Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Refleksja na temat miłości do Alfy 159 i ciekawostka techniczna

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Alafa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    21

    Talking Refleksja na temat miłości do Alfy 159 i ciekawostka techniczna

    Kupując swoją Alfinkę 159 spełniłem się w miłości do samochodów i wbrew radą dobrych wujków i mechaników postanowiłem że udowodnię że Alfa to samochód nie psujący się częściej niż niemiecki czy japoński produkt masowy.
    Od zakupu 2 m-ce temu Alfi pokonała dystans 8 tysięcy km i sprawia radość w prowadzeniu i uśmiech na gębie .
    Pieszczona czyszczona , zalana dobrym olejem , wymieniony wachacz dolny i wszystko na czas i ino śmigać , nawet nowe znaczki dostała i dywaniczki
    Aż tu wczoraj nad ranem koło 5 za Warszawą foch strzeliła : Choinka na desce rozczelczej , tryb awaryjny , poprostu ręce mi opadły
    Parking i sprawdzanie co do jasnej tak choinka oznacza , i czy Alfi już umarła czy zdoła się zreanimować.
    Biegając po forum na telefonie o 5 rano winikało że to mogło być :
    -EGR
    -DPF (nadal mam)
    - overboost
    - czujniki
    - wężyki i cholercia wiec co jeszcze
    Niestety laweta i podróż na śląsk , nerwy miałem jak widziałem jak inni kierowcy w śmiechu nas mijali bo Alfa na lawecie i kretyn w szoferce co ją kupił . .
    Mechanik do którego zawiązłem Alfinkę przywitał mnie ze szczerym uśmiechem ale znając poprzednie moje wynalazki stwierdził że zajmie się Alfinką i jej fochem. Dziś czekałem z napięciem i niepokojem na info o stanie zdrowia Alfi i otwartym portfelem na operację plastyczną i jest telefon od mechanika :
    diagnoza zaśniedziałe wtyczki wtryskiwaczy i znikające zasilanie , że jak się pytam? a on mi nato że pierwszy raz ma takie zjawisko !!!

    W swojej karierze miałem ponad tuzin samochodów różnych marek i uwielbiam motoryzację Alfa spełnione marzenie i się cieszę że ją mam , wiem że następna też będzie Alfa 159 ale 2.0JTM lub 2.4 JTM , ale trzeba pamiętać że ALFI to DAMA z niezłytm kopem i bogatym wnętrzu ale lubi mieć focha nie wiadomo gdzie i kiedy ale WARTO ją posiadać i DBAĆ o nią .

    Pozdrawiam tych co uwielbiają Alfy i tych co się zastanawiają nad Alfą i tych sceptyków , bo warto spróbować i smakować przyjemności z jazdy i wyglądu tego samochodu.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Kup sobie dobry spray do czyszczenia styków i wszystkie wtyczki do jakich masz tylko dostęp wyczyść. Takie rzeczy to mogą się przytrafić w każdym aucie. Styki śniedzieją i zawsze dobrze je wyczyścić, czy to światła, czy klemy akumulatora, czy wtyczki przepływomierza, albo MAP-sensora...


    ps. chyba nie była popowodziowa? xD

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    słynna wtyczka od 3-go wtrysku, wystarczy WD-40 i po problemie na następne 100km

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Gorzej jak wtyczka ma popękane plasticzki to potrzebna jest trytytka. Ostatnio diagnozowałem kuzynowi przez tel. 5 trytytek wykonało remont.

    Niezbędnik Alfisty.
    -laptok z kablem,
    -dostęp do forum (można bez netu ale trzeba wcześniej na laptoka ściągnąć cały internet)
    -kombinerki,
    -kilka podstawowych kluczy,
    -czyściwo do szyb kominkowych,
    -blacha do zaślepiania EGR
    -trytytki,sznurek, drut
    -pasta do rąk, woda i ręczniki.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Alafa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    21

    Domyślnie

    o widzę że do Alfy potrzeba niezbędnika jak to mojego Harleya : klucze calowe , klej do gwintów , trytytki i DUŻO cierpliwości

    - - - Updated - - -

    nie jest po powodzi , znam poprzedniego właściela od lat i wiem że nie była topiona a taki problem to pierwszy raz mi się zdarzył

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Może ktoś umył silnik przed sprzedażą i wilgoć + detergent + czas = awaria...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Slepy Zobacz post
    zaśniedziałe wtyczki wtryskiwaczy i znikające zasilanie
    Wskaźnik paliwa nie wariował ?
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Slepy Zobacz post
    o widzę że do Alfy potrzeba niezbędnika jak to mojego Harleya : klucze calowe , klej do gwintów , trytytki i DUŻO cierpliwości

    - - - Updated - - -

    nie jest po powodzi , znam poprzedniego właściela od lat i wiem że nie była topiona a taki problem to pierwszy raz mi się zdarzył
    Nie no to ja z zawodowcem gaworzę. Żeby mi to z tą lawetą było ostatni raz.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sobota
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Sierpc
    Auto
    AR 156 2.4 JTDm 20v 175 KM 2004
    Postów
    49

    Domyślnie

    Tez długo zastanawiałem się nad alfa i nad dieslem bo chciałem spróbować diesla a ze alfa ma najlepsze silniki diesla i duża moc kupiłem alfe. Fakt prezentuje się super mimo że ma 12 lat przyciąga wzrok przyspieszenie trzymanie się drogi wypodazenie i ogólne wrażenia super ale niestety ciągle coś jest do roboty nawet jak to jakieś pierdoly to jest to denerwujące a to się kable przelamia w bagażniku a to sprężynka w klatce się urwie membrana w glosniku pęknie itp a wcześniej miałem Japończyka którym zrobiłem 200 tys w gazie i u mechanika bywalem tylko na oleju filarach klockach itp

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    A z którego roku ten Japończyk? pewnie "wiekowy" ) moja Alfa mniej czasu spędza u mechanika niż Audi A4 teścia, a są rówieśnikami także nie nastawiaj się że helmuty są bardziej trwałe czy inne marki mniej awaryjne takich już nie ma teraz jak dbasz tak masz a po zakupie często trzeba trochę czasu poświecić zanim doprowadzi sie samochód do jakiegoś zadowalającego stanu

Podobne wątki

  1. Proszę o opinie na temat Alfy
    Utworzone przez Krupers w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 12:20
  2. proszę o opinie na temat tej Alfy
    Utworzone przez multikuba w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 09:37
  3. [164] refleksja na temat wachaczy tylnich
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 12:52
  4. Kilka pytań na temat Alfy 156 1.9 JTD
    Utworzone przez litoman w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 09:29
  5. [145] informacje na temat alfy 145 1.7boxer16v
    Utworzone przez sebastianpol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory