Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Brak kieunkowskazow, resetuje sie wszystko po wyjeciu kluczyka

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 jtdm 2005 150 KM
    Postów
    10

    Domyślnie Brak kieunkowskazow, resetuje sie wszystko po wyjeciu kluczyka

    Witam po podlączeniu ELMa i wyjeciu go. Przestaly swiecic kierunkowskazy. Przerywacz sobie pyka ale ani awaryjne, ani kierunki, ani przy otwieraniu nie swieca. Do tego jak gasze samochod to wskazówki z obrotomierza, poziomu paliwa, temperatury nie schodza w dół. Po ponownym włożeniu kluczyka data itd sie resetuja. Co moglem popsuc ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michuw81
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Manchester - Nysa
    Auto
    159 SW 2.0 170 Ti
    Postów
    264

    Domyślnie

    ELM jest z Aliexpress ?

    Sent from my HTC T528w using Tapatalk
    Always Loking For A drive

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 jtdm 2005 150 KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    nie Od Viakena. Elm 327 v2 cos takiego

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał robson08011 Zobacz post
    nie Od Viakena. Elm 327 v2 cos takiego
    Na wszelki wypadek napisze ze interfejs podlacza/odlacza sie do/od auta/laptopa przy wylaczonej stacyjce, inaczej rozne komputery moga nalapac bledów (przynajmniej tak u mnie sie dzialo). Nie powiem ze to moze byc powod Twoich problemow (tym bardziej ze nie wiem czy tak robiles), ale na wszelki wypadek pisze ze tak lepiej unikac syfienia bledami w kompach samochodu.
    Widzialem ze w innym temacie tez miales jaja po podlaczeniu sie kablem, a po pokasowaniu bledow zaczelo dzialac (szyby/spalanie itp). sprobuj podlaczyc sie po kolei do wszystkich kompow I poczyscic je (masz adapter typ 1 albo przerobke/przelacznik zeby sie do tych kompow co wymagaja Typ1 podlaczyc?).
    Nie wiem jak to jest z ELMem v2, chyba wiekszosc ludzi na forum uzywa 1.4 albo bluetootha, a wydaje mi sie ze ktos kiedys psioczyl na v2. Rozumiem ze Twoj interfejs ma fix dla Alfy/Fiata (brak jednego rezystora) - nie zaglebialem sie nigdy w ten temat, ale moze jesli masz rezystor to przez jakies bledy/problem transmisji moze cos sie namotalo w ustawieniach ktoregos komputera? wiem ze zamawia sie u Viakena specjalnie wersje pod Alfe bez rezystora, I wiem ze byly przypadki ze mimo zamowienia przez pomylke wyslali z rezystorem. Albo naruszyc plombe, sprawdzic I ewentualnie wylutowac go, albo odeslac do Viakena na sprawdzenie (choc to pewnie sie nie oplaca, moze lepiej kupic jakis sprawdzony/inna wersje).

    Moze poczytaj watek o Interfejsach diagnostycznych, tam pewnie cos wiecej znajdziesz zarowno na temat rezystora jak i moze ELMa v2.

    Aha, nie zaszkodzi zdjac kleme aku na 30 minut I zobaczyc czy cos sie poprawilo.

    Rozne bezpieczniki zarowno w komorze silnika jak I w kabinie sprawdzales?

    Wiem ze troche do okola strzelam, ale jak narazie mysle o prostszych sprawach. Mam nadzieje ze nic powaznego nie zepsulo sie w Twoim aucie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 03-02-2016 o 17:46

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 jtdm 2005 150 KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Znalazłem usterkę. Elm mi nie chciał wczoraj wejsc i poluzowalem śrubki i trochę skrzynkę do góry podnioslem...jak skrecalem zapomnialem dokrekcic do końca śrubki pod prawej stronie i masy nie lapalo....

Podobne wątki

  1. 156 1.8 ts sedan wszystko wszystko wszystko rzeszów 1998
    Utworzone przez motodoktor1 w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2015, 14:02
  2. Brak mocy olbrzymie kłeby dymu a po 15 min wszystko ok
    Utworzone przez pakiet10000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 07:27
  3. [GTV] Brak kluczyka z pilotem
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 11:31
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 10:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory