Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V kombi z Niemiec - proszę o opinie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar SirVampir
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    SY
    Auto
    159 SW 2.0 170PS SportPlus 2011r.
    Postów
    15

    Domyślnie Sprowadzenie AR 159 1.9 JTDM 8V kombi z Niemiec. Warto? proszę o opinie

    Witam,
    jako, że nie mogę wklejać zdjęć ani linków, z racji tego, że nowy jestem to po krótce - szukam mojej pierwszej alfy jak w temacie...i...

    mocno się waham bo z ceny nie chce gość już za bardzo zejść (ogłoszenie znajduje się obecnie na mobile de). Historia wspomnianej czarnej Alfy 159:

    Znajomy handlarz mieszkający na stałe w Niemczech dzwonił za tym ogłoszeniem. Twierdzi,że głosie jakiś spokojny, starszy Pan odebrał. Właściciel ten twierdzi,że nie zejdzie już za bardzo z ceną bo i tak na początku miał ją wystawioną za 10300 ojro (sprzedaje ją 2 miesiące). Z informacji uzyskanych, i z tego co pisze na stronie, właściciel potwierdza i daje se uciąć głowe, tzn. jest to jego drugie auto, które ma, garażowane, jest 1 właścicielem, nie ma śladów wgnieceń czy rys, serwisowany do 60 tyś. w specjalistycznym serwisie, przy 65 tyś. zmienił rozrząd bo tak zalecano w instrukcji itd., wymienił też tarcze i klocki z przodu i z tyłu, dodatkowo pompę wody. Auto posiada opony zimowe na alusach oryginalnych szprychowych Alfy (na nich opony z 2015r). Dodatkowo właściciel posiada opony letnie, też z 2015 (założone na fajne srebrno-czarne alusy 17 cali). Za te letnie 225/45 R17 gośći chce dodatkową kasę. Znajomy handlarz mówi,że koło 400-500 euro dodatkowo będzie śpiewał. Co jeszcze z rzeczy istotnych: w środku wersja bez nawigacji, wszystko w welurze, skórzana gałka i kierownica. Na zdjęciach auto wygląda w środku i z zewnątrz na zadbane. Więcej bajerów nie stwierdzono.

    Zakładając,że kupuję auto z tymi felgami i oponami letnimi oraz,że dużo nie spuści na cenie samego auta plus opłaty całość wyjdzie mnie około 45 tyś.

    Co myślicie? warto? za drogo?

    Kupilibyście? Co radzicie?

    Nie mam odniesienia bo szukam,ze 3 tygodnie i nie widzę nic poniżej progu 40 tysięcy. Na naszych pięknych portalach to boję się handlarzy i ceny tam są rozbieżne jak cholera. Szukam rocznika powyżej 2010 z tym właśnie silnikiem jak w temacie (kombi).

    Prosze o nakierowanie na dobre tory Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez SirVampir ; 03-05-2016 o 11:39

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wklej linka, po kropce w adresie daj spację i pójdzie. Wtedy będzie można cokolwiek powiedzieć.
    225/45R17 nie jest dedykowany do tego auta i na kiepskich drogach może się jeździć "twardo".
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar SirVampir
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    SY
    Auto
    159 SW 2.0 170PS SportPlus 2011r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    www mobile de/pl/Samochod/Alfa-Romeo-159-Sportwagon-1.9-JTDM-8V-DPF/vhc:car,pgn:1,pgs:50,srt:price,sro:desc,frn:2010,f rx:2014,prx:10000,slt:fsbo,ful:diesel,mlx:100000,g er:manual_gear,ccn:1600,ccx:2000,drc:four_or_five, dmg:false/pg:vipcar/223586410.html

    Sorry zapomniałem o najważniejszym: rocznik 2010, październik - aktualny przebieg 94 tyś.

    Dzięki za info magil - link powyżej. Przy okazji,z tego co widzę, cena spadła o 240 euro - zawsze tysiak mniej jakby co;-) I dodał więcej zdjęć bo poprzednio było tylko 5 i nie było auta z tyłu wcale.
    Ostatnio edytowane przez SirVampir ; 04-05-2016 o 20:51

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że to kosmiczne pieniądze jak za to auto w tej konfiguracji nawet jak dla Niemców i z tego powodu jest tam od 2 miesięcy. Ogólnie wygląda na zadbane ale bardzo drogie. Na mobile.de więcej niż 5 zdjęć mogą dodać tylko użytkownicy z kontami firmowymi czyli tzn. handlarze, dilerzy, komisy, itp. Proponuję poszukać jeszcze na spokojnie czegoś innego. Prawdą jest, że to co pojawia się na prawdę dobrego i w rozsądnej cenie w Niemczech sprzedaje się tego samego dnia. Przechodziłem to samo podczas szukania swojej AR, życzę Ci wytrwałości i zimnej głowy a znajdziesz swoją wymarzaną Belle Przy tym silniku akcyza nie jest problemem bo to 3.1%, większe są koszty transportu, no chyba, jak dobrze pogadasz to przyjedziesz na tablicach właściciela.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    No też cena za wysoka jak na to wyposażenie i ten silniczek. Za dużo szukałbym czegoś tańszego.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    zdjęcia kiepskie, auto nie umyte do zdjęć więc mniej widać. cena wysoka - moim zdaniem szkoda zachodu
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał SirVampir Zobacz post
    Witam,
    jako, że nie mogę wklejać zdjęć ani linków, z racji tego, że nowy jestem to po krótce - szukam mojej pierwszej alfy jak w temacie...i...

    mocno się waham bo z ceny nie chce gość już za bardzo zejść (ogłoszenie znajduje się obecnie na mobile de). Historia wspomnianej czarnej Alfy 159:

    Znajomy handlarz mieszkający na stałe w Niemczech dzwonił za tym ogłoszeniem. Twierdzi,że głosie jakiś spokojny, starszy Pan odebrał. Właściciel ten twierdzi,że nie zejdzie już za bardzo z ceną bo i tak na początku miał ją wystawioną za 10300 ojro (sprzedaje ją 2 miesiące). Z informacji uzyskanych, i z tego co pisze na stronie, właściciel potwierdza i daje se uciąć głowe, tzn. jest to jego drugie auto, które ma, garażowane, jest 1 właścicielem, nie ma śladów wgnieceń czy rys, serwisowany do 60 tyś. w specjalistycznym serwisie, przy 65 tyś. zmienił rozrząd bo tak zalecano w instrukcji itd., wymienił też tarcze i klocki z przodu i z tyłu, dodatkowo pompę wody.
    10300 Euro = 45000 PLN biorąc pod uwagę obecny kurs Euro. Do tego przewóz tego do PL, rejestracja, ubezpieczenie - przygotuj na miękko 47 tysięcy złotych. Za 1.9 JTDM 8V... w szmacianej tapicerce, nawet Alfatexu nie ma. Na felgach, które wyglądają koszmarnie przy tym aucie. Z kołami i oponami, które nie są w odpowiednim rozmiarze - za dopłatą... Kogoś zdrowo poniosło. To jest cena za super utrzymaną 2.0 JTDm z 2011, a nie za 1.9 z 2010, nawet jeśli ma 100 tysięcy przebiegu. Rabat 1000 Euro (do obecnej ceny) nic istotnego tu nie zmienia. To auto jest warte realnie około 35 tysięcy.
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 05-05-2016 o 10:33
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar SirVampir
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    SY
    Auto
    159 SW 2.0 170PS SportPlus 2011r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za te opinie. Coś jednak czuje,że z Niemiec wyrwać coś, w co mierze, to nie będzie po pierwsze proste, a po drugie tanie. Szukam czarnej 159, SW, 120 KM, rok min.2010 i jak najmniejszy (co pewnie każdy sobie życzy) przebieg Biorąc pod uwagę ilości AR po odfiltrowaniu na stronkach to w tym roku raczej jej nie znajde

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał SirVampir Zobacz post
    Bardzo dziękuje za te opinie. Coś jednak czuje,że z Niemiec wyrwać coś, w co mierze, to nie będzie po pierwsze proste, a po drugie tanie. Szukam czarnej 159, SW, 120 KM, rok min.2010 i jak najmniejszy (co pewnie każdy sobie życzy) przebieg Biorąc pod uwagę ilości AR po odfiltrowaniu na stronkach to w tym roku raczej jej nie znajde
    Powyżej masz kontakt do Tomka, powinien wyszukać ci czegoś ciekawego i nie kombinowanego. Widziałem, że teraz ma 159 2.0 z 2011 z niskim przebiegiem za ~40.000 zł, więc 1.9 8v powinna być parę groszy tańsza.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał SirVampir Zobacz post
    Bardzo dziękuje za te opinie. Coś jednak czuje,że z Niemiec wyrwać coś, w co mierze, to nie będzie po pierwsze proste, a po drugie tanie. Szukam czarnej 159, SW, 120 KM, rok min.2010 i jak najmniejszy (co pewnie każdy sobie życzy) przebieg Biorąc pod uwagę ilości AR po odfiltrowaniu na stronkach to w tym roku raczej jej nie znajde
    Jak masz budżet kup dwulitrówkę.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 kombi 2.0JTDm 170 PS - prośba o opinie
    Utworzone przez wronx w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 12:57
  2. Alfa Romeo JTDm 8v 2006 Jaworzno, proszę o opinie
    Utworzone przez cacek89 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 21:24
  3. zakup Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 150km 2006r - proszę o opinie
    Utworzone przez emperror84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 12:16
  4. Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Proszę o opinie
    Utworzone przez shadow2525 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 07:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory