM.

    Więc abstrahując o Twojego przypadku trzymajmy się wątku o TBi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał robit Zobacz post
    Mam jak w pierwszym postcie u RAFAŁ_TBI . Wibracje są o wyższej częstotliwości (jak się czuje kiedy się najeżdża na baranka-boczną często przerywaną linię budzącą śpiących kierowców na autostradzie) tylko przy hamowaniu silnikiem między 3000 rmp a 2400 rpm , oczywiście nie za każdym razem, po dodaniu gazu wibracje ustają lub po wciśnięciu sprzęgła . Na postoju niema problemu, ze sprzęgłem lub bez, również przy zapalaniu i gaszeniu silnika niema wibracji i nic się nie tłucze.
    To jest na 80% dwumas. Ma już nieco luzu i przy pewnym obciążeniu brak wyważenia przechodzi na auto. Odjęcie lub dodanie gazu zmienia jego ułożenie i problem chwilowo znika. To samo dotyczy wysprzęglenia. Jednak 20% zostaje z tego powodu, że nie jechałem tym autem, nie widzę dwumasu i dziwne, że na wolnych obrotach nigdy to nie występuje.

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To jest na 80% dwumas. Ma już nieco luzu i przy pewnym obciążeniu brak wyważenia przechodzi na auto. Odjęcie lub dodanie gazu zmienia jego ułożenie i problem chwilowo znika. To samo dotyczy wysprzęglenia. Jednak 20% zostaje z tego powodu, że nie jechałem tym autem, nie widzę dwumasu i dziwne, że na wolnych obrotach nigdy to nie występuje.
    U mnie 2-3 razy też wystąpiły objawy opisane przez robita. Zauważyłem, że wibracje ustają również po krótkim naciśnięciu pedału hamulca. Półoś?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    U mnie 2-3 razy też wystąpiły objawy opisane przez robita. Zauważyłem, że wibracje ustają również po krótkim naciśnięciu pedału hamulca. Półoś?
    Półoś w tych autach odzywa się zazwyczaj podczas przyspieszania i w lekkich łukach. Zresztą wibracje z półosi nie są zależne od obrotów silnika a ich częstotliwość jest raczej mała.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tylko w pewnym przedziale prędkości? może tylko na oponach zimowych? pytam bo u mnie na Continentalach TS850 mam wlasnie taki dokładnie objaw przy hamowaniu silnikiem, właśnie jak prędkośc spadnie do ok 60km/h. Na letnich Dunlopach tego nie ma. Z resztą mam też te opony w Giulietcie, i tam też coś podobnego występuje.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Skoro czujesz bujanie podczas przyspieszania to przegub wewnętrzny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Terkotanie podczas hamowania silnikiem 2,4 JTD
    Utworzone przez Marcell69 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 10:50
  2. Wibracje na kierownicy podczas hamowania
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 22:29
  3. Stuki podczas hamowania silnikiem, JTD 16V
    Utworzone przez mkafar w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 12:09
  4. [156] Rzegotanie podczas hamowania silnikiem
    Utworzone przez marcin_512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 14:30
  5. [164] Dymi podczas hamowania silnikiem
    Utworzone przez bladx w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-05-2008, 21:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory