Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wypalanie filtra DPF poprzez FES

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie Wypalanie filtra DPF poprzez FES

    Witam, chciałem zasięgnąć porady/opinii n atemat wypalania filtra poprzez FES a normalnie podczas jazdy przez komputer auta. Na trasie filtr wypala się normalnie czyli jest zwiększona dawka paliwa i auto nawet na luzie chodzi na tych 800 obrotach ale ze zwiekszoną dawką, natomiast poprzez FESa to wypalanie jest tragiczne, obroty silnika leca do 4 tys obrotów i tak przez jakis czas, czy to nie jest szkodliwe dla silnika tak go piłować? Według mnie jest to zarzynanie silnika.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Dlatego nikt nie zaleca wypalania przes fesa. To jest ostateczność. Skoro Ci sie wypala normalnie to po co kombinować.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie

    Czyli inni też podzielają moje zdanie że fesowe wypalanie to zarzynanie silnika? Drugą strona czemu nie możeprzez fesa być normalne wypalanie ze zwiekszoną dawką paliwa bez tych mega obrotów?

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo wypalanie przez fesa to ostateczna próba wskrzeszenia DPF'a. Jak wyżej napisane skoro wypala się normalnie w trasie to po co wypalac przez FES'a?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Poza tym, nie jestem pewien, ale producent nie zaleca po takim wypalaniu serwisowym wymiany oleju?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Zaleca,
    a czym różnia się dwie opcje, teraz nie mam dostępu do fesa i nie pamiętam dokładnie, ale opisane to jest jako renowacja ? i regeneracja chyba.
    I obydwa procesy są dostępne w zakładce do wykonania.
    147 powodów do zadowolenia

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120+ KM
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Zaleca,
    a czym różnia się dwie opcje, teraz nie mam dostępu do fesa i nie pamiętam dokładnie, ale opisane to jest jako renowacja ? i regeneracja chyba.
    I obydwa procesy są dostępne w zakładce do wykonania.
    Są dwie opcje. Wymiana dpfa - resetuje licznik, kiedy został wymieniony i pewnie coś jeszcze. Druga opcja to wypalanie serwisowe. Dostępne jest w zarejestrowanej wersji MultiECUScan. Zrobiłem ostatnio, bo się zatkał - syf straszny, róbcie zdala od ludzi

    Dla potomnych: po utknięciu w wielkim korku, 5 km 1,5h DPF mi się prawdopodobnie zatkał i ECU nie oszacowało prawidłowo zatkania/cholera wie co. 200 km później wyskoczył błąd DTC P1206, nie mógł zainicjować normalnego wypalania w trasie. Samochód wszedł w tryb awaryjny, co objawia się np. znacznym spadkiem mocy. Skasowanie błędu nic nie daje, bo jak znowu będzie próbował wypalić wyskakuje to samo. Po wypaleniu przez MESa poziom zatkania spadł o 10%. Chwilę później (jakieś 30 km) zrobiłem przejazd przez autostradę, wypalił się już normalnie do końca. Jest to jakaś opcja wskrzeszenia, będę relacjonował jak się zachowuje to po czasie, zobaczymy za ile zdechnie całkiem.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Żeby DPF się wypalił potrzebna jest wysoka temperatura spalin i rozgrzanie go do czerwoności. Na wolnych obrotach tego nie uzyskamy. Czy to jest zarzynanie silnika? Nie sądzę. Obroty wysokie, ale pracuje bez obciążenia.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 8v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Jezeli wypalanie przebieglo pomyslnie. Czy jest koniecznosc wymiany oleju? Jezeli stan jest taki sam jak przed wypaleniem. Prosze o odpowiedz.

    - - - Updated - - -

    Chodzi mi jak robicie w praktyce, a nie jak zaleca ASO.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120+ KM
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał soltys Zobacz post
    Jezeli wypalanie przebieglo pomyslnie. Czy jest koniecznosc wymiany oleju? Jezeli stan jest taki sam jak przed wypaleniem. Prosze o odpowiedz.

    - - - Updated - - -

    Chodzi mi jak robicie w praktyce, a nie jak zaleca ASO.
    Ja wymieniłem dla świętego spokoju, tylko że u mnie go trochę przybyło ponad stan max na bagnecie. Nie jest to wielki koszt, a przynajmniej ma się pewnośc co smaruje silnik. Teoretycznie przecież mogło Ci trochę oleju spalić, a ropa to wyrównała i nie widać zmiany żadnej po stanie

    P.S. DPF od czasu ostatniego postu nie sprawia żadnego problemu. Sprawdzałem też dodatki do ochrony filtra od LiquiMoly - zamiast co 600 km na tym samym paliwie wypalał się co 800 km, ale to próba tylko z jedną puszką. Kupiłem jeszcze dwie i zobaczę czy efekt będzie ten sam.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...dm_120_km.html - upierdliwa kochanka

Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez dcfan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 539
    Ostatni post / autor: 02-02-2023, 17:11
  2. Problem z połączeniem z ECU poprzez FES 3.5 PL
    Utworzone przez whatsup w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 12:00
  3. Ustawienie światel poprzez Fiat ECUscan
    Utworzone przez Dannnmaek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 06:13
  4. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory