Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Refleksja na temat miłości do Alfy 159 i ciekawostka techniczna

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar szampan33
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    159, 2.4 JTD
    Postów
    185

    Domyślnie

    Racja, racja. 6 do 8 miesięcy trzeba poznawać auto i grzebać co chwilę coś, tak ja mam bynajmniej

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Alafa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    21

    Domyślnie

    wzkażnik paliwa warjował i dowiedziałem się że mam hamulec górski , wzkażnik turbo w lewo o mało co się nie przekręcił
    co do trwałości samochodów to z moich wozów najlepsza była Corolla rok 99 bezynka :640 tyś kilometrów najechałem nią raz w miesiącu olej co 10 tyśięcy wymieniałem , mechanik był jak barman : dziś ten sam olej lejemy?
    byłe i E39 w dieslu 2.5 CR - kupiłem jak miała orginalne 393 tyś. i w rok dojeżdziłem do 470 tyś bez awari.
    Ale najwiekszy przypał spotkał mnie w Audi A8 4,2 benzynka i LPG : kupiłem w 2014r w zimę , fajna zadbana i śmigała , oprócz alternatora który padł na A4 przed bramkami , więc bardzo zadowolony byłem do czasu jak w Jarocinie na orlenie nie chciała odpalić . Otwieram maskę i cóż widzę : śruba z koła pasowego na wale korbowym wylazła na 5 cm , dokręciłem i nić dalej nie pali , więc laweta i do mechanika .
    Mechanik rozebrał i poprosił bym przyjechał bo sam nie wierzy w to co widzi : koło zębate rozrządu na wale korbowym miało zaspawane miejsce po klinie i było przyklejone na wał !!!!
    Cud że ten patent wytrzymał 50 tyśiecy zanim się rozpadł . Niestey silnik szrot i sprzedałem na złom.
    Czasami awarie i przygody wynikają z tego że ktoś nie dba lub co gorsza jaki mechanik patałach wsadzi swoje ręce tam gdzie nie potrzeba.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Tez długo zastanawiałem się nad alfa i nad dieslem bo chciałem spróbować diesla a ze alfa ma najlepsze silniki diesla i duża moc kupiłem alfe. Fakt prezentuje się super mimo że ma 12 lat przyciąga wzrok przyspieszenie trzymanie się drogi wypodazenie i ogólne wrażenia super ale niestety ciągle coś jest do roboty nawet jak to jakieś pierdoly to jest to denerwujące a to się kable przelamia w bagażniku a to sprężynka w klatce się urwie membrana w glosniku pęknie itp a wcześniej miałem Japończyka którym zrobiłem 200 tys w gazie i u mechanika bywalem tylko na oleju filarach klockach itp
    Tez mialem japonczyki z lat 90-tych, ale powrotu do nich nie widze, mimo, ze nie zawodzily. Po autach z lat powiedzmy "dwutysiecznych" szalu nie ma co oczekiwac.

    Z drugiej strony niema co zarzucac autu/marce awaryjnosci jak sie kupuje 12 letnie auto. Rozumie jesli nowe lub 2-3 letnie sie psuje, to mozna ponarzekac, ale wszystko +5 lat to juz dosc zurzyte auta kupujemy niestety.
    Ostatnio edytowane przez dareknewry ; 30-06-2016 o 18:17

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120+ KM
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobota Zobacz post
    Tez długo zastanawiałem się nad alfa i nad dieslem bo chciałem spróbować diesla a ze alfa ma najlepsze silniki diesla i duża moc kupiłem alfe. Fakt prezentuje się super mimo że ma 12 lat przyciąga wzrok przyspieszenie trzymanie się drogi wypodazenie i ogólne wrażenia super ale niestety ciągle coś jest do roboty nawet jak to jakieś pierdoly to jest to denerwujące a to się kable przelamia w bagażniku a to sprężynka w klatce się urwie membrana w glosniku pęknie itp a wcześniej miałem Japończyka którym zrobiłem 200 tys w gazie i u mechanika bywalem tylko na oleju filarach klockach itp

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
    Postąpiłem dokładnie tak samo Na razie raz w miesiącu jest w warsztacie. Najpierw były rzeczy dla świętego spokoju, teraz wyrąbało się turbo, a przy okazji okazało się, że mam urwane dwie szpilki w kolektorze wydechowym. Na razie wersja jest taka: nigdy więcej diesla, ale następna raczej będzie Alfa, tylko z benzyną. Zapłacę, zapłaczę i dalej będę kochał. Póki by co, czasem tramwajem do pracy, czasem rowerem, więc ogółem zakup wyszedł mi niejako na zdrowie

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sobota
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Sierpc
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20v 175 KM 2004
    Postów
    49

    Domyślnie

    No fakt wiekowy:-) bo 96 r mazda 626 4 generacja, podobno ostania bezawaryjna a co do niemieckich też nie jestem ich zwolennikiem ale fakt dużo osób myśli że golfik i pasacik są najlepsze i się nie psują

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Proszę o opinie na temat Alfy
    Utworzone przez Krupers w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 12:20
  2. proszę o opinie na temat tej Alfy
    Utworzone przez multikuba w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 09:37
  3. [164] refleksja na temat wachaczy tylnich
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 12:52
  4. Kilka pytań na temat Alfy 156 1.9 JTD
    Utworzone przez litoman w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 09:29
  5. [145] informacje na temat alfy 145 1.7boxer16v
    Utworzone przez sebastianpol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory