Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Poradnik do Korekty Wtrysków

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    96

    Domyślnie Poradnik do Korekty Wtrysków

    Witam.Mam prośbę mógłby ktoś zrobić poradnik do zrobienia korekt wtrysków Fesem. Czytałem dosyć obszerny wątek na forum i nie znalazłem opisu jak to dokładnie zrobić,przy jakich temperaturach silnika.Myślę że rozwiało by to wątpliwości nie tylko moje ale też wielu użytkowników tego forum w sprawie POPRAWNEGO robienia korekt nie tylko moje ale też wielu użytkowników tego forum.

    PSomyślam się że zjawi się tu jakiś gostek co będzie mnie hejtował (nie lubię tego słowa) że nie czytam ze zrozumieniem albo coś innego.Spoko jestem na to przygotowany.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    silnik rozgrzany na 100% (najlepiej zaraz po przejażdżce), wyłączasz światła, klimy, radio itp i mierzysz na wolnych obrotach i na stabilnych większych.

    no a teraz czas na hejt czemu nie pytasz w wątku o korektach tylko zakładasz nowy?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    96

    Domyślnie

    Zacznę od dupy stronyZałożyłem w wątku o korektach ale nikt nie odpisał na moją prośbę.A też kierowałem się myślą że może moderator mógłby przenieś potem ten poradnik do działu zrób to sam.
    No to teraz przejdźmy do samej korekty stabilne większe obroty, czyli jakie 2 tyś?
    Są jeszcze korekty dynamiczne mógłby to ktoś krok po kroku opisać.Chodzi mi o to czy wymagana jest jakaś prędkość typu 100km/h czy więcej, mniej?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    kurcze ludzie lubią gotowce, wiec:
    1. alfa romeo najlepiej klekot
    2. kabel+ mes/ alfaobd lub inne
    3. lektura z forum
    3.1 odpowiednie przygotowanie samochodu czyli temperatura 90 stC, wyłączone odbiorniki radio klimatyzacja, nawiewy ect.
    3.2 podłączenie się do centrali samochodu
    3.3 odchaczenie opcji korekta paliwa cylinder 1...4 lub 5
    3.4 obserwacja co się dzieje, zapisanie wyników lub zapamiętanie
    4. interpretacja wyników, można nimi się pochwalić na forum w temacie http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._wtryskow.html

    lektóra która skrótowo i jasno tłumaczy co i jak:

    1. Korekcja wtryskiwaczy - jeżeli odchyłki dawki wtrysków przekraczają 1,5 mg/skok lub ponad 30% w porównaniu z sąsiednimi, można podejrzewać wtryskiwacze "ponadnormatywne", pod warunkiem, że jeden lub dwa mają podobne, duże odchyłki na "plus" lub "minus". Jeżeli cztery wtryski maja jednakową, zbliżoną i bardzo wysoką korekcję na "plus" lub "minus" to wina nie leży po ich stronie, że silnik np. źle zapala lub szarpie, lecz po stronie pompy wysokiego ciśnienia. Zakwalifikowanie do demontażu - po dalszych badaniach.
    2. Dawka wtrysku średniego (albo średnia dawka wtrysku) - jeżeli przekracza znacznie ponad 30% dawki wymaganej (teoretycznej, normatywnej) - oznacza dużą rozbieżność pomiędzy poszczególnymi wtryskiwaczami;
    3. Początek wtrysku (kąt wyprzedzenia wtrysku) - jeżeli różnice sięgają ponad 30% do wartości zadanej, oznacza że komputer "był zmuszony" regulować fazy wtrysku wskutek zbyt dużych różnic ciśnień paliwa na wtryskiwaczach;
    4. Ciśnienie paliwa na szynie (Common Rail) - jeżeli występuje różnica pomiędzy ciśnieniem wymaganym a rzeczywistym, to obserwuj korekcję wtryskiwaczy i jednocześnie pkt 2 i 3. Jeżeli spadek ciśnienia paliwa jest powiązany z jednoczesną b. dużą korekcją jednego- dwóch wtrysków, dużymi odstępstwami od dawki średniej, a także różnicą kąta wtrysku, to mamy prawdopodobnie do czynienia z usterką wtryskiwaczy lub nieszczelnością cylindrów.
    Jeżeli natomiast spadek ciśnienia paliwa kojarzymy z jednoczesną bardzo dużą korekcją na "plus" wszystkich czterech wtryskiwaczy, znaczną odchyłką dawki średniej paliwa oraz różnicami w kątach wtrysków, to wykluczamy winę wtryskiwaczy.

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/147/...#ixzz3wkwCiKiA

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Odczyt korekt na biegu jałowym to nie wszystko.
    Czasem logi z krótkiej przejażdżki (silnik rozgrzany) również są przydatne.
    Możemy też sprawdzić jak wtryskiwacze zachowują się pod obciążeniem:
    1. Jazda ze stałą prędkością, np. 3 bieg 2500 obr/min
    2. Zaciągamy ręczny "do połowy", logując korekty.
    3. Dla pewności poprawiamy próbę jeszcze dwa razy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Korekty wtrysków
    Utworzone przez prymie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3354
    Ostatni post / autor: 08-12-2023, 16:27
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory