Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 112

Temat: Przewód wspomagania

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Dysza zapewnia stały przepływ. Pewnie są tam ostre krawędzie, przez co przepływ jest turbulentny, więc wielkość przepływu jest mniej zależna od różnicy ciśnień. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, żeby do rozdzielacza i maglownicy olej trafiał z tą samą wydajnością niezależnie od prędkości obrotowej silnika ~ wydajności pompy.
    Ale podsunąłeś mi pomysł czemu mogą służyć te obejmy. Mogą powodować, że przepływ przez nie i za nimi będzie linearny, co będzie zapewniało wolniejsze zużywanie się zaworu na maglownicy. Chociaż przy tak długim wężu olej i tak powinien się uspokoić bez tych opasek.
    Ostatnio edytowane przez SliwusBuu ; 13-02-2017 o 11:14

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    Czyli teoretycznie jesli waz jest dobrze zakuty nie powinno byc wiekszych problemow. I wszystko powinno dzialac.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie powinno być żadnych problemów. Zresztą nie jedna alfa już pewnie jeździ z wstawionym w to miejsce standardowym wężem hydraulicznym.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    U mnie wąż zakuty w serwisie hydrauliki siłowej działa jak należy. Druga sprawa że przez to że miałem wyciek zalało mi alternator i niestety musze go wywalić

  5. #25
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Ja na szczęście wyciek zauważyłem na tyle szybko że alternator nie oberwał [emoji6]


    Naskrobane przez Galaxy S7 EDGE

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Ja taką sytuację miałem rok temu, gumowy łącznik na gorze nieszczelny. Na szczęście w porę zauważyłem i alternator nie dostał. Radzę sprawdzać co jakiś czas co się dzieje pod maską! Alfa, zresztą jak, każde auto ma z wiekiem jakieś kaprysy. Mechanik nieopodal wyciągną całą rurę od góry do dołu i zawiózł do zakucia. Obwód został przedłużony o jakieś 2 cm, maszyna nie mogła zakuć oryginalnych rozmiarów Cała operacja kosztowała mnie 95zł (50 zł - zakucie, 45 demontaż i montaż). Myślę, że nie mogłem trafić lepiej. Do mechaniora jeżdżę od tamtej pory na wszystkie drobnostki i większe sprawy z dziewiątką i za każdym razem wychodzę z bananem na twarzy - do tego paragon w kieszeni! Jak znajdziecie sumiennego mechanika to wszystko da się naprawić i to w dobrych pieniądzach.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    Auto zrobione. Wspomaganie działa. Też dość szybko zauważyłem że jest coś nie tak wiec nie było większych strat poza tym nieszczęsnym przewodem. Z mechanikami jest ciężko lecz od jakiegoś czasu jeżdżę tylko do jednego i także jestem zadowolony. Bardzo szybko znalazł gdzie leży problem. Z cenami jest różnie. Ja za robote( czyli wymiana przewodu, wymiana rozrządu i pompy wody, wymiana wszystkich świec żarowych i wymiana linek od hamulca ręcznego) zapłaciłem 450 zł. Wszystkie części załatwiał mechanik. Do tego dostałem gwarancje od niego na rozrząd na 50k km. Najeździłem się po różnych mechanikach lecz ten bije wszystkich na głowe.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam. Mam w mojej 159 1.9 jtdm ten sam problem co autor tematu. Czy miałby ktoś taki przewód na sprzedaż lub wie gdzie mógłbym go dostać w dobrej cenie?

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    U mnie ten przewód strzelił już w 2ch miejscach. Pod koniec roku zakuwałem go od strony pompy i chwile był spokój. Potem strzelił z tyłu i lał na magiel. Znów poszedłem na zakucie ale niestety po montażu i zalaniu układu problem. Pompa wspomagania wyje podczas wkręcania na obroty oraz kiera chodzi zdecydowanie ciężej. Czy może być to problem ze zbyt małą średnicą zakutego przewodu? Bo jeśli tak to jutro to odkręcam i ponownie jadę do zakucia...

  10. #30
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zapytaj czy panowie zakuli razem ze zdlawieniami bo w tylnej części węża w środku są dwie rurki dławiące i pewnie zakuli nowy wąż bez tych zdlawien.

Podobne wątki

  1. Przewód wspomagania
    Utworzone przez blood_dd w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 12:16
  2. Przewód wspomagania
    Utworzone przez kanks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 08:32
  3. przewód wspomagania
    Utworzone przez yogi w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 09:06
  4. Przewód wspomagania
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 12:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory