Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: 2.4 JTDM 200 a 210

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie 2.4 JTDM 200 a 210

    Witam. Zakupiłem ostatnio Alfe 159 Ti i niestety po dwóch tygodniach szczęścia i radości katastrofa. Auto zaprowadzone zostało do mechanika i czekam na diagnozę. Powinienem coś wiedzieć raczej w czwartek. Jak ruszałem ze świateł oczywiście delikatnie i dostojnie Alfka zgasła. Od tamtej pory nie chodzi na wszystkie cylindry, obroty falują i szarpie przy ruszaniu i podczas jazdy na niskich obrotach, a na zimnym silniku na drugi dzień jak wjeżdżałem na lawetę z rur wydechowych leciała biała para i dziwny smród spalin że aż szczypało w oczy. Pytanie jest takie bo siedzę i szukam informacji co do różnic między 200km a 210km. Na razie znalazłem różnice w turbo i wtryskach. W jednym poście gdzieś jeszcze ktoś pisał o jakiejś różnicy w przeniesieniu napędu i jej wytrzymałości. Szukam informacji bo zacząłem z ciekawości patrzeć za używanymi motorami 2.4 i nie znalazłem jeszcze z 210tki. Czy jak by się okazało ze silnik jest do wymiany to czy zakup gołej 200KM + mój osprzęt da serie 210? Czy czeka mnie więcej problemów prócz mega wydatków? ( oczywiście mam nadzieje że okaże się coś mniej ekstremalnego, ale wole teraz wiedzieć więcej niż mniej, bo i tak od kilku dni nie śpię ). Dodam tylko że autko w napędzie Q4.
    Ostatnio edytowane przez artek88 ; 06-09-2016 o 19:28

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    O 2.4 aż tak dużo nie wiem, ale z tego co gdzieś na forum przez lata obecnosci się dowiedziałem, to że w 2.4 jest problem z kolektorem wydechowym, który się odkształca, pękają szpilki mocujące, a jak nie one to głowica niestety. Problem występuje głównie przez DPF - podczas wypalania bardzo wzrasta temperatura (tzn nie było problemów w starszych autach z tym silnikiem bez dpf), dlatego wielu na dzien dobry z 2.4 wywala DPF i robi porządek z mocowaniem/uszczelnieniem kolktora. Biały dym i praca na niektóre cylindry, nie życzę ale może to być to,to chyba najczrniejszy scenariusz. Jak płyn wygląda? niech CI sprawdzą bodajże zawartość CO2. Może to być też tylko uszczelka pod głowicą, choć nie słyszałem o takich przypdkach. No chyba że jakaś pierdoła inna?

    W razie najczarniejszego scenariusza naprawa to chyba wymiana głowicy, albo używka albo nowa (nie wiem czy da się naprawić pękniętą). Kolektor w razie czego trzeba splanować/wyrównać, dać nowe szpilki (pęknięte da się wykręcić różnymi metodami, np dospawując się). Zdiagnozuj, a jak się potwierdzi to spróbuj zadzwonić do Cinsoft-u koło Gliwic, Marcin miał dostęp w miarę przyzwoitych cenach do głowic albo i całych silników (nowych) 2.4 z tego co mi się wydaje. Jak nie to ew. Kraków autka.pl, Tomek też narobił się 159 i jest w temacie obeznany. Obaj są bardzo pomocni, nawet jak nie będziesz u nich robił to napewno coś Ci podpowiedzą chociaż.

    I chyba raczej lepiej naprawiać swój motor, niż kupowac losowy z głowicą w niewiadomo jakim stanie.

    Co do różnic to nie wiem dokładnie, możesz sprawdzać w ePerze albo podpytać ww kolegów.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 06-09-2016 o 19:34

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Wskaźnik paliwa normalnie się zachowywał? Może wtyczka na którymś wtrysku nie łączy.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie szukaj całego silnika, poczekaj na diagnozę. Zapewne czeka Cię "tylko" wymiana głowicy. Zadzwoń do cinsoft w sprawie nowej. Wymienisz i będziesz miał spokój na lata.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Z opisu wynika, że to mogło być wszystko i ...nic. Bez paniki.
    Mój kuzyn odkupił ode mnie sztukę z przebiegiem 330 tys. Żadna z lansowanych awarii na forum nie miała u niego miejsca. Zrobił z niej 260 konny bolid, a nogę ma ciężką jak cios Tysona...

    Także ...luzik. Do diagnozy
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    No jest szansa ze jutro 20-21 będę coś wiedział. Jak nie to w czwartek. Powiem szczerze że teraz mam nadzieję że to "tylko" głowica. Cholernie się martwię bo doznałem szoku po tym jak mi się Alfa zepsuła. Najpierw spełnienie wieloletniego marzenia a potem bach. Auto na lawecie odstawione do mechanika po niecałych dwóch tygodniach radochy. Tak zrobię. Dzięki za pomoc. Jak to będzie głowica to będę dzwonił do Cinsoftu. Ciekawe ile taka głowica kosztuje. Cóż, na razie najważniejsza sprawa-diagnoza. Co do wskaźnika paliwa to pewności nie mam ale chyba dobrze pokazywał (choć nie wiem czy przy tym wszystkim bym zwrócił uwagę). Jak tylko będę miał newsy to od razu napiszę.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    I nic dziś się nie dowiedziałem. Do auta jeszcze nie zajrzano. Mam nadzieję że jutro coś się w końcu ruszy. Czekam dalej na diagnozę.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jak coś jeszcze potrzebujesz to daj znać, bo mam namiar na świeżo rozebraną 2,4 210KM i oglądałem silnik, jest na oko w dobrym stanie, plus pełny osprzęt itd. dostępne, skrzynia, zawieszenie itd. prawie całe auto (anglik).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    Masz już jakieś wieści, wstępną diagnozę? To nie musi być kapitalny remont ani nawet głowica tylko np uszczelka pod głowicą.
    [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION] dasz znać coś więcej? tu albo na pw? w szczególności interesuje mnie jaka skrzynia tam była, jaki przebieg i w jakim stanie na oko turbo?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Rok 2007. Skrzynia manual, przebiegu nie pamiętam bo mnie nie interesował (brałem z niej hamulce i osłony wydechu) ale na oko patrząc chociażby po stanie hamulców właśnie, to przebieg względnie nieduży (zaciski czyste i blacha pod tarczą czarna jak niedawno malowana). Nawet silnik (słupek) z zewnątrz bardzo czysty (na pewno nie myty teraz). Sprzęgło (tarcza) w bardzo dobrym stanie, na moje oko prawie jak nowa.
    Turbo: po stronie zimnej, z zewnątrz na obudowie (a raczej na tej długiej flanszy) od góry zalepione coś jakby masą olejowo-brudową - tak jakby kapało na nie z odmy? Nie wiem jak w tej wersji silnikowej jest to ustawione. Od strony gorącej widoczny jakiś tam nagar na wirniku ale luzu nie czułem. W tym turbo na wejściu jest właśnie taka długa flansza, więc wirnika kompresora nie widać ani nie da się pomacać. Gruszka za to bardzo czysta stąd mój wniosek że coś skądeś kapało z góry na obudowę turbo. Kolektor dolotowy alu. Niestety nie przyglądałem się silnikowi i jego osprzętowi dokładnie, bo mnie nie interesowały za bardzo. Zrobiłem tylko foto tabliczki turbo, FIAT 55208456 / 767878-1 KH000432
    Co do wersji auta to raczej bogata - panele srebrne aluminium w prążki, kierownica multi z bokami ze skóry perforowanej, lusterko fotochrom, czujnik zmierzchu, czujnik deszczu, tempomat, automatyczne światła, klimatronik, bez navi, bez xenonu, buda sedan kolor srebrny.

    Auto (a raczej części) są pod Poznaniem, na allegro czescifiatalfa, tel. 531 122 500
    tego co opisuję chyba jeszcze nie ma wystawionego, bo dzisiaj przy mnie dopiero segregowali i opisywali graty i szykowali do robienia zdjęć.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [159] 2.0 JTDM 170km vs 2.4 JTDM 210km Wady/Zalety ??Pomoc w wyborze
    Utworzone przez Nitro w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 04-05-2020, 20:55
  2. Alfa Romeo 156 SW - jaki silnik 1.9 JTDM vs 2.4 JTDM?
    Utworzone przez kamil.lignar w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 14:19
  3. [159] Pomoc przy wyborze między 1.9 a 2.4 JTDM - opinie o 2.4 JTDM
    Utworzone przez R-Y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 12:46
  4. [159] Silnik 1.9 JTDM (120km) czy 2.0 JTDM (136km) - za i przeciw?
    Utworzone przez Waldi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 21:19
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory