Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Fiat Bravo 1.9 JTDm 150 km brak mocy, lekkie zamulenie

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Fiat Bravo 1.9 JTDm 150 km
    Postów
    4

    Domyślnie Fiat Bravo 1.9 JTDm 150 km brak mocy, lekkie zamulenie

    Witam,
    Co prawda posiadam Fiata, ale pozwoliłem sobie napisać na forum alfoholicy, ponieważ Wasze forum tętni życiem. Od dwóch miesięcy posiadam Fiata Bravo i wszystko byłoby dobrze oprócz tego, że jestem rozczarowany dynamiką i przyspieszeniem tego auta. Fiat posiada turbodziurę ponizej 2tys obrotów, po wciśnięciu gazu do spodu dopiero po około sekundzie zaczyna jechać. Nawet powyżej 3 tys obrotów gdy zmieniam bieg z 3 na 4 też nie reaguje odrazu na gaz.
    Po prostu wymagałem trochę więcej od 150km, natomiast Fiat gorzej jedzie od mojego poprzedniego auta (Peugeot 206 2.0 HDI 116km chip). Dzisiaj byłem na hamowni i wyszło 140km i 285nm, to chyba trochę mało. Na przyszły tydzień jestem umówiony do mechanika, ale nie daje mi to spokoju. Fiat ma wycięty dpf, usunięte klapy w kolektorze i wyłączony egr ale nie zaślepiony (Mój mechanik twierdzi, że nie trzeba zaślepiać). Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Czytałem wiele postów, ale nie znalazłem podobnego problemu. Koledzy jakie macie sugestie? Od czego zacząć, aby koniki i moc wróciła.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    EGR się zaślepia by mieć pewność szczelności. Dziwny ten mechanik.
    Zrób logi 3 bieg i but na parametry: przeplywki, doladowania, overboosta

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    EGR zaślep koniecznie pełną blachą.
    Do tego zrób logi korekt wtryskiwaczy dla rozgrzanego silnika, bieg jałowy, wyłączone obciążenia (klima, nawiew, światła, radio itd - WYłączone). Kilka wartości wystarczy.
    Do tego pokaż logi korekt z przejażdżki.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Jeśli rura Turbo - IC jest mocno zużyta (mocno się pompuje/rozszerza) to też będziesz miał opóźnioną reakcję na gaz. Ponieważ właśnie będzie potrzebna ta chwila na wytworzenie odpowiedniego ciśnienia w kolektorze dolotowym.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Czy przy mocnym przyśpieszaniu bardzo kopci? Jeśli tak na jaki kolor?
    Sprawdzałeś przepływkę - jakie wartości czyta a jakie ma zadane, czy ciśnienie doładowania idzie za oczekiwanym? Moc i moment dość mały jak na 150 z usunietym DPF i EGR. Raczej powinno być ponad serię. Rura Turbo - IC może puchnąć i mieć wpływ na reakcję na gaz, ale jeśli jest szczelna nie powinna mieć wpływu na max moc i moment.
    Ostatnio edytowane przez Harvaster ; 02-02-2016 o 09:34

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Fiat Bravo 1.9 JTDm 150 km
    Postów
    4

    Domyślnie

    W poniedziałek mechanik posprawdza to wszystko co piszecie. Auto przy mocnym deptaniu właśnie w ogóle nie dymi. Natomiast wydaje mi się, że dość mocno dymi gdy przestoi noc na zewnątrz a na polu jest poniżej 0 to dymi tak z 2 minuty tak na biało. Dym jakoś tak dziwnie się rozprowadza, że jak było minus 15 to dym aż wychodził z pod przodu auta. Świece żarowe sprawne. Kolejna sprawa, mechanik gdy wymieniał rozrząd mówił że był przestawiony o dwa zęby, ale nic nie powinno się stać. Teraz gdy rano zapale i jest cieplej na zewnątrz prawie w ogóle nie dymi. Natomiast tak jak pisałem wcześcniej, gdy auto jest ciepłe i dostaje mocno w palnik nawet grama dymu nie puści.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Z rana przy ujemnych temp.jest normalne, ze z rury dopóki układ wydech. nie podgrzeje się leci para wodna, nie białe spaliny.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kunrod Zobacz post
    W poniedziałek mechanik posprawdza to wszystko co piszecie. Auto przy mocnym deptaniu właśnie w ogóle nie dymi. Natomiast wydaje mi się, że dość mocno dymi gdy przestoi noc na zewnątrz a na polu jest poniżej 0 to dymi tak z 2 minuty tak na biało. Dym jakoś tak dziwnie się rozprowadza, że jak było minus 15 to dym aż wychodził z pod przodu auta. Świece żarowe sprawne. Kolejna sprawa, mechanik gdy wymieniał rozrząd mówił że był przestawiony o dwa zęby, ale nic nie powinno się stać. Teraz gdy rano zapale i jest cieplej na zewnątrz prawie w ogóle nie dymi. Natomiast tak jak pisałem wcześcniej, gdy auto jest ciepłe i dostaje mocno w palnik nawet grama dymu nie puści.
    ponad to co koledzy pisali wczesniej ja bym jeszcze sprawdzil czy geometria turbiny dziala lekko w calym zakresie, stan wezykow do sterowania geometria, moze czujnik cisnienia doladowania (chocby czy nie brudny) I co jeszcze sie Ci uda po podpieciu kompa - wartosci cisnien/temperatur czy takie jak sie spodziewasz. moze kompresje gdyby Ci sie udalo.
    co do rozrzadu, to mechanik na pewno ustawil Ci do dobrze? mam na mysli na przyzwoitych blokadach rozrzadu, czy na oko (mogl sie machnac).


    silniki 1.9JTDm jak sa sprawne, to nawet z DPFem wyciagaja wiecej niz 320Nm I 150KM, tym bardziej bez DPFa. moja z DPFem po 7 latach na drogach I 100tys przejechanych miala 330Nm i 160KM, wiele innych ktorych wykresy widzialem podobnie (powiedzmy 155-160KM), mniej to maja auta w ktorych cos jest nie tak.

    Skad jestes ? moze warto podpytac o lokalnego speca od JTDm (chocby 159) I z nim gadac (mam na mysli znalesc na prawde dobrego speca w promieniu 100km, moze tunera ktory dobrze temat ogarnia)?

    lag w reakcji na wcisniecie gazu jakis tam jest - to tylko turbina ktora ma swoja bezwladnosc zadzialania, ale moze u Ciebie jest gorzej niz byc powinno
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-02-2016 o 15:04

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Fiat Bravo 1.9 JTDm 150 km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Koledzy jestem w trakcie naprawiania i mam takie pytanie. Jakie ma być przy maksymalnym obciążeniu ciśnienie doładowania i przepływ powietrza? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kunrod Zobacz post
    Koledzy jestem w trakcie naprawiania i mam takie pytanie. Jakie ma być przy maksymalnym obciążeniu ciśnienie doładowania i przepływ powietrza? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    sterownik liczy sobie oczekiwane wartosci cisnienia I chyba przeplywu powietrza, I do nich sie dostosowuje sterujac turbine I "przepustnica". Ogolnie mowiac porownujesz na logu dynamicznym/wykresie z jazdy jakie sa oczekiwane a jakie zmierzone wartosci dla obu parametrow. Jak sa duze/dlugie roznice to cos Ci tam to mowi (choc nie jestem specem w tych sprawach co dokladnie). najlepiej jak log wrzucisz na forum (plik z wartosciami, mozesz dodatkowo wrzucic wykresy, ale dodatkowo/podgladowo, bo spece lubia logi a nie wykresy), ktos kto sie zna moze Ci to oceni.

    Z ciekawosci, wiesz czy z turbina miales cokolwiek robione (regeneracja) - pytam pod katem zlego ustawienia - z tego co czytalem na forum po regeneracji jest z tym roznie, bo nie kazdy warsztat dobrze potrafi zrobic regeneracje/ustawienie turbiny (chyba to sie nazywa regulacja sztancy, chyba bo serio nie jestem specjalista a tematem az tak sie nie interesowalem bo nie bylo potrzeby)

    Co z reszta rzeczy ktore ja i inni koledzy sugerowali sprawdzic we wczesniejszych postach?

    Co do wartosci cisnienia doladowania, w 159 1.9 JTDM16V max jest ustawiony na 1.38bar ponad atmosferyczne (czyli ok 2.4bar), po chipach jest troche wiecej, powiedzmy 1.45bar o ile dobrze pamietam jak to bylo u mnie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-02-2016 o 12:37

Podobne wątki

  1. Zamulenie auta, brak mocy 2.0 V6 TB
    Utworzone przez ramzes w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 20:07
  2. [145] Z Fiat Bravo do Alfy145
    Utworzone przez rahan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory