Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Karta kodowa Klucza

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 selespeed
    Postów
    22

    Domyślnie Karta kodowa Klucza

    Cześć,
    mam jedno pytanie, z góry dziękuję za pomoc.
    Kupuję właśnie alfę romeo 159, która została sprowadzona z Holandii. W zestawie nie ma karty pozwalającej na ponowne zakodowanie klucza. Sprzedawca twierdzi, że tej karty nigdy nie było. Czy to jest możliwe?

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    wg mojej wiedzy raczej nie

    ale mozna ja dorobic w aso








  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 selespeed
    Postów
    22

    Domyślnie

    Czyli gościu ściemy wali ? ; /

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Karta jest integralną częścią "pakietu startowego" (dwa kluczyki, karta kodowa radia, karta kodowa kluczy, instrukcje).

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 selespeed
    Postów
    22

    Domyślnie

    A czy ta karta zawsze jest w postaci "karty" ? Czy może też być to po prostu zapis w instrukcji czy coś?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cześć. Orginalnie powinna być w postaci plastikowej karty, ale jeśli została np. zgubiona to właściciel mógł wyrobić "zastępczą kartę" w ASO w postaci zwykłej kartki z wydukowanymi kodami.
    Jeśli nie ma w ogóle kodów to możesz je wyrobić na podstawie nr VIN w ASO, ale koszt to chyba ponad 200zł.
    Możesz jeszcze spróbować jednego sposobu (który nic nie kosztuje) Jeżeli z samochodem jest zestaw książek (serwisowa, obsłgi...itd). Na pierwszej stronie będzie pieczątka dealera, lub pieczątka z przeglądów z książki serwisowej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160131_081945476.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	58.6 KB
ID:	189631

    Wyszukaj w google tego dealera i napisz do niego maila. Ja tak zrobiłem, bo też nie miałem karty kodowej. Poprosiłem o kody i jeszcze o dodatkowe informacje o samochodzie... Przysłali mi wszystkie kody, jak i plik serwisowy z całą historią (daty, przebieg, naprawy, wymiany) serwisowania z 8 lat

    Tak więc warto sprobować

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronq05 Zobacz post
    Cześć. Orginalnie powinna być w postaci plastikowej karty, ale jeśli została np. zgubiona to właściciel mógł wyrobić "zastępczą kartę" w ASO w postaci zwykłej kartki z wydukowanymi kodami.
    Jeśli nie ma w ogóle kodów to możesz je wyrobić na podstawie nr VIN w ASO, ale koszt to chyba ponad 200zł.
    Możesz jeszcze spróbować jednego sposobu (który nic nie kosztuje) Jeżeli z samochodem jest zestaw książek (serwisowa, obsłgi...itd). Na pierwszej stronie będzie pieczątka dealera, lub pieczątka z przeglądów z książki serwisowej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160131_081945476.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	58.6 KB
ID:	189631

    Wyszukaj w google tego dealera i napisz do niego maila. Ja tak zrobiłem, bo też nie miałem karty kodowej. Poprosiłem o kody i jeszcze o dodatkowe informacje o samochodzie... Przysłali mi wszystkie kody, jak i plik serwisowy z całą historią (daty, przebieg, naprawy, wymiany) serwisowania z 8 lat

    Tak więc warto sprobować
    Za darmo Ci podali kod? Ja tak raz miałem w przypadku AR z Niemiec. U nas niestety 240 zł wyrobienie karty, która i tak przychodzi na E-mail.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Tak, za darmo. Kod mechaniczny, elektroniczny i do radia.
    Ale ja mam auto z Belgii i tam pisałem (do tego dealera co na pieczątce jest na zdjęciu wyżej)
    Bez problemu odpisali po chwili. Dlatego napisałem, że warto spróbować. Bo albo wyslą kody albo nie. Tak czy inaczej nic to nie kosztuje.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronq05 Zobacz post
    Tak, za darmo. Kod mechaniczny, elektroniczny i do radia.
    Ale ja mam auto z Belgii i tam pisałem (do tego dealera co na pieczątce jest na zdjęciu wyżej)
    Bez problemu odpisali po chwili. Dlatego napisałem, że warto spróbować. Bo albo wyslą kody albo nie. Tak czy inaczej nic to nie kosztuje.
    Ja widzę, że masz z Belgii. Ale niestety nie wszyscy dealerzy dają takie prezenty. Nawet jeśli auto zostało u nich zakupione. Podawałeś im Twoje dane wraz z dowodem rejestracyjnym?

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Podałem im tylko VIN, zdjęcie samochodu (wraz z ich logo na klapie) i zdjęcie z książki (to co zamiesciłem wyżej)
    Napisałem, że kupiłem auto od handlarza i nie mam karty kodowej i drugiego klucza... Itd, itd... Poprosiłem, żeby skontaktowali się z ostatnim właścicielem w sprawie tej karty, a oni bez żadnego problemu przysłali wszystkie kody i w gratisie plik serisowy :-)

Podobne wątki

  1. Karta kodowa, reinkarnacja.
    Utworzone przez tomgo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 04-08-2022, 11:18
  2. [159] Niewkodowany kluczyk a karta kodowa
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 13:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory