Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Wściekła 159

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    2

    Cool Wściekła 159

    Witam, od niedawna jestem posiadaczem Alfy 159 (zawsze mi się podobała sylwetka tego auta) no i pierwszy raz mam pojazd w DIESLU i tu zaczyna się ciekawa historia. Auto zakupiłem w dość dobrej cenie dałem sprawdzić w warsztacie i niby wszystko ok.... 19.08.2016 wybierając się z moją żoną na wycieczkę do Ciechocinka doszło do fatalnej usterki. Po przejechaniu zaledwie 400 metrów obrotomierz zaczął wariować i z wydechu poszła biała ściana dymu, że było to przy kościele wyglądało jak by nowego Papieża wybrali :-) silnik nie reagował na próby wyłączenia go. Odruchowo wbiłem mu 5 puściłem sprzęgło na hamulcu, silnik zdechł. Cała akcja trwała 12 sekund, zaraz po tym przepchałem Alfę na parking i zostawiłem na jakiś czas. Wieczorem udałem się zobaczyć co jest grane pod maską ubyło Borygo pierwsza myśl pewnie uszczelka lub głowica, dolałem Borygo włączyłem silnik natychmiast załapał i trzymał 750 obrotów lecz z komory silnika zaczął wydobywać się dym więc natychmiast wyłączyłem sinik ale już normalnie. W dniu 22.08.2016 auto zostało przewiezione na lawecie do mechanika, opisałem mu co jest grane i wtedy dowiedziałem się co to "wściekły diesel" i że miałem dużo szczęścia że silnik się nie zatarł. Oczywiście dałem polecenie mechanikowi że ma zrobić auto i o kosztach nawet mi nie mówić bo nie chcę się wkurzać. W dniu 26.08.2016 dostałem informację że auto zrobione i mogę odebrać więc pojechałem i dowiedziałem się następujących rzeczy. Turbina wręcz się rozpadła jakiś idiota musiał wcześniej przy niej grzebać i o zgrozo nie skręcił jej dobrze i po prostu rozkręciła się niszcząc w sobie parę elementów. Ponownie usłyszałem od mechanika że ma dużo szczęścia bo Turbina rozkładając się na czynniki pierwsze wypluwała części metalowe i dobrze że silnik nie zaciągnął niczego do środka bo była by katastrofa. Więc podsumowując skończyło się tylko na wymianie turbiny, nowy olej i wszystkie możliwe uszczelki oczywiście mechanik dodatkowo na moje polecenie sprawdził wszystko co możliwe by wykluczyć inne awarie. Całość na szczęście kosztowała mnie tylko połowę pensji czyli 1700 złotych więc w miarę tanio się obyło. A teraz moje pytanie czy ALFA w DIESLU jest aż tak awaryjna i czy mam na coś jeszcze zwrócić uwagę bym nie miał niespodzianek ??? W sumie jestem nawet gotów wymienić prawie każdy element by tylko było ok.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    klapki wirowe jesli masz plastikowy kolektor. no i rozrząd zrób bo ch... wi co jeszcze kombinował poprzedni właściciel. Jedno i drugie zrobisz naraz. jak już chcesz natomiast na cacy to sprawdź sobie korekty wtrysków dodatkowo.
    Ostatnio edytowane przez Hesus88 ; 28-08-2016 o 02:55

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hesus88 Zobacz post
    klapki wirowe jesli masz plastikowy kolektor. no i rozrząd zrób bo ch... wi co jeszcze kombinował poprzedni właściciel. Jedno i drugie zrobisz naraz. jak już chcesz natomiast na cacy to sprawdź sobie korekty wtrysków dodatkowo.
    Rozrząd został sprawdzony przez mojego mechanika i jest ok. Co do reszty w poniedziałek jadę na wymianę tarcz przednich to przy okazji przekaże mechanikowi by sprawdził te elementy i jak zajdzie potrzeba dokonał natychmiast naprawy.

    Ogólnie co klap wirowych wszędzie gdzie czytam (między innymi na stronie auto światu) piszą że tyczy się to silnika 16v 150 koni i w zwyż w mojej Alfie jest silnik 8v 120 koni czy u mnie nie ma problemu z tym wynalazkiem no i czy usunięcie tego głupiego wynalazku jest czasochłonne bo przyznam że w piątek jadę w daleką trasę i potrzebuje auta.
    Ostatnio edytowane przez Rook ; 28-08-2016 o 04:35 Powód: Dodatkowe Zapytanie

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    W 8v nie ma klap wirowych.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rook Zobacz post
    A teraz moje pytanie czy ALFA w DIESLU jest aż tak awaryjna i czy mam na coś jeszcze zwrócić uwagę bym nie miał niespodzianek ???
    Pocieszę Cię że nie tylko diesle ale benzynowe też są bardzo awaryjne, w szczególności te kupione okazyjnie i za dobre pieniądze. Sam się o tym przekonałeś. Teraz bierzesz udział w loterii: co sie dzisiaj zjebie. Ciekawe czego jeszcze nie dokręcili w tym aucie? Nie pocieszę Cię bo nie chcę kłamać, powodzenia.

    fx25Xperia™

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    No tak kolega miał dużo szczęścia że tylko turbo do wymiany.
    Tak się dzieje jak amatorsko ktoś sam sobie czyści zmienną geometrię i nie poskręca jak potrzeba Efekty tego kolega miał. Nie wspomnę że jakby coś silnik wessał, to lepiej szukać używanego.
    Niestety o samochód trzeba dbać i od czasu do czasu dołożyć aby coś zmienić. Niektórzy jeżdżą i jeżdżą nawet oleju nie zmieniając filtrów też a o rozrządzie to nigdy nie słyszeli. Na efekty nie trzeba długo czekać . Jeśli właścicielowi coś walnie to od razu na forum pisze co to go nie spotkało a jakie to dziadostwo itp. ratunku. A jak ktoś kupi taki wyjeżdżony wóz i chce nim normalnie pojeździć to też się okazuje że to siadło że tamto i skarbonka. Inaczej nie będzie! Mało tego znam jednogo gościa co potrafi używki wymieniać na używki i uważa to za super wynalazek. No ale są różni i różniejsi i o tym tylko bardzo dobrze wiedzą mechanicy, bo ktoś i gdzieś to auto w końcu musi naprawić!!
    Życzę mimo wszystko miłej ekspluatacji Alfy.
    A i dodam, że Alfy nie za bardzo znoszą zamienniki.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Turbinę masz zrobioną, klap wirowych nie masz, więc jeśli wtryskiwacze są w porządku, to będzie dobrze. Co prawda zawsze zostaje koło dwumasowe i sprzęgło, ale a) to w każdym silniku, i b) raczej nie padnie z dnia na dzień . Szerokiej drogi

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    No i skrzynia M32 , poproś mechanika o wymianę oleju w skrzyni , wszystkie info znajdziesz na forum (FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 lub orginał -żaden inny

    ), powinien wlać od góry 2,6 L , przez korek przelewowy wchodzi mniej, dla tych skrzyń nawet 100ml robi różnice

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał daw7007 Zobacz post
    FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 lub orginał -żaden inny
    Ten olej nie spełnia normy zalecanej do przekładni M32. Zalecany jest olej spełniający API GL4. Stosując GL5, który nie jest kompatybilny z GL4, można przedobrzyć.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ten olej nie spełnia normy zalecanej do przekładni M32. Zalecany jest olej spełniający API GL4. Stosując GL5, który nie jest kompatybilny z GL4, można przedobrzyć.
    ''Jako jeden z niewielu olejów na rynku mimo specyfikacji API GL-5 może być stosowany w niektórych skrzyniach, w których wymagana jest klasyfikacja API GL 4.''

    ten olej można spokojnie lać do tej skrzyni , swego czasu sporo gdzodzin przegadałem z panem z poznania, który naprawia własnie te skrzynie, także i dla ASO , on również zaleca minimum taki olej, oczywiście ori , olej nie jest zły , ale na aparacie kulkowym wykazuje tą samą stabilność co FUCHS , a ten jest trochę tańszy w zakupie, choć to mała róznica

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory