Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem z Alternatorem i Mechanikiem;p

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 JTDM
    Postów
    2

    Domyślnie Problem z Alternatorem i Mechanikiem;p

    Witam powiem tak to już mój drugi przypadek z alternatorem ale teraz znacznie gorszy za pierwszym razem zregenerowal elektryk mechanik wlozyl i wszystko gralo tym razem było nie co inaczej tak jak mowilem alternator oddalem no regenercji oki elektryk ladnie plytke przepalona wymienil i oddalem mechanikowi powiedział ze kwestia dnia i zalozy czekam czekam dzwoni ze jest problem...Wg. Niego alternator "Stawial Opór"..silnik zaczal wyc i az urwalo pasek klinowy który wkrecil się w pasek rozrządu i przestawil Rozrzad...wiec pytam jak to możliwe co mogloby spowodować te jak to mechanik mowi obciążenie czy tez opor rozmawiałem z elektrykiem i twierdzi ze nie ma opcji żeby alternator stawial opor przypuszcza ze mechanikowi moglo cos wpaść nie wiem klucz jakas sruba ze to wszystko zblokowalo dziś auto nie chce nawet zapalić mechanik nie wie o co chodzi ja mam bol glowy koszta będę pewnie spore w sumie to auto odpalalo to oni przestawili rozrząd nie ja wiec teraz nie wiem jak się odnieść do tej całej ceny wszystkiego czy zaplacic czy niech mechanik pokrywa koszty bo jak by nie patrzeć miał wymienić alternator a przestawil rozrząd i proszę jeszcze o porade co moglo się wydarzyć ktoś ma jakies pomysły z góry dziekuje za pomoc a powiem ze chodzi o Alfa Romeo 159 2,4 JTDM 200K

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Zdarzały się już przypadki pęknięcia paska alternatora i wkręcenia się go w rozrząd w silnikach jtdm. Paski pękały ze starości. Pół roku temu też naprawiałem alternator (zleciłem zrobienie pełnej regeneracji, żeby nie robić dwa razy), mechanicy którzy go u mnie montowali byli na tyle bystrzy, że sami zmienili pasek na nowy. Cieszę się, że to zrobili, bo zapomniałem im o tym powiedzieć. Choć jak odbierałem auto, to myśleli że się będę o to wkurzał. W sumie bardziej zaskoczył mnie koszt samej regeneracji alternatora (za wymianę wyszło coś koło 200 pln, pełna regeneracja alternatora ok 500 pln)

    Nie wiem czy pasek pękł przez alternator, stawiam raczej że po prostu był stary (napinanie i luzowanie pasków im nie służy).
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 09-07-2016 o 16:43

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli regeneracja alternatora jest po Twojej stronie, a nie załatwiana przez mechanika to dupa blada, bo pewnie obaj się będą wypierać.
    Moim zdaniem, po przeczytaniu opowieści, skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że zawalił mechanik, ponieważ przed montażem powinien urządzenie sprawdzić, choćby na sucho. Coś pewnie zepsuł przy montażu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 JTDM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Pewnie nie sprawdzili ich wina ale jak mam im to udowodnić?..gorzej jeśli cos bd poważniejszego z rozrządem bo na razie niechce palic w ogole ogolnie to mam bardzo zjebany week;(

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Według mnie mechanik powinien dać nowy pasek jak wymieniał alternator, a na pewno podczas ściągania/zakładania uszkodził pasek. Bo jak wiecie w 2.4 nie jest łatwo i nie ma napinacza, pasek jest elastyczny i trzeba mieć specjalne ściągacze do rozbierania i do zakładania. Ja bym nie popuścił niech robią tak żeby było dobre.
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Więc tym bardziej szansa na niepoprawne założenie paska wzrasta. Źle założony mógł po prostu spaść i narobił problemów.
    Skoro rozrząd się przestawił, a auto nie odpala to można się tylko domyślać
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Temat gruby. Polecam Ci nie odbierać auta jeśli nie będzie zrobione. Jeśli mechanik będzie wciskał farmazony. Lecisz po rzeczoznawce wydasz 500 zł i zabierasz auto. Nie bój się sądów. Jest to porada ostateczna więc dobrze by było jeśli mechanik przyjmie temat na klate i temat ogarnie. Przypilnuj wszelkie dokumenty z regeneracji altka. Rzeczoznawca potwierdzi stan alternatora

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Najgorzej jak samochód robi dwóch fachowców, wtedy właśnie jest problem i zaczyna się odbijanie piłeczki, jak mechanik ma legalnie działający warsztat to zapewne ma od takich przypadków ubezpieczenie. Pewnie coś naknocił bo akurat w 2.4 jest specyficzny napęd paska, ale nie osądzajmy. Tak jak kolega wyżej mówi dzwoń po rzeczoznawcę i temat będzie jasny, kto zawinił. Tak w ogóle to pewnie dźwigienki poleciały i może klinek przy okazji na kółku ścięło... Głowa do góry i nie daj się wkręcić w koszta, sam jestem mechanikiem i w takiej sytuacji robiłbym wszystko na koszt warsztatu.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maras2016 Zobacz post
    Witam powiem tak to już mój drugi przypadek z alternatorem ale teraz znacznie gorszy za pierwszym razem zregenerowal elektryk mechanik wlozyl i wszystko gralo tym razem było nie co inaczej tak jak mowilem alternator oddalem no regenercji oki elektryk ladnie plytke przepalona wymienil i oddalem mechanikowi powiedział ze kwestia dnia i zalozy czekam czekam dzwoni ze jest problem...Wg. Niego alternator "Stawial Opór"..silnik zaczal wyc i az urwalo pasek klinowy który wkrecil się w pasek rozrządu i przestawil Rozrzad...wiec pytam jak to możliwe co mogloby spowodować te jak to mechanik mowi obciążenie czy tez opor rozmawiałem z elektrykiem i twierdzi ze nie ma opcji żeby alternator stawial opor przypuszcza ze mechanikowi moglo cos wpaść nie wiem klucz jakas sruba ze to wszystko zblokowalo dziś auto nie chce nawet zapalić mechanik nie wie o co chodzi ja mam bol glowy koszta będę pewnie spore w sumie to auto odpalalo to oni przestawili rozrząd nie ja wiec teraz nie wiem jak się odnieść do tej całej ceny wszystkiego czy zaplacic czy niech mechanik pokrywa koszty bo jak by nie patrzeć miał wymienić alternator a przestawil rozrząd i proszę jeszcze o porade co moglo się wydarzyć ktoś ma jakies pomysły z góry dziekuje za pomoc a powiem ze chodzi o Alfa Romeo 159 2,4 JTDM 200K
    Czy facet nie ma przypadkiem ubezpieczenia OC warsztatu?
    Bo jeśli tak - to niech to naprawia ze swojego OC. Natomiast podstawą do jakichkolwiek roszczeń będzie natychmiastowe zabezpieczenie felernego alternatora i ocena niezależnego rzeczoznawcy, czy alternator mógł stawiać opór. Pierwszy raz szczerze mówiąc słyszę o takim wydarzeniu.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [159] problem z alternatorem
    Utworzone przez adrian_adi20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 18:20
  2. zerwane gwinty przy trzpieniu piasty - problem z mechanikiem
    Utworzone przez flix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 17:24
  3. Problem z mechanikiem - prośba o poradę
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 10:35
  4. Problem z alternatorem?
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 22:31
  5. problem z alternatorem
    Utworzone przez rashitmc w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory