Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Temat: TBI - wibracje podczas hamowania silnikiem od 3000 do 2000 obrotów.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    159 1750 TBI
    Postów
    38

    Domyślnie

    Wypisz wymaluj jak u mnie, od roku szukam i nic. Dałem sobie spokój. Może ktoś w końcu dojdzie do tego będę śledził wątek.

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A te przeguby wewnętrzne u siebie sprawdzałeś?

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    159 1750 TBI
    Postów
    38

    Domyślnie

    Nie, nie znalazłem czasu na to jeszcze

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    159 1750 TBI
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Jak sprawdzisz, to daj znać. Ja za niedługo robię serwis olejowy, to powiem niech też rzucą okiem. Jakbym był pierwszy, to napiszę.
    Witaj,
    Może to zabrzmi dziwnie ale po zatankowaniu dwa razy paliwa V-power 95 z Shella, wibracje znacznie się zmniejszyły teraz okazjonalnie je wyczuwam a nie jak przed praktycznie za każdym razem jak obroty spadały przez przedział 3000- 2500.
    Może to zbieg okoliczności nie wiem.
    Czy coś serwis znalazł u Ciebie podczas serwisu?

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Dziwi mnie tylko to, że te wibracje wyczuwalne są w określonym zakresie obrotów, a nie zależne od obciążenia czy prędkości.
    rezonanas a obciążenie akurat w tym konkretnym przypadku nie ma wielkiego wpływu na częstotliwość czy amplitudę - w teorii zależy to od wielu zmiennych. pytanie co do niego dopuszcza (bo każde skomplikowane układy mają gdzieś tendencję do rezonowania jeśli nie są odpowiednio mocno wytłumione) albo co go wywołuje (może tego czynnika nie powinno być w 100% sprawnym aucie)
    pytanie tylko czy jest się czym martwić, czy taka cecha tego auta z tymi oponami itp?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    pytanie tylko czy jest się czym martwić, czy taka cecha tego auta z tymi oponami itp?
    Bez względu na rodzaj opon cecha występuje. Zresztą jest to zbiór cech, które zdają się z czasem nasilać:
    - wyczuwalne wibracje przy hamowaniu silnikiem w określonym zakresie prędkości obrotowych,
    - bujanie autem w czasie gwałtowniejszego przyspieszania,
    - pojedyncze stuki przy całkowitym zwolnieniu pedału przyspieszenia, a następnie po jego wciśnięciu.

    Cechy te nie są naturalne i wpływają negatywnie na komfort jazdy. Oczywiście osoba mająca pierwszy raz kontakt z tym konkretnym egzemplarzem, nie poczuje ani tego bujania, ani być może nie usłyszy tych pojedynczych stuków, ale wibracje przy hamowaniu silnikiem są zauważalne praktycznie przez każdego.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Gdyby pasek micro miał takie wibracje to dawno by spadł albo się zerwał, ewentualnie któreś z kół prowadzących by się rozleciało po krótkim czasie. Zresztą to nie generuje takich drgań, żeby aż na całym aucie było czuć. Inna sprawa, że zobaczył byś to gołym okiem, wkręcając silnik na postoju.

    Kto Ci powiedział, że to nie dwumas? On ma dużo większą częstotliwość, niż by się mogło wydawać. Silnik benzynowy nie gasi się i nie zapala z takimi wibracjami, jak JTDm. Dlatego nawet jeśli są tam już luzy powodujące wibracje to nie będzie go słychać, tak jak to jest w przypadku Diesel'a.

    Bardzo wątpię w ten scenariusz z paskiem micro.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał fireline6 Zobacz post
    Hallo

    Ich habe leider das selbe Problem bei meinen Alfa 1.8 Tbi

    Ich spüre die Vibrationen wenn die Motorbremse wirkt und dann immer in einem gewissen Drehzahlbereich, manchmal kommt mir vor auch bei den Schaltvorgängen doch eher bei warmen Motor!

    Habe jetzt schon mit einigen Werkstätten gesprochen und dieses Problem kennt keiner!

    Vielleicht habt Ihr euer Vibrieren Reparieren können, würde mich sehr über eure Berichte freuen!

    meine Vermutung wäre das Schwungrad wobei ich erst ca. 80.000 km drauf habe

    liebe grüße
    Hallo.

    Ich vermute, dass Du leider Probleme mit deinem Doppelschwungrad hast. Hat der Alfa 80 tkm oder nur der Schwungrad? Wenn Du willst, dann schreibe eine Privatnachricht an mich ( http://www.forum.alfaholicy.org/priv...do=newpm&u=114 ).
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 18-02-2018 o 22:41

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Mam od niedawna Alfe z silnikiem TBi, i niestety też obserwuje ten sam problem. Ostatnio zauważyłem że nawet bez puszczania gazu w opisywanych przedziałach obrotowych występują wibracje. Przeglądając posty, zauważyłem że nikt nie poruszył tematu rozrządu. Jakiś czas temu miałem właśnie wymieniany rozrząd, i chyba po tym zabiegu zaczęły się moje problemy (chyba że nie zdążyłem tego zaobserwować). Oczywiście poza tym nie widzę żadnych problemów które mogły by wskazywać, właśnie na przestawiony rozrząd. Auto odpala idealnie.
    Co o tym sądzicie?

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Rozrząd też nie może Ci takich wibracji robić. Tam się rozchodzi o milimetry. Gdyby pasek tak wibrował to zleciał by bardzo szybko. Poza tym nie ma tam tak ciężkich elementów ruchomych, żeby aż takie efekty dawały. Nie ma się co zbytnio oszukiwać i trzeba pewnie zbierać na Sachsa lub coś w ten deseń... Od razu podpowiem, że użytkownik [MENTION=26927]Gepard[/MENTION] z naszego forum ma te dwumasy w dobrych cenach.

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    U mnie od niedawna ten sam problem, narazie lekko wyczuwalne między 2500-2000rmp dokładnie jak najechanie kołem na białą linie na autostradzie. Trzy tygodnie temu regeneracja skrzyni i nowe sprzęgło,2mas ok.
    poczekałbym do wiosny jak zmienisz na letnie opony - u mnie w TBi (Z resztą w Giulietcie też) mamy Continentale TS850 i one dają przy hamowaniu silnikiem przy prędkości 60km/h do 50km/h właśnie taki efekt jak najechanie na linię na autostradzie. Ogólnie mają ostry bieżnik i też jest taki dziwny szum przy przyspieszaniu w obu autach. Na letnich oponach te efekty znikają w obu autach.

Podobne wątki

  1. Terkotanie podczas hamowania silnikiem 2,4 JTD
    Utworzone przez Marcell69 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 10:50
  2. Wibracje na kierownicy podczas hamowania
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 22:29
  3. Stuki podczas hamowania silnikiem, JTD 16V
    Utworzone przez mkafar w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 12:09
  4. [156] Rzegotanie podczas hamowania silnikiem
    Utworzone przez marcin_512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 14:30
  5. [164] Dymi podczas hamowania silnikiem
    Utworzone przez bladx w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-05-2008, 21:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory