Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Parowanie lewej tylnej lampy w brerce

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ, Kraków
    Auto
    Brera 2.2
    Postów
    47

    Domyślnie

    od spodu zrobiłeś te dziurki tak? Bo ja uszczelniłem sylikonem przeźroczystym, ale wystarczyło na dzień na drugi znowu parowała, a co najlepsze wraz z drugą

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    A ja głupi myślałem ze chodzi o to by woda do lampy się nie dostawała a niw żeby ją po fakcie usunąć...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 147 1.9 JTDm 150km, Brera 2,4jtdm
    Postów
    36

    Domyślnie

    To sobie sprawdź inną lampę, a zobaczysz ze większości każda ma fabryczną dziurkę stosownie uszczelnioną by woda-para uciekała, a kurz nie dostawał się do środka.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Nawiercenie małej dziurki w obudowie lampy rzeczywiście pomaga zapobiec zaparowaniu? Dziś auto opłukałem gorącą wodą i wyszła para na lewej tylnej lampie. Auto stało na podwórku w słońcu więc nie było dużych różnic temperatur. Wcześniej tego nie było na 100% bo z zasady myję doraźnie auto na myjce i bym po prostu zauważył.
    Ostatnio edytowane przez awj1 ; 28-09-2017 o 18:05
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Nawiercanie lampy w brerze to trochę uciekanie od problemu a nie jego rozwiązanie. Ja męczyłem się z tym jakiś czas i w końcu kupiłem nową lampę (~350zł). Przyjechała do mnie z magazynu z Włoch. I od razu zauważyłem, że uszczelka jest dużo grubsza. To wszystko jej wina. Pod kilku latach się odkształca i nie trzyma szczelności.
    Szukałem czegoś podobnego, co można by wykorzystać jako uszczelkę. Znalazłem jedynie matę pod kibel w castoramie, ale jest dużo cieńsza od oryginalnej (i też nie trzyma szczelności).

    Jakbyś znalazł jakąś matę gumową lub coś podobnego, co nie przepuszcza wody, to można dociąć nową uszczelkę.

    Ps. Co do nawiercania - fakt woda będzie się wylewała z klosza. I fakt - oryginalnie lampa nie jest hermetyczna (ma co najmniej dwa otwory odpowietrzające). I prawdopodobnie właśnie przez jeden z nich woda się dostaje (po uszczelce).

  6. #16
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ciekawe rzeczy piszesz bo ja nawierciłem 3 otwory i od roku spokój z parowaniem, a wcześniej non stop zaparowana. Otwory mają powodować cyrkulacje powietrza, a nie odprowadzać wodę. Jedyny minus przy wierceniu naleciało mi kilka plastikowych wiórów do lampy wiec trzeba uważać i wiercić najlepiej do góry nogami albo z odkurzaczem

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    cyrkulację powietrza? aaaaaaaa
    To dlaczego ta nowa nie paruje? A ma tylko dwa oryginalne otwory przy jednej z żarówek?

    Rozumiem, że z wierceniem lamp jest jak z wieloma innymi tematami. Jedni są za, inni przeciw. Nie chcę dyskutować zatem i przekonywać. Jak chcecie - wierćcie.
    Ja napisałem, gdzie leży problem i jaka jest możliwość poradzenia sobie z nim. A że jest to trudniejsze niż wiertełko... cóż. Ja też nie znalazłem odpowiedniego materiału który mógłby posłużyć jako nowa uszczelka :/
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 28-09-2017 o 18:38

  8. #18
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo póki co nie dostała się do niej wilgoć jak się dostanie co jest prędzej czy później nieuniknione zaparuje,a przez kiepską wentylacje w kloszu wilgoć nie ma gdzie uciec. Jak ktoś lubi wydawać kilka stówek na nowe lampy to kto bogatemu zabroni. Ja nawierciłem i mam spokój, spróbować zawsze można jak u kogoś nie zadziała to nic nie straci no chyba, że nie ma wiertła to bedzie musiał kilka złoty wydać
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 28-09-2017 o 18:58

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    cyrkulację powietrza? aaaaaaaa
    To dlaczego ta nowa nie paruje? A ma tylko dwa oryginalne otwory przy jednej z żarówek?

    Rozumiem, że z wierceniem lamp jest jak z wieloma innymi tematami. Jedni są za, inni przeciw. Nie chcę dyskutować zatem i przekonywać. Jak chcecie - wierćcie.
    Ja napisałem, gdzie leży problem i jaka jest możliwość poradzenia sobie z nim. A że jest to trudniejsze niż wiertełko... cóż. Ja też nie znalazłem odpowiedniego materiału który mógłby posłużyć jako nowa uszczelka :/
    Za uszczelkę może robić sylikon bezoctowy tzw dekarski. Dobrze uszczelnia różne materiały. 2 sposób to klej na ciepło, wystarczy cienka warstwa dookoła. Poza tym na forum VW mieli taki patent ze wkładali woreczki, pochłaniające wilgoć, w miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie lampy. Podobno kilku osobom to pomagało. Pisali że to te woreczki co czasami są w kartonach z butami, te malutkie. Mnie się nie uśmiecha jeździć z tymi woreczkami ale patent wypróbuje w wersji z domowym pochłaniaczem jeśli po nocy para nie zniknie. Umieszczę go w bagażniku i odkręcę klapkę od lampy.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  10. #20
    dandiego
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    cyrkulację powietrza? aaaaaaaa
    To dlaczego ta nowa nie paruje? A ma tylko dwa oryginalne otwory przy jednej z żarówek?

    Rozumiem, że z wierceniem lamp jest jak z wieloma innymi tematami. Jedni są za, inni przeciw. Nie chcę dyskutować zatem i przekonywać. Jak chcecie - wierćcie.
    Ja napisałem, gdzie leży problem i jaka jest możliwość poradzenia sobie z nim. A że jest to trudniejsze niż wiertełko... cóż. Ja też nie znalazłem odpowiedniego materiału który mógłby posłużyć jako nowa uszczelka :/
    Zielona pianka samopoziomujaca pod panele. Biała jest zbyt cienka.

Podobne wątki

  1. [159] Podnośnik szyby tylnej lewej - wymiana
    Utworzone przez mklimko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-06-2018, 16:09
  2. alfa[156] Parowanie tylnej szyby w sportwagonie po face lifcie
    Utworzone przez Alfista 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 19:34
  3. Spryskiwacz lewej lampy cieknie
    Utworzone przez Mandus w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 13:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory