Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Temat: Brak mocy, mniej KM

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie Brak mocy, mniej KM ... 1.8 MPI

    Witam załozylem wlasnie gaz BRC, ale nie o nim mowa. Po tescie auta na hamowni (na benzynie) Auto nie ma mocy (zamiast 140KM wykazało 127). Widac to przy jezdzie na obrotach 2000-4000. Sprawdzona została diagnostyka zapłonu - brak błedów (powiedziano mi ze w takim wypadku, cewka,swiecekable sa ok).

    Powiedziano takze ze mogą to być luzy zaworowe albo jakies płytki ale tzrebaby to sprawdzic...

    macie mzoe jakies inne pomysły co to moze byc i od czego? No i co mam zronbic..

    pełna diagnostyka (2h szukania problemu) wycenili sobie na 160zł

    Pomóżcie
    Ostatnio edytowane przez Kamil Żak ; 12-07-2016 o 11:18

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Regulacja zaworów to dobry trop na początek. Chociaż świece i filtr powietrza to bym wymienił bez znaczenia w jakim są stanie.

    Odnośnie regulacji zaworów – to poniżej masz link do odpowiedniego wątku, na dalszych stronach jest informacja jak i co trzeba zrobić. Jest przy tym trochę roboty bo regulacja jest za pomocą płytek.

    http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...8_mpi_lpg.html

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    ale zrobie to sam (nie znam sie na mechanice) czy lepiej zostawic to komus ?

    duze to koszty?
    Ostatnio edytowane przez Kamil Żak ; 12-07-2016 o 09:49

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil Żak Zobacz post
    ale zrobie to sam (nie znam sie na mechanice) czy lepiej zostawic to komus ?

    duze to koszty?
    Mechanika to nie jest jakieś rocket science, ale jak nigdy nie regulowałeś luzów zaworowych (choćby w polonezie) to nie zabieraj się za regulacje płytkami, bo tu jest trochę więcej roboty (już nie mówiąc o potrzebnych narzędziach). Myślę, że zrobienie tego porządnie może kosztować małe parę stów.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Nie święci garnki lepią.....ale bez przesady. Jeśli nie znasz się na mechanice, a chcesz poznać to może zacznij od rzeczy, którymi nie popsujesz auta. Luzy zaworowa możesz na początek sprawdzić ...i nic poza. Do tej czynności na pewno będziesz musiał zdemontować pokrywę zaworów.

    Piszesz, że brakuje mocy w przedziale 2000-4000. Nie wiem jaki to ma rozrząd (czy są zmienne fazy), ale taki spadek momentu obrotowego może sugerować jakiś problem w rozrządzie. Oczywiście zakładam, że wszystkie inne elementy działają (przepływka, sondy, czujniki, etc)
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    co do rzrzadu, auto kupiłem miesiac temu i jeszcze go nie wimieniałem, mam zamiar to zrobic w ciagu 2tyg bo ostatnio pracuje na dziwne zmiany...a czy to moze byc powód braku KM ?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Nie fakt konieczności wymiany rozrządu, ale zasada jego pracy. Nie znam tego silnika i nie wiem czy ma zmienne fazy rozrządu, ale gdyby miał to jest to pierwszy podejrzany.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    na pewno zaobserwowałem tez przy rozruchu głośniejsza prace ktora ustaje po 3sekundach. I z etego co wyczułem to jest tez srednio regularna praca.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Jest to silnik opla Z18XER Z zmiennymi fazami, zrób tak jak kolega pisał, sprawdź przepływke, rozrząd, 2x sondy, sprawdź dolot czy się nie rozlazł. Na ogół te silniki mają problem z kołami zmiennych faz rozrządu - te króre są na wałkach rozrządu, i z elektrozaworami, które nimi sterują, jeżeli nie masz mocy pomiędzy 2-4 tyś, to albo przepływa albo to, bo zmienne można poczuć od 2tyś obrotów. (Jeżeli silnik ci szarpie na jałowym to elektrozawory).

    Zawory to już inna sprawa, tak jak kolega pisał łatwo je można sprawdzić, jedynie ściągasz pokrywe górną, ale z wyregulowaniem to już jest problem, bo w tym silniku trzeba 2 wałki rozrządu ściągać żeby to zrobić, ja słyszałem że robią to metodą na szklanke.

    Bardziej problemy z zaworami możesz mieć później, jak zaczniesz jeździć na gazie, trzeba je sprawdzać co 60 tys, jak wcześniej gazu nie było to tych problemów nie powinno być.
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 12-07-2016 o 12:33

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    to 159 1.8 MPI

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  4. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36
  5. Pomocy brak mocy o 30 koni mniej , pomiar z hamowni
    Utworzone przez konradkola w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2009, 22:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory