Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Niedokręcony korek płynu chłodniczego

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie Niedokręcony korek płynu chłodniczego

    Szybkie pytanko, 159 jtdm 150km. przez niedokręcony korek będzie zapewne uciekać płyn chłodniczy. Pytanie tylko czy ktoś miał kiedyś doświadczenie z tym jak szybko może uciekać? Pod autem ani kropelki, dymu z tyłu zero, niezależnie od temperatury na zewnątrz, temperatura cieczy rośnie normalnie i trzyma równo 90. Także z układem wydaje się wszystko ok, tylko zauważyłem że korek był dokręcony na 2/3-3/4

    Wyryte rantem felgi

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał beriba Zobacz post
    Szybkie pytanko, 159 jtdm 150km. przez niedokręcony korek będzie zapewne uciekać płyn chłodniczy. Pytanie tylko czy ktoś miał kiedyś doświadczenie z tym jak szybko może uciekać? Pod autem ani kropelki, dymu z tyłu zero, niezależnie od temperatury na zewnątrz, temperatura cieczy rośnie normalnie i trzyma równo 90. Także z układem wydaje się wszystko ok, tylko zauważyłem że korek był dokręcony na 2/3-3/4

    Wyryte rantem felgi
    Jak byl dokrecony na 3/4 to raczej ani kropla sie tamtedy nie wydostala moim zdaniem. Ile ci zniklo i w jakim czasie?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Bardziej mi chodziło o to że gorący płyn pod ciśnieniem by szybciej odparowywał z racji niedokręconego korka. W 147 zdarzały się takie akcje przez uszkodzony korek. Płynu mi ubyło od min do tego takiego przewężenia w zbiorniczku na przestrzeni około 2,3tkm. Nie wiem ile to będzie dokładnie w ml. Jutro się dowiem bo będę miał Paraflu żeby uzupełnić

    Wyryte rantem felgi

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Tha
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 Berlina TBi '10 (Progression)
    Postów
    66

    Domyślnie

    Instrukcja, strona 235:
    "Układ chłodzenia silnika jest ciśnieniowy.
    Wymieniać ewentualnie korek tylko na inny oryginalny, w przeciwnym razie skuteczność układu może się znacznie zmniejszyć."

    Pewnie mimo, że tego nie widać, część płynu jednak paruje, przez ciśnienie jakie się tam tworzy.

    Instrukcja w razie czego pod: teamchaos.jawnet.pl/Alfa/Alfa_159_manual_PL.pdf

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Czytałem tematy odnośnie uszkodzonego korka i ubytki płynu są na podobnym poziomie. Jeśli dokręcenie korka nie pomoże to kupię nowy, a dopiero potem poszukam ewentualnej nieszczelności.

    najbardziej jestem ciekaw czy ktoś się spotkał konkretnie z niedokręconym korkiem i miał okazję prześledzić wpływ na ilość płynu w układzie

    Wyryte rantem felgi

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    kolego mi też plynu ubywa tak troszkę pod min... auto sprawne,nie kopci ani nic, wyciekow tez nie mam. pewnie to przez ten korek, na próbę trzeba by bylo nowy kupić.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Bulowice
    Auto
    AR 147 2,0 TS Selespeed, AR 159 2,2 JTS
    Postów
    12

    Domyślnie

    miałem kiedyś przygodę z niedokręconym korkiem w 159 2,2 jts, jadąc A1 od strony Strykowa w kierunku Grudziądza, zrobiłem sobie przerwę na papierosa na MOP-sie pod Włocławkiem. Zostawiłem auto z uruchomionym silnikiem (kręciłem się w pobliżu, więc się nie bałem że mi nią ktoś odjedzie) w pewnym momencie zobaczyłem kłęby pary wydobywające się z pod samochodu i z pod maski, podbiegłem, pod autem była już spora kałuża. Wyłączyłem silnik, podniosłem pokrywę silnika, w zbiorniczku płyn wyglądał jakby się gotował i w sporej ilości wypływał z pod niedokręconego korka. Poczekałem aż sytuacja się uspokoi po czym musiałem dolać 2 półtoralitrowe butelki wody aby uzyskać poziom minimum. Dokręciłem korek, sytuacja już się więcej nie powtórzyła.
    roberto147

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Brak
    Postów
    205

    Domyślnie

    Sprawdz termostat, jezeli zawor sie nie otwiera to w zbiorniczku powinien byc awaryjny zawor spustowy ktory sie otwiera gdy temp cieczy jest za wysoka i jest zbyt duze cisnienie... Przerabialem ten temat w paru samochodach i w 95% takich przypadkow byl to walniety termostat

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Korek zbiorniczka płynu chłodniczego
    Utworzone przez mpiotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2019, 17:43
  2. [159] Zagotowało płyn chłodzący - czy winny może być niedokręcony korek?
    Utworzone przez wojtekf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-07-2016, 23:11
  3. [Brera] Wysoki stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego.
    Utworzone przez zuch10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 20:49
  4. [146] wymiana płynu chłodniczego - korek spustowy
    Utworzone przez JANUSZ 146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 01:04
  5. [155] korek zamykający zbiorniczeg płynu chłodniczego .pytanie?
    Utworzone przez bazyl_78 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 09:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory