Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Temat: Brera/159 2.2JTS problem z odpalaniem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie Brera/159 2.2JTS problem z odpalaniem

    Witam Ziomy,

    Problem mam i trochę już nie za bardzo wiem czego szukać. Objaw jest taki że jak chcę zapalić auto naciskam start i słyszę tylko cykanie rozrusznika który nie kręci. Czasem po jednej czasem po pięciu próbach auto odpala. Nie ma reguły czasem zapala za każdym razem czasem za którymś. Przekopałam internet itd zeby nie było. Wymieniłem rozrusznik dodałem dodatkowy przewód masowy do rozrusznika. Czujniki położenia wałków te od wariatorow i położenia wałków. Regulator ciśnienia paliwa. Na kompie czasem mam grzałkę sondy lambda ale tylko czasem. Ale jak nie odpala za każdym razem tak nie odpala .... Help.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sprawdzałeś oba główne kable masowe? Może połączenie jest zaśniedziałe bądź kabel naderwany.
    Skoro rozrusznik nie kręci tylko cyka to problemy z zasilaniem paliwem nie występują. To kwestia elektryki.

    PS. Jak podlaczyłeś ten dodatkowy kabel masowy?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Słyszysz rozrusznik czy „klik-klak” spod deski rozdzielczej?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Kabel masowy poprowadziłem od minusa na akumulatorze do śruby która przykręca rozrusznik do obudowy skrzyni. Słyszę klik klik spod maski w sensie spod rozrusznika. Sugerujesz przekaźnik ?? Mi trochę juz z tym ręce opadają. Bo walczę z tym od dłuższego czasu bez skutecznie. Rozrusznik jest nowy. Aku ma pewnie powyżej roku ale ten problem mam odkąd mam auto nawet chyba ostatnio sie nasilił wiecej razy muszę wciskać przycisk. Ruszanie biegami wyjmowanie uskładane kluczyka, zmiana kluczyka na drugi, czujniki pod pedałami itd nie wpływają gdyż po pierwsze problem jest nie powtarzalny po drugie moge nic nie robić tylko naciskać guzik trzymając hamulec i sprzęgło sie tak zapali za 7 albo za drugim razem.

    Dodam jeszcze ze celowo poprowadziłem dodatkowa masę aby uniknąć problemów z przewodami masowymi. Wymieniłem tez bezpieczniki główne od zapłonu , miedzy czasie wymieniłem łańcuch rozrządu bo miałem błędy P0013,14 itd ale ten problem był i przed i po. To moja chyba 6 AR i pierwszy raz nikt nie może rozkminić problemu. Za rozwiazanie stawiam 0,5 Whisky
    Ostatnio edytowane przez songokudj ; 25-08-2016 o 10:13

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    58

    Domyślnie

    Objaw typowy jak zacinający sie bendix w rozruszniku zwlaszcza, że wydobywa się dzwięk z niego... jesteś pewny, że ten nowy rozrusznik jest w pełni sprawny?

    Jak będzie Ci tak cykał przy odpalaniu, spróbuj na biegu np trzecim pchnac auto lekko w przód i lekko w tył na wstecznym, żeby ruszyć rozrusznik i zobacz wtedy czy odpali

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    100% pewności jak wyciągniesz rozrusznik i sprawdzisz na stole.

    - - - Updated - - -

    Błędów w ECU nie ma?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasq Zobacz post
    Objaw typowy jak zacinający sie bendix w rozruszniku zwlaszcza, że wydobywa się dzwięk z niego... jesteś pewny, że ten nowy rozrusznik jest w pełni sprawny?

    Jak będzie Ci tak cykał przy odpalaniu, spróbuj na biegu np trzecim pchnac auto lekko w przód i lekko w tył na wstecznym, żeby ruszyć rozrusznik i zobacz wtedy czy odpali
    Miałem tak samo, rozrusznik był rozbierany i oglądany dwa czy trzy razy, nie pomagało. Pomogła dopiero wymiana na nowy rozrusznik (fabrycznie regenerowany), który pół roku po wygaśnięciu gwarancji zaczyna dawać identyczne objawy. Rozruszanie na wrzuconym biegu pomaga, ale robi się irytujące...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Rozrusznik jest NOWY czyt NOWY - nie regenerowany tylko NOWY. Automat itd NOWE. Co ciekawsze działo się to na starym i na nowym - choć ewidentnie nowy kręci o niebo lepiej to problem jak był tak jest. Jak już pisałem powyżej ruszanie biegami 3-4-R-3-4 itd. serio nic nie daje.
    Ale ponieważ mam taką możliwość to sprawdzę rozrusznik na maszynie tam gdzie go kupowałem. Może być choć serio wątpię.

    Ktoś coś jeszcze? Jakieś pomysły ? Bo serio mi się skończyły. Nawet brałem pod uwagę IMO ale wiem już że sczytuje kluczyk za każdym razem.
    EHHHHH

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    Jak już pisałem powyżej ruszanie biegami 3-4-R-3-4 itd. serio nic nie daje.
    Nie chodzi o machanie biegami, tylko o wrzucenie biegu i „bujnięcie” autem w przód i w tył, żeby delikatnie poruszyło kołami i przeniosło to na układ napędowy.
    Mój regenerowany był zakupiony oficjalnym kanałem i przyszedł z fabryczną gwarancją AR – i w czasie trwania gwarancji nie dawał żadnych objawów. Po wygaśnięciu gwarancji zaczyna się to samo, znalazłem już eksperta od samych rozruszników i jak znajdę czas, to go odwiedzę. Chyba, że wcześniej zmienię auto, co jest zupełnie niewykluczone, bo pomału zaczynam mieć dosyć doktoryzowania się ze wszystkiego...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Było, bujanie , pukanie w rozrusznik, wrzucanie biegów. Nawet na górce kilka razy wrzuciłem na luz kiedy auto sie powolutku toczylo wrzucilem bieg i puscilem sprzegło. i co? i nic nadal to samo. Tzn po tym manewrze nie odpaliło ale po kolejnych 5 naciśnięciach tak. Uwielbiam AR miałem 2x156, GT, 159, i teraz BRERA i nigdy nie miałem takich problemów. Robiłem rozrządy,sprzęgła, zawieszenia, (gumki drążka w 156 były mistrzostwem), czujnik przyspieszenia bocznego w GT przyprawił mnie o zawał serca, przyhamował mi kiedyś koło jadąc na wprost ale wszystkie usterki udało się zdiagnozować i naprawić. Ale to pykanie rozrusznika mnie wykańcza.
    Mam jeszcze jedną koncepcję którą sprawdzę jutro tzn wymienię czujnik położenia wału korbowego/predkości obrotowej. Czujnik od wałków rozrządu wymieniłem wszystkie cztery. Zastanawiam się jeszcze na przekaźnikiem. innych pomysłów mi już brak. MÓWIĘ SERIO WHISKY DLATEGO KTO ROZWIĄŻE PROBLEM...

Podobne wątki

  1. Brera 2.2JTS Sosnowiec
    Utworzone przez szyszu w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 18:07
  2. Alfa Romeo Brera 3.2JTS Q4 Warszawa
    Utworzone przez alex35cj w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 19:50
  3. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory