Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Czy to dwumas? Czy sprzęgło? Czy coś innego?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm 150 KM 2007 r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Klapki wirowe usunięte zaraz po zakupie auta 2,5 roku temu.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Czy przy odpalaniu, gaszeniu pojawiają sie wibracje, stuki? Czy występują wibracje na drążku zmiany biegow? W jakich położeniach? W jakim sranie masz felgi i ogumienie?
    Masz możliwość zweryfikowania stanu dwumasy u innego mechanika?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm 150 KM 2007 r
    Postów
    17

    Domyślnie

    [MENTION=55021]Czarny Kocur[/MENTION] tak przy gaszeniu odpalaniu pojawiają się wibracje i stuki. Silnik aż podskakuje. Wibracje na drążku zmiany biegów zaobserwowałem 2 stycznia jak wracałem do domu. Odczuwalne są na 4 i 5 biegu.
    Mam dwa zestawy felg i ogumienia na zimę i letnie. W 2015 po zmianie kół na letnią wersję oddałem zimowe felgi do malowania i prostowania.
    Jeździłem na letnim zestawie do Listopada (bez problemu jeżeli chodzi o wibracje powodowane felgami czy ogumieniem a w Niemczech miałem chwilę gdzie sunąłem prawie 2** i nic nie trzęsło) i zmieniłem na zimówki. Mam jedną oponę założoną na tył zimówkę strugniętą o krawężnik ale nie wprowadza ona drgań. Drgania budy pojawiają się jak jadę wolno, szybko właściwie w każdym zakresie na podobnym poziomie.

    https://www.youtube.com/watch?v=BsRWinTCYgo

    Tak dosłownie brzmi moje auto teraz po dwukrotnym wymianie dwumasu, nie zdążyłem nagrać swojego filmiku bo przestało odpalać.

    Pozdrawiam

    DnX

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzeniu159
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 136km, DPF on
    Postów
    161

    Domyślnie

    Jezeli jest tak jak piszesz to trafiles na konkretnego mechanika kanciarza i skurwiela jakich malo. Ciężko mi poradzić cos w takiej sytuacji, w ktorej nigdy nie bylem i m nadzieje ze sie nie znajdzie nikt. Musisz przeprowadzić powazna, meska rozmowe z mechanikiem i niech zrobi robote jak nalezy.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arbeldes
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    147 '07 FL 1.9 150KM/ 159 TI 2.0 JTDM Berlina
    Postów
    309

    Domyślnie

    No to chyba faktycznie zostaje tylko mega wałek po stronie mechanika tfu "mechanika"...
    Ciekawe w takim razie co z resztą napraw które u niego przeprowadzałeś.

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Kolego tymbardziej trzeba zweryfikować te naprawy w prawdziwym warsztacie, udokumentować wszystko. Objawy o których piszesz w moim odczuciu wskazują na zużycie koła dwumasowego, żadna inna awaria nie przychodzi mi do głowy, a z tego co wiem to i przy zakładaniu dwumasa trudno cos spierdzielic to jest na zasadzie wyjmujesz stare zakładasz nowe.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm 150 KM 2007 r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Czekam Panowie na diagnozę, zobaczymy o co chodzi. Z pewnością dam znać.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Ja z kolei mam taki problem. Silnik pali bez problemu, nic nie drga, nic nie trzęsie budą, fajnie przyspiesza, nic nie szarpie. Jedynie jak stoję na biegu jałowym i wcisnę sprzęgło (przy otwartych drzwiach) to słyszę takie delikatne stukanie. Gdy puszczę sprzęgło stukanie ustaje. W kabinie przy zamkniętych drzwiach nic nie słychać.

    I jakby zależne jest to też od temperatury, bo wczoraj wieczorem przy 15 stopniach nie zaobserwowałem tego efektu. Ale przy 28 stopniach jak wróciłem z pracy - już tak.


    Czy to dwumas?

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 1.8 TS; 159 1.9 JTDm 150 KM; Stelvio veloce ti 280 KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał djrobertos Zobacz post
    Ja z kolei mam taki problem. Silnik pali bez problemu, nic nie drga, nic nie trzęsie budą, fajnie przyspiesza, nic nie szarpie. Jedynie jak stoję na biegu jałowym i wcisnę sprzęgło (przy otwartych drzwiach) to słyszę takie delikatne stukanie. Gdy puszczę sprzęgło stukanie ustaje. W kabinie przy zamkniętych drzwiach nic nie słychać.

    I jakby zależne jest to też od temperatury, bo wczoraj wieczorem przy 15 stopniach nie zaobserwowałem tego efektu. Ale przy 28 stopniach jak wróciłem z pracy - już tak.



    Czy to dwumas?
    Tak. To osłabiona dwumasa wydaje takie stuki, które ustają po wciśnięciu sprzęgła.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał djrobertos Zobacz post
    Ja z kolei mam taki problem. Silnik pali bez problemu, nic nie drga, nic nie trzęsie budą, fajnie przyspiesza, nic nie szarpie. Jedynie jak stoję na biegu jałowym i wcisnę sprzęgło (przy otwartych drzwiach) to słyszę takie delikatne stukanie. Gdy puszczę sprzęgło stukanie ustaje. W kabinie przy zamkniętych drzwiach nic nie słychać.

    I jakby zależne jest to też od temperatury, bo wczoraj wieczorem przy 15 stopniach nie zaobserwowałem tego efektu. Ale przy 28 stopniach jak wróciłem z pracy - już tak.


    Czy to dwumas?
    Wlasnie przerabiam temat w mojej 159. Po minieciu licznikowych 210kkm z dnia na dzien zaczelo cos delikatnie postukiwac przy sprzegle wcisnietym mniej wiecej do polowy. Wczesniej zadnych objawow, fajnie przyspiesza, brak drgan i dziwnych dzwiekow przy jezdzie, paleniu, gaszeniu itp.
    Po przejechaniu ok 50km po miescie dzwiek stal sie wyraznie glosniejszy, na polsprzegle czuc drgania na pedale, sprzeglo jakby troche inaczej bralo. Kolejnego dnia przy porannym odpalaniu jakby troszke glosniejsza praca. Po puszczeniu sprzegla cisza. Charakterystyczny dzwiek dalej tylko na polsprzegle, za to glosniejszy i drzenie pedalu mocniejsze. Auto trafilo do Tomka z autka.pl. Wyrok po odsluchaniu- wysprzeglik.
    Po rozebraniu okazalo sie, ze przyszedl czas na dwumas i komplecik sprzegla. A, ze to 2.0jtdm to koszt imprezy ponad 5tys PLN

Podobne wątki

  1. sprzęgło, dwumas a może coś innego ?
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 19:14
  2. 147- sprzęgło czy cos innego?
    Utworzone przez walle w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 10:59
  3. Sprzęgło czy coś innego?
    Utworzone przez Krzysiek866 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 20:16
  4. SPRZĘGŁo , DWUMAS , WYSPRZĘGLIK CZY COŚ INNEGO??? POMOCY
    Utworzone przez raczekk1985 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 09:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory