Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Blue&me telefon nie wykrywa samochodu, brak kontrolek.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    18

    Domyślnie Blue&me telefon nie wykrywa samochodu, brak kontrolek.

    Cześć,
    Mam radio bez nawigacji i na kierownicy po lewej przyciski - jeden z symbolem słuchawki, drugi coś jakby kreski zasięgu (3 pionowe kreski) + 2 od głośności na tym samym padzie. Gdy naciskam te przyciski nic się nie dzieje, bluetooth w telefonie nie wykrywa nic, nie pojawiają się żadne napisy ani kontrolki na desce rozdzielczej. Dodam też że w schowku nie mam gniazda USB. Czy sam fakt posiadania tych przycisków definiuje to czy w samochodzie jest moduł blue&me?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Przy Blue&Me powinien być port usb w schowku. Sama kierownica nie oznacza że masz ten moduł.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    18

    Domyślnie

    Czytałem gdzieś na zagranicznym forum że czasami ten port znajduje się gdzieś za radiem, gdy się je wyciągnie. Tylko nie wiem czy dobrze to zrozumiałem. Możliwa jest taka opcja?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Santor Zobacz post
    Czytałem gdzieś na zagranicznym forum że czasami ten port znajduje się gdzieś za radiem, gdy się je wyciągnie. Tylko nie wiem czy dobrze to zrozumiałem. Możliwa jest taka opcja?
    USB w pierwszych wersjach nie występowało. To za radiem to nie służyło do używania przez użytkownika pojazdu - o czym świadczy jego lokalizacja
    z tyłu za radiem .

    Generalnie jeśli jest B&M zainstalowane to po naciśnięciu słuchawki powinno się pojawić na wyświetlaczu: TELEPHONE MENU i potem strzałkami w górę i w dół
    można po tym menu się poruszać - jeśli menu się nie uruchamia to na 99% nie masz B&M.

    Można to sprawdzić też empirycznie - wysunąć radio i po radiem powinien był montowany ten moduł. Przód radia ma rozmiar 2DIN ale samo radio 1DIN i zaraz
    pod nim jest B&M (jeśli jest).

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    ... a ja tylko dodam, że jeśli się uprzesz i masz trochę oleju w głowie- z pomocą forum możesz sobie takie B&M zamontować w swojej Brerze (więcej w dziale ZRÓB TO SAM na przykładzie AR159).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    ... a ja tylko dodam, że jeśli się uprzesz i masz trochę oleju w głowie- z pomocą forum możesz sobie takie B&M zamontować w swojej Brerze (więcej w dziale ZRÓB TO SAM na przykładzie AR159).
    Pod warunkiem, że:
    • wszystkie elementy auta w tym body jest taki jak przewiduje VIN
    • oprogramowanie body dopuści wszystkie funkcje centralki B&M (co nie jest oczywiste)


    Po swoim przypadku wnioskuję, że taka przekładka może być niemożliwa w Alfie z 2005 roku, w której body nie miał softu przygotowanego na obsługę wszystkich funkcji B&M - ALE TO MOJE ZGADYWANIE poparte jakimiś tam eksperymentami w swoim aucie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzeniu159
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 136km, DPF on
    Postów
    161

    Domyślnie

    A czy to nie było tak że B&M działało, było tylko w zestawie z nawigacją(slot na karte SIM)? Jeśli się tak to mnie poprawcie, bo cos mi sie wydaję że u nas na forum coś takiego przeczytałem. Cyba że sim i moduł b&m to niepowiązane ze sobą rzeczy?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzeniu159 Zobacz post
    A czy to nie było tak że B&M działało, było tylko w zestawie z nawigacją(slot na karte SIM)? Jeśli się tak to mnie poprawcie, bo cos mi sie wydaję że u nas na forum coś takiego przeczytałem. Cyba że sim i moduł b&m to niepowiązane ze sobą rzeczy?
    W Alfie 159 występowały następujące opcje:


    • Moduł Blue&Me bez nawigacji (współpracujący z radiem)
    • Moduł Connect Nav+ - ekran dotykowy, fabryczna navi wbudowany telefon ze slotem na kartę SIM (tutaj B&M nie było)
    • Moduł Blue&M z nawigacją (współpracujący z radiem a navi wyświetlała strzałki itp na wyświetlaczu między prędkościomierzem i obrotomierzem)
    • Była też przygotowana instalacja analogowa dla telefonu podłączanego kablem - ale tego chyba nikt nie widział działającego w praktyce

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Chyba w 2005 roku wychodziły AR159 z B&M ale bez MediaPlayer'a.
    Wydaje mi się, że tak widziałem w elearn.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. [159] Blue&Me - przyciski są, usb brak
    Utworzone przez Dejv w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 17:17
  2. 147 connect nav telefon, brak zasięgu
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2014, 13:38
  3. Brak kontrolek nie odpala.
    Utworzone przez jary17 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 15:36
  4. Brak kontrolek...
    Utworzone przez Kubus w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 21:42
  5. brak kontrolek
    Utworzone przez jonio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 10:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory