Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: skrzynia w 2,4

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie skrzynia w 2,4

    jaka jest skrzynia w 2,4 ? nie jest to m32 tylko f40? i jak sobie skasować "haczenie" 1go i 2go biegu? ponoć coś tam się reguluje ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Jak 6 biegowa to pewno F40 ja to przechodziłem w mojej starej 156 20V, możesz spróbować wyregulować linki, ale na począdku musisz zablokować dwa mechanizmy zmiany biegów w pozycji serwisowej, (ten na skrzyni i ten w kabinie) i dopiero dokonać regulacji, jak to zrobisz bez blokowania, to je bardziej możesz rozregulować, jak to nie pomoże to pewno linki do wymiany (tylko nowe) stare mogą być rozciągnięte, ale jak wymienisz na nowe to też chyba bedzie trzeba dokonać regulacji, jak to nie pomoże to pewno synchronizatory padają 1 i 2 biegu, można to sprawdzić po ruchach mieszka na skrzyni, ściągnij linki i poruszaj nim w prawo lewo, jak bedzie sie zacinał z jednej str, to to pewno problem skrzyni, nie kupój używanej (ja kupiłem spieprzoną) tylko wyślij do renowacji bo koszt bedzie podobny, pozdro

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Karbon
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    CK/TPI
    Auto
    Było 156 1.9 JTD Jest 159 2.4 Q4 Ti 210 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, haczy mi skrzynia przy zmianie z 1 na 2 bieg, wymieniłem sworzeń (główke) na końcu linki przy skrzyni biegów bo gdzies wyczytałem że to może byc przyczyną problemu z biegami ale wymiana nie przyniosła żadnej poprawy...

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    a czy da się zdjąć kawałek tylko osłony panelu wokół lewarka zmiany biegów żeby go zblokować czy trzeba sciągać cały panel ?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał maarkuss Zobacz post
    Jak 6 biegowa to pewno F40 ja to przechodziłem w mojej starej 156 20V, możesz spróbować wyregulować linki, ale na począdku musisz zablokować dwa mechanizmy zmiany biegów w pozycji serwisowej, (ten na skrzyni i ten w kabinie) i dopiero dokonać regulacji, jak to zrobisz bez blokowania, to je bardziej możesz rozregulować, jak to nie pomoże to pewno linki do wymiany (tylko nowe) stare mogą być rozciągnięte, ale jak wymienisz na nowe to też chyba bedzie trzeba dokonać regulacji, jak to nie pomoże to pewno synchronizatory padają 1 i 2 biegu, można to sprawdzić po ruchach mieszka na skrzyni, ściągnij linki i poruszaj nim w prawo lewo, jak bedzie sie zacinał z jednej str, to to pewno problem skrzyni, nie kupój używanej (ja kupiłem spieprzoną) tylko wyślij do renowacji bo koszt bedzie podobny, pozdro
    W 156 nie było F40 tylko fiatowska skrzynia, przynajmniej tak mi się wydaje...

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    ale rozchodzi się o 159

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    W 2.4 na pewno jest F40.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    W 156 nie było F40 tylko fiatowska skrzynia, przynajmniej tak mi się wydaje...
    No to żle ci się stary wydaje bo jest na pewno F40 , 6 biegowa, w 159 pewno jest taka sama , (nawet pamiętam napis z boku skrzyni F40) - dotyczy się 156 2.4 JTD 20V 175KM 129KW miałem 2004r
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 13-01-2016 o 21:00

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar luczej
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 Ti Q4 Rosso
    Postów
    47

    Domyślnie

    Panowie jako że jesteśmy przy temacie skrzyni F40 , powiedzcie mi co może być przyczyną zgrzytania przy zmianie z 2-ki na 3-jke , dodam że ma to miejsce tylko na wysokich obrotach ( zmiana biegu przy 3,5 tysi i więcej ). Zauważyłem też że dzieje sie tak po dłuższej "wysilonej" jeździe np po autostradzie.
    Dzięki z góry za sugestie.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał luczej Zobacz post
    Panowie jako że jesteśmy przy temacie skrzyni F40 , powiedzcie mi co może być przyczyną zgrzytania przy zmianie z 2-ki na 3-jke , dodam że ma to miejsce tylko na wysokich obrotach ( zmiana biegu przy 3,5 tysi i więcej ). Zauważyłem też że dzieje sie tak po dłuższej "wysilonej" jeździe np po autostradzie.
    Dzięki z góry za sugestie.
    Miałem dokładnie tak samo w swojej starej 156 20V, haczenie zaczęło się po zmianie sprzęgła, mechanik w sensie reklamacji próbował regulować linki, oczywiście bez blokad serwisowych, i zrobił tak że 2ka w czasie jazdy wyskakiwała z biegu na luz, potem zaczęła zgrzytać 3ka przy większych prędkościach, przy małych nie, ale dało się to wyregulować przez regulacje linek.

    Powód - może ktoś regulował linki nieprawidłowo, albo synchronizator 3ki poszedł, sam nie wiem co o tym mam myśleć, zobaczcie jak to wyglądało u mnie w 156 20V

    https://www.youtube.com/watch?v=zEmN...07VxzA&index=2

    Myślę że to może być wina linek, ustawienia, lub naciągnięcia, to na filmie zachowuje się tak, jak by linki były za lużne i nie do końca zatrybiały zębatki, czyli synchronizatory, takie wrażenie jak by zahaczały o zębatki, albo jest to ewidentna wina samej skrzyni, można to sprawdzić przez mieszek na wybieraku na skrzyni - tak jak opisałem wyżej, z jednej str się zacina, sprawdzałem w garażu inne skrzynie, wszystkie mieszki chodziły płynnie, nie zacinały się.
    Można też spróbować wyregulować tą drugą linkę z prawej str na skrzyni, tą na kluczyk 8kę, odkręcasz przekręcasz główkę w prawo lub lewo, reguluje się tym, naprężenie lewarka w kabinie, jak by go poluzować , lub naprężyć może było by lepiej, trzeba jednak pamiętać o pierwotnych ustawieniach, bo można całość rozlegulować.
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 13-01-2016 o 23:18

Podobne wątki

  1. Skrzynia TCT
    Utworzone przez julka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 31-01-2020, 09:16
  2. Skrzynia 8v vs 16v w 147
    Utworzone przez songo1s w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 17:03
  3. skrzynia z 156 1.8ts do V6
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 10:07
  4. Skrzynia 6b
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 18:04
  5. 2.4 JTD 10v - Skrzynia!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory