Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Wymiana lamp na fabryczne ksenony

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jeśli zdecydujesz się na całość instalacji, mam na myśli np czujniki do poziomowania/spryskiwacze, to czas potrzebny do ogarnięcia wszystkiego to będzie ponad 20h dla osoby z wprawą - mi zajęło to chyba ze 40h (też czujnik jeden miałem nieodpowiedni, zapieczone dźwigienki czujników, wtyczka do czujnika okazała się skorodowana - jeszcze raz rozbebeszałem nadkole i przekładałem inną wtyczkę). Robota jest prosta, ale jest kupa demontażu, babrania się w układanie kabli, lutowanie, izolowanie itp. Zastanów sie ile weźmie elektryk za tyle godzin pracy i czy Ci to pasuje?

    No chyba że tylko zrobisz mniejszy zakres - np kupę czasu można zaoszczędzić jak się nie robi poziomowania (ciągnięcie kabli przez wnętrz/bagażnik)

    - - - Updated - - -



    Dokładnie tak, właśnie taką niespodziankę miał kolega Luke w alfie z 2006r, choć pozostałe powiedzmy 99% przypadków przed liftem (nawet golasy) miały kompletne wiązki pod xenony i PDC (z takiego rozbitka sam brałem wszystkie potrzebne wtyczki do swojej przeróbki)
    Cześć, zastanawiam się czy nie ograniczyć się tylko do kwestii elektryki związanej ze świeceniem ksenonów, czyli jeśli dobrze rozumiem dołożeniu wiązki z tego co mówisz to będzie to trochę mniej pracy, choc nie mam pojęcia o ile mniej i ile za to może wziąć elektryk...
    Alfa... i wszystko jasne

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfalover Zobacz post
    Cześć, zastanawiam się czy nie ograniczyć się tylko do kwestii elektryki związanej ze świeceniem ksenonów, czyli jeśli dobrze rozumiem dołożeniu wiązki z tego co mówisz to będzie to trochę mniej pracy, choc nie mam pojęcia o ile mniej i ile za to może wziąć elektryk...
    tylko swiecenie to powiedzmy 1h roboty z elektryka (+zdjecie/zalozenie zdezaka, wymiana lamp kolejne 1.5h).musisz zalatwic sobie piny do lampy(albo wykorzystać niepotrzebne do xenobow np te od recznego sterowania wysokością ) . chodzi tylko o dorobienie jednej masy i zasilania swiatel mijania w kazdej wtyczce.
    poczytaj manual.
    tylko takie cos zaraz policjant czy diagnosta Ci zczai i beda problemy. sugerowalbym dorobic polaczenie pomiedzy reflektorami, polaczenie do body compa (klanianie po włożeniu kluczyka) i spryskiwacze. tyle ze to wszystko to dodatkowe conajmniej pare godzin roboty.
    odsylam do manuala

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tylko swiecenie to powiedzmy 1h roboty z elektryka (+zdjecie/zalozenie zdezaka, wymiana lamp kolejne 1.5h).musisz zalatwic sobie piny do lampy(albo wykorzystać niepotrzebne do xenobow np te od recznego sterowania wysokością ) . chodzi tylko o dorobienie jednej masy i zasilania swiatel mijania w kazdej wtyczce.
    poczytaj manual.
    tylko takie cos zaraz policjant czy diagnosta Ci zczai i beda problemy. sugerowalbym dorobic polaczenie pomiedzy reflektorami, polaczenie do body compa (klanianie po włożeniu kluczyka) i spryskiwacze. tyle ze to wszystko to dodatkowe conajmniej pare godzin roboty.
    odsylam do manuala
    Dzięki za rady, czy kabel do świecenia załatwi temat i będzie działał biksenon? I jeszcze jedno pytanie,powiedz mi do czego służy połączenie pomiędzy reflektorami?Duzo więcej roboty z tym podłączeniem plus do body compa?
    Jeszcze raz dzięki za pomoc, Twojego manuala juz wydrukowałem dla przyszlego elektryka.
    Alfa... i wszystko jasne

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    a nie było w manualu napisane?

    bixenon działa jak tylko zrobisz po te 2 piny na wtyczkę.

    pomiędzy reflektorami to komunikacja - lewy jest masterem i on gada z Body Compem, a prawy jest sterowany/komunikowany poprzez lewy - tylko w lewym masz tą dodatkową wtyczkę do czujników poziomowania, i min informacja o poziomie idzie tym połączeniem pomiędzy nimi.
    Połączenie pomiędzy reflektorami to szybka piłka, jak już i tak masz otwarte wtyczki to dodać 3 kabelki chyba nie problem? tyle że ono Ci nic nie daje samo, musisz jeszcze lewy spiąć z Body Compem, wtedy przynajmniej masz "kłanianie się", dzięki czemu na pierwszy rzut oka nikt się nie kapnie że nie masz oryginalnego xenona czy że brakuje Ci poziomowania (oczywiście jeszcze sprawa spryskiwaczy).

    Druknij też pdfy jakie podpiąłem - troche słabo je widać bo są w jednej lini jako jeden z punktów - niestety nie mam możliwości edycji i tego już nie wyróżnię

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Typowy egoizm, byle mi było dobrze.

    Albo robisz wszystko żeby ksenony działały jak należy albo w ogóle się za to nie bierz. Potem w nocy się jeździć nie da bo powsadzają sobie jakieś chińskie Zenony albo takie druciarstwo uprawiają i oślepiają.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał pushq Zobacz post
    Typowy egoizm, byle mi było dobrze.

    Albo robisz wszystko żeby ksenony działały jak należy albo w ogóle się za to nie bierz. Potem w nocy się jeździć nie da bo powsadzają sobie jakieś chińskie Zenony albo takie druciarstwo uprawiają i oślepiają.
    tez tak twierdzilem, ale.. poziomowanie i tak nie zalatwia sprawy oslepiania np przy "wypuklym" czy kretym przebiegu drogi, co przynajmniej w moim regionie jest norma, tylko kompensuje rozne zaladowanie auta w praktyce. a ze jezdze sam albo z zona, wiec jest to srednio potrzebne, choc ja i tak dołożyłem poziomowanie, a nawet panel bez recznej regulacji, wiec jest 100% jak oryginale. do tego kalibracja i ustawienie swiatel na skp.
    wez pod uwage ze oslepiaja glownie cwaniaki ktore laduja hidy do zwyklych reflektorow, w soczewkowych jest juz lepiej a jak zalozy sie ori lampy xenon i dobrze ustawi i nie zmienia sie mocno zaladunku, to nie ma w praktyce problemu. jakos 25w xenony nie maja poziomowania, a w 35w nagle to takie wazne?

    prosba, nie zaczynajmy dyskusji o tym, bo to temat rzeka i bedzie tylko 100postow ot.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfalover
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q automat, alfa romeo 159 1.9 TI 193hp by Cinsoft
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a nie było w manualu napisane?

    bixenon działa jak tylko zrobisz po te 2 piny na wtyczkę.

    pomiędzy reflektorami to komunikacja - lewy jest masterem i on gada z Body Compem, a prawy jest sterowany/komunikowany poprzez lewy - tylko w lewym masz tą dodatkową wtyczkę do czujników poziomowania, i min informacja o poziomie idzie tym połączeniem pomiędzy nimi.
    Połączenie pomiędzy reflektorami to szybka piłka, jak już i tak masz otwarte wtyczki to dodać 3 kabelki chyba nie problem? tyle że ono Ci nic nie daje samo, musisz jeszcze lewy spiąć z Body Compem, wtedy przynajmniej masz "kłanianie się", dzięki czemu na pierwszy rzut oka nikt się nie kapnie że nie masz oryginalnego xenona czy że brakuje Ci poziomowania (oczywiście jeszcze sprawa spryskiwaczy).

    Druknij też pdfy jakie podpiąłem - troche słabo je widać bo są w jednej lini jako jeden z punktów - niestety nie mam możliwości edycji i tego już nie wyróżnię
    Dzięki za wszystkie porady, muszę teraz ogarnąć jakiegoś fachowca, który się tego podejmie Jeśli ktoś zna dobrego elektryka we Wrocławiu lub Gliwicach to z chęcią skorzystam z polecenia.
    Alfa... i wszystko jasne

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfalover Zobacz post
    Dzięki za wszystkie porady, muszę teraz ogarnąć jakiegoś fachowca, który się tego podejmie Jeśli ktoś zna dobrego elektryka we Wrocławiu lub Gliwicach to z chęcią skorzystam z polecenia.
    Najlepiej robić samemu. Nie umiesz, naucz się odizolowywać kabelki, lutować, zakładać opaski termokurczliwe. Kupić wystarczy prostą lutownicę, coś do ściągania izolacji z kabli kabli, nożyk, jakieś śrubokręty duże i miniaturowe, cyna, opaski termokurczliwe, trytytki, peszle, taśma izolacyjna łącznie ~150zł, 0.5h nauki (żeby ktoś Ci pokazał jak to robić) + 15min wytłumaczenie o co chodzi w schematach i robisz sam.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ksenony - wymiana żarówki
    Utworzone przez milleniusz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 25-01-2023, 18:30
  2. [145] Wymiana lamp.
    Utworzone przez Wiciu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 11:52
  3. Wymiana lamp ksenonowych
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 11:36
  4. Wymiana lamp
    Utworzone przez Bond_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 14:46
  5. Zamiana zwykłych lamp na ksenony w modelu po lifcie.
    Utworzone przez dddarekj w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2007, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory