Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Alfa sama się otwiera i opadają szyby

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Przyjrzalbym się wiązce w drzwiach. Czy kable w tym gumowym przejściu są całe. Drugi pomysł to panel sterowania szybami od kierowcy do rozebrania i sprawdzenie czy tam nie ma jakiegoś bałaganu. Sklanialbym się najpierw w stronę panelu.


    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    159 1750 TBI
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cześć,
    Miałem to samo w Brerze. U mnie pomogło odcięcie tak zwanego modułu komfort w zamku, znajdź porządnego elektryka powinien pomóc. Sam nie wiem nawet za co ten moduł odpowiada nie było żadnej utraty funkcjonalności.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Dzisiaj mnie tez dopadl ten problem.
    2 dni temu zostawilem auto pod blokiem i wieczorem zorientowalem sie ze jest otwarte.
    Myslalem ze to moja skleroza ale dzisiaj byl wymieniany rozrzad. Odebralem auto wrocilem pod blok i 3h pozniej dostaje telefon od sasiada ze auto stoi z po otwieranymi szybami.
    Akurat w ten dzien zapalil mi sie check od dpfa . Zatkany na 106% wiec zostala wycinka.
    Jak samochod byl na podnosniku zaczal sie sam otwierac w losowych momentach.
    Na poczatku raz lub dwa przez 15 minut.
    Pozniej juz coraz czesciej.
    Wyciaglem baterie z kluczyka ale to nie to.
    Wrocilem do domu (podczas jazdy spokoj).
    Pomyslalem ze moze guzik na konsoli centralnej sie przycina, rozebralem konsole wypialem wtyczki. Przez czas rozbierania tego jakies 7 minut auto otworzylo sie chyba z 25 razy.

    Odlaczylem akumulator odczekalem 6 minut i po podlaczeniu auto otworzylo sie po 10 minutach.
    No to znowu odlaczylem i wyczyscilem klemy i akumulator papierem sciernym.
    Jak narazie spokój.
    Zobaczymy co przyniesie noc.
    Jutro rano o 6 zawoze auto do ojca i bedzie na obserwacji.
    Bo juz nie wiem czy klemy robia takie jaja czy troszke mrozu jest i alfa pobiera dane z wloch i mysli ze jest cieplo i otwiera szyby ;p



    Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Mam to samo od kilku dni. Pod robotą wypinam klemę z aku, żeby nie otwarły się szyby. Robię na północ, więc wyciągnąć radio, albo nasrać do środka w nocy to nie problem...

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Auto stało pod zakładem pracy całą noc byłem na parkingu 3 razy nie otworzyła się ani razu.
    Od wczoraj na razie spokój po wyczyszczeniu klem. Ale zamek i tak idzie do wymiany bo po przekręceniu kluczyka nie dzieje się absolutnie nic w drzwiach. Dodatkowo taki patent: Zamykam drzwi z pilota pociągnę klamkę od kierowcy, otworze centralny to zostaje tylko otwarcie drzwi od środka ( z pozostałymi 3 nie ma tego problemu)

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar ADP10
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159 - 1,9 JTDm 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    Witam, zaraz po zakupie swojej 9 miałem ten sam problem. Winnym okazał się zapasowy kluczyk który zaraz po zakupie trzymałem w aucie.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    U mnie winny też jest raczej kluczyk. Zmieniłem na drugi i póki co szyby nie opadają samowolnie Podejrzewam po prostu słabą baterię pilota.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar dproject
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM
    Postów
    86

    Domyślnie

    Wyprałem kluczyk w spodniach i miałem to samo. Suszenie ultradźwiękowe załatwiło sprawe i teraz jest ok

    Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Sprawa wygląda tak. Ostatnio z otwierania zmieniło się na zamykanie, sam zamykał się w losowych momentach.
    Zawiozłem samochód na wymianę zamka w drzwiach kierowcy, ale dostałem tel że nic to nie zmieniło zamek nadal żyje własnym życiem. Jutro tam podjade i dowiem się coś więcej ale skoro to nie zamek to już nie wiem centralka?

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar dproject
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM
    Postów
    86

    Domyślnie

    [MENTION=66231]Daro0905[/MENTION] Sprawdzałeś same kluczyki?
    Ja miałem takie przeprawy przez kluczyk. Zamykałem auto, szedłem do sklepu a jak wracałem to wszystkie okna były otwarte. Wygląda na to że problem był z przyciskiem Otwórz bo ten kiedy jest naciśnięty długo uruchamia funkcje "przewietrzanie" czyli otwiera okna.

    Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 14:12
  2. Alfa sama przyspiesza
    Utworzone przez devon58 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 16:59
  3. [155] Ludziska , pomóżcie coś z tym zrobić bo jak to widze to ręce opadają :
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory