Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Temat: Silnik umarł przez serwis klimatyzacji

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W JTDM 16V - w ,,ośmiobitowcach'' zdaje się nie ma dźwigienek zaworowych ani hydraulicznego kasowania luzów, prawda?

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    To jest 8V czy 16V?
    Były: Alfa SW 156 2004r 1.9 JTD 16v 140km, Alfa SW 159 2007r 2.4 JTDm Q4 210km
    Jest: Alfa SW 159 TI 2010r 2.0 JTDM 170km

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Magil ma rację. Serwis klimatyzacji nie zawinił. Nieopatrznie wspomnieli coś o zbyt dużym ciśnieniu i zasugerowali winę. Wina jest na kole pasowym.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    AR 159 1.9 Jtdm 2008r
    Postów
    16

    Domyślnie

    16v wiec taki zbieg okolicznosci ze 100km po serwisie klimy padlo kolo pasowe a za nim cala reszta przypominam ze po pierwszym nabiciu byl odczuwalny sekudnowy spadek mocy podczas zalanczania sie klimatyzacji. A sprezarka wlanczala sie i wylanczala co okolo 5sekund przejechalem tak okolo 30km

    Dopiero po ponownym podlaczeniu maszyny wszystko wrocilo do normy wiec jak serwis klimatyzacji mogl byc zrobiony poprawnie!!??

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Serwis klimatyzacji nie zawinił
    Naprawdę?

    Cytat Napisał over_speed Zobacz post
    A sprezarka wlanczala sie i wylanczala co okolo 5sekund przejechalem tak okolo 30km
    Dopiero po ponownym podlaczeniu maszyny wszystko wrocilo do normy wiec jak serwis klimatyzacji mogl byc zrobiony poprawnie!!??
    Na twoim miejscu zamknął bym auto żeby nikt go nie dotykał i poszedł do rzeczoznawcy i dopiero później podejmował kolejne kroki, jeśli rzeczoznawca potwierdzi ich winę a oni się nie zgodzą no to sąd.
    Ostatnio nawet kłóciłem się na innym forum z gościem który miał podobną sytuację w drodze z Chorwacji i twierdził że częste używanie klimatyzacji nie miało wpływu na to że mu się koło po drodze rozsypało, nie dał sobie przetłumaczyć że jest w błędzie.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ale teraz nie ma znaczenia czy to wina serwisu czy nie. Procedura zawsze jest taka, że musi być rzeczoznawca i wtedy ocenia się kto zawinił, jeżeli serwis, to jest odszkodowanie z ich ubezpieczenia. W obecnej sytuacji, gdy oni rozkręcili silnik bez rzeczoznawcy, możesz polegać jedynie na ich dobrej lub złej woli.

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał over_speed Zobacz post
    Dopiero po ponownym podlaczeniu maszyny wszystko wrocilo do normy wiec jak serwis klimatyzacji mogl byc zrobiony poprawnie!!??
    Powołaj rzeczoznawcę. Zbyt duże lub zbyt małe ciśnienie powodowałoby elektroniczne rozłączenie kompresora, a nie wykończenie koła pasowego przez kompresor, pomyśl. Fakt, że kompresor działający pod dużym obciążeniem powoduje większy opór, ale koło też nie rozwaliło się z dnia na dzień.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał over_speed Zobacz post
    16v wiec taki zbieg okolicznosci ze 100km po serwisie klimy padlo kolo pasowe a za nim cala reszta przypominam ze po pierwszym nabiciu byl odczuwalny sekudnowy spadek mocy podczas zalanczania sie klimatyzacji. A sprezarka wlanczala sie i wylanczala co okolo 5sekund przejechalem tak okolo 30km

    Dopiero po ponownym podlaczeniu maszyny wszystko wrocilo do normy wiec jak serwis klimatyzacji mogl byc zrobiony poprawnie!!??
    Ja tylko dopiszę że u mnie jak kupiłem auto w 2009, "spece" przy serwisie klimy nabili 750g czynnika!!! Nie mieli w katalogu z dla 159, ja nie miałem pojęcia, ale jeden z gości powiedział że wczoraj taką robili w drugim serwisie i na 100% było 750g. Wyjeżdżam z warsztatu, a tu dziwne dzwięki i natychmiastowe wyłączanie się klimy. W ten dzień mi już nie zrobili, bo odbierałem po zamknięciu warsztatu, przejechałem pewnie z 10-20km i dopiero na drugi dzień wracałem do warsztatu na poprawkę, już zapoznany z tym że jest coś takiego jak ePer i gdzie sobie sprawdziłem że ma być 550g.
    W każdym razie chyba z klimą nic się nie stało.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zbyt duże lub zbyt małe ciśnienie powodowałoby elektroniczne rozłączenie kompresora, a nie wykończenie koła pasowego przez kompresor, pomyśl
    A co jeśli kolega akurat "trafił" w stan nieustalony, a tak to wynika z opisu, kiedy klima ciągle startuje i się zatrzymuje? Historia zna wiele różnych przypadków, zabezpieczenia nie są idealne, wiesz co się dzieje w takiej sytuacji z kołem pasowym? Na pewno było już mocno zużyte skoro padło w tym momencie co nie zmienia faktu że dobiła je sprężarka klimy. Wpływ na nie przez ten stan można porównać do ciągłego dodawania i odejmowania gazu w trakcie jazdy, sprawdź ile czasu przy takim stylu jazdy wytrzyma Ci dwumasa a przy okazji poduszka reakcyjna układu napędowego.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie


    Gaz odzyskany 445g
    Olej odzyskany 41ml
    Podcisnienie 15 min
    Olej wprowadzony 28 ml
    Barwnik wprowadzony 1ml
    Gaz wprowadzony 550g

    Po tych wartosciach wlasnke sprezarka szalala.

    2gie podpiecie maszyny:
    Gaz odzyskany 480g
    Olej odzyskany 1ml
    Podcisnienie 15 min
    Olej wprowadzony 40ml
    Barwnik wprowadzony 1 ml
    Gaz wprowadzony 485g


    W ukł. Elearn podaje, że ma być 130ml oleju. Tobie za pierwszym razem ściagneli 41ml a za drugim już tylko 1ml.
    Takie pytanie do tych panów - ,skąd wiedzieli ile oleju wlać albo inaczej, ile oleju pozostało w układzie według nich, że zadecydowali o uzupełnieniu 41ml. Druga rzecz, dlaczego za drugim razem ściągnięto raptem 1ml oleju, gdzie jest pozostała część ?
    Wiele wskazuje na to, że z powodu braku oleju zatarła się sprężarka klimy a reszta to już wiadomo.

Podobne wątki

  1. Serwis klimatyzacji
    Utworzone przez piotrek_inf w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 21:08
  2. Serwis klimatyzacji
    Utworzone przez Lobuz w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 00:08
  3. [146] 146 1.7 16 v umarł silnik....
    Utworzone przez drakon-00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 11:21
  4. silnik 2.0 dlaczego umarł??
    Utworzone przez subratri w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 09:24
  5. 164 3,0 v6 silnik umarł ?
    Utworzone przez pieniek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2007, 08:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory