Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Temat: Scinanie opon od wewnątrz 159 TI 19" 235/40 i na 17" 225/50

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie Scinanie opon od wewnątrz 159 TI 19" 235/40 i na 17" 225/50

    Witam, około roku temu gdy kupowałem samochód auto miało ścięte opony od wewnątrz z przodu. pojechałem na zbieżność. Ustawiłem wedle norm dla TI. kupiłem nowe opony 19" 235/40 po jednym sezonie zauważyłem ze nadal jest to samo Opony zjedzone od sodka dosyć mocno bieżnik ok 6,7mm dla srodka opony a od wewnetrznej strony już tylko 4,5mm po jednym sezonie.

    Auto nie bite, wszystko na zbieżności wychodzi ok dlaczego wiec tak ścina opony dodatkowo je ząbkuje. Możliwe ze to przez dolne wahacze i stare tuleje które nie trzymają swoich norm.?? Na szarpakach i stacji nie pokazuje żadnych luzów ani pukania ani stukania?? Na zimówkach 17" 225/50 jest jeszcze gorzej tak jakby ktoś nożem obkroił wewnętrzną stronę opon/
    Czy ktoś miał podobny problem>??

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    mi scinało od wewnatrz, pojechałem ustawić zbieżność do "super serwisu", ustawiona zbieznosc na zaj....te, nowoczesne maszyny komputerowe - efekt taki, że dalej scinało a samochodem nie dało sie jezdzic wiecej niz 140, bo rzucało po całej jezdni. Pojechałem do slynnego na całe trojmiasto Pana Majchrzaka z Sopotu, warsztat przydomowy, zadnych maszyn komputerowych, wszystko ustawiane recznie - efekt taki, że opon nie scina a w czasie jazdy mam wielkiego banana na twarzy podczas skladania sie w kolejne zakrety jakbym jezdzil innym autem

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierzak7 Zobacz post
    mi scinało od wewnatrz, pojechałem ustawić zbieżność do "super serwisu", ustawiona zbieznosc na zaj....te, nowoczesne maszyny komputerowe - efekt taki, że dalej scinało a samochodem nie dało sie jezdzic wiecej niz 140, bo rzucało po całej jezdni. Pojechałem do slynnego na całe trojmiasto Pana Majchrzaka z Sopotu, warsztat przydomowy, zadnych maszyn komputerowych, wszystko ustawiane recznie - efekt taki, że opon nie scina a w czasie jazdy mam wielkiego banana na twarzy podczas skladania sie w kolejne zakrety jakbym jezdzil innym autem
    Teraz mam zrobioną zbieżność na nowo gdzie indziej i podobno katów sie nie da ustawić i mozliwe ze guma na wahaczu się wyrobiła i tak szukam bo kupowanie co rok opon 19" nie wchodzi w gre.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    Dosc powszechny problem z scinaniem ponoc rozwiazuja inne utawienia. Chlopaki z Alfaowner popracowali nad tym i twierdza, ze trzeba przod ustawic na minus 2' na kazde kolo +/- 5 tolerancji.

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-post-1-a.html

    Ja tez z tym walcze pol roku na nowych oponach Toyo i przod wew. mocno sciety, tylne idealne, wiec mam od tego tyg ustawione tak jak powyzej. Zobaczymy.

    Tutaj jeszcze Alces pisal o tym samym problemie, kilka opon do smietnika wyrzucil az wreszcie ustawili mu jak do Mitsubishi Lancera (czyli bardzo podobnie (-1' +/- 5 tolerancji) i problem z glowy.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1259329

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kamorado Zobacz post
    19" 235/40 po jednym sezonie zauważyłem ze nadal jest to samo Opony zjedzone od sodka dosyć mocno bieżnik ok 6,7mm dla srodka opony a od wewnetrznej strony już tylko 4,5mm po jednym sezonie.
    Jak mierzysz bieznik, ze wychodzi tak duzy po sezonie? Pytam z ciekawosci, zaden ze mnie ekspert. Ja mierze tym i na nowych mialem srodek 5.5mm, skrajne 3.5-4.5mm. Teraz na wewn 2.5mm.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareknewry Zobacz post
    Dosc powszechny problem z scinaniem ponoc rozwiazuja inne utawienia. Chlopaki z Alfaowner popracowali nad tym i twierdza, ze trzeba przod ustawic na minus 2' na kazde kolo +/- 5 tolerancji.

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-post-1-a.html

    Ja tez z tym walcze pol roku na nowych oponach Toyo i przod wew. mocno sciety, tylne idealne, wiec mam od tego tyg ustawione tak jak powyzej. Zobaczymy.

    Tutaj jeszcze Alces pisal o tym samym problemie, kilka opon do smietnika wyrzucil az wreszcie ustawili mu jak do Mitsubishi Lancera (czyli bardzo podobnie (-1' +/- 5 tolerancji) i problem z glowy.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1259329
    Które to ustawienia maja być na minus 2' na kazde kolo +/- 5 tolerancji

    Nizej ustawienia moje
    jakby mi ktos zaznaczył ktore to ma byc ustawienie na -2 bede wdzieczny
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160117_174407.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	48.8 KB
ID:	189602 tu drugi pomiar u innego diagnosty Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160130_145800_resize.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	125.4 KB
ID:	189603


    Cytat Napisał dareknewry Zobacz post
    Jak mierzysz bieznik, ze wychodzi tak duzy po sezonie? Pytam z ciekawosci, zaden ze mnie ekspert. Ja mierze tym i na nowych mialem srodek 5.5mm, skrajne 3.5-4.5mm. Teraz na wewn 2.5mm.
    Zrobilem tylko 10tys km akurat na nich dlatego tak duzo miesa zostało
    Ostatnio edytowane przez kamorado ; 30-01-2016 o 15:01

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Pisałem w innym temacie o tym. Też to miałem (z tym, że nie ma Ti). Letnie, z którymi kupiłem samochód też miały scięta wewnętrzną strone. Ogólnie bierznik był niski, więc poszły na śmietnik. Zrobiłem zbierzność (była zła) i jeżdze na nówkach zimówkach, póki co nic nie widze. Mam/miałem też skopany kąt ustawiena koło i kąt wyprzedzenia zwrotnicy. Tego się jednak nie da ustawiać (trzeba by remontowac całe zawieszenie). To też jest odpowiedź na twoje pytanie kamorado - chodzi o ustawienie zbieżnośc na -2 stopnie z tolerancją +/- 5 min (o ile dobrze czytam)

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkghost Zobacz post
    Tego się jednak nie da ustawiać (trzeba by remontowac całe zawieszenie). To też jest odpowiedź na twoje pytanie kamorado - chodzi o ustawienie zbieżnośc na -2 stopnie z tolerancją +/- 5 min (o ile dobrze czytam)
    O to własnie chyba chodzi bo kątów koła sie nie da ustawic bo nie ma regulacji tak samo kąta zwrotnicy, Pozostaje tak jak piszecie zbieżność zrobic jedynie na -2 i obserwowac u mnie jak widac na załączonych zdjeciach zbieżność jest w granicach 0.05 -0.07 pasuje ustawic sztywno -2.00 i zobaczymy.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Mnie tez na 19" scina opony od wewnatrz opony po 1 sezonie pirelli i za rok je bede musial wy....ebac. !! Paranoja 3,5 tys za opony dalem.
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoNiuS Zobacz post
    Mnie tez na 19" scina opony od wewnatrz opony po 1 sezonie pirelli i za rok je bede musial wy....ebac. !! Paranoja 3,5 tys za opony dalem.
    No własnie dlatego to tak boli, jak bede zmieniał to na jakies nankang albo nexen co by nie było szkoda 800stów za opone a tak 450-500zl jeszcze jakos mozna przezyc

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamorado Zobacz post
    jakby mi ktos zaznaczył ktore to ma byc ustawienie na -2 bede wdzieczny
    Zbieznosc kol przednich na kazde kolo minus 2' (czyli -00*02') zbieznosc sumaryczna bedzie -00*04'. I popros o to zeby ustawili tolerancje +/-5' na kolo
    Popros o takie ustawienia w serwisie i obserwujemy, mam nadzieje, ze pomoze. Ja tak mam od srody.
    Ostatnio edytowane przez dareknewry ; 30-01-2016 o 17:04

Podobne wątki

  1. [Kupię] "Busa" opon 15 i 16 cali do "upalania"
    Utworzone przez KarolAR156 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 16:29
  2. Kupno opon 205/60R15 CZY 195/6R15 - ALUFELGI "15"
    Utworzone przez GeGu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 22:04
  3. [159] Scinanie opon przód.
    Utworzone przez blackrave w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:13
  4. "Zjechane" krawedzie opon - geometria?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 11:45
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory