Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Problem 159 TBI

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie Problem 159 TBI

    1. Możecie polecić lub podesłać jakiś program co połączy się z tym silnikiem? Moj viaken łączył się bez problemu z każdym dieslem przez free FES i MES z witaminką i bez. Z Tbi mimo witaminki prosi o pełną wersję w każdym z tych programów.
    2. Auto odpala , jeździ, osiąga bez problemu moc , pali standardowe ilości paliwa lub nawet mniej niż innym użytkownikom ( 8-9l przy dosyc dynamicznej jeździe), ale w szczególności na zimnym silniku (w lato też ale mniej intensywnie) z rurek wydobywają się duże kłęby szaro białego dymu i czuć intensywnie spaliny nawet na postoju delikatnie w kabinie. Oleju ani grama nie pobrała przez 10 tyś , płynu chłodniczego też. Do tego wydech podobnie okopcony po paru setkach km jak w jtdm bez dpf.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    widocznie ta witaminka odblokowuje jedynie wszystkie funkcje dla silników które są dostępne w wersji demo (JTDM), a nie dla tych które nie są jak TBI

    ja mam zarówno licencję MES (jeszcze z czasów FES więc mam dożywotnie updaty również, a nie tylko 1 rok), do tego mam pełnego AlfaOBD.

    8-9L przy dynamicznej jezdzie? to jakies nierealne wartosci - u mnie pali ok 7L jak jadę równo 100km/h, jakieś 11L przy 140km/h, jazda po miescie parokolometrowe odcinki od zimnego silnika najdelikatniej jak sie da to tak z 12.5L, dynamicznie ok 15L a jak już korzystam z calego zakresu obrotów to ponad 18L.

    Co do kopcenia, to po starcie zawsze jest duzo pary wodnej. Przynajmniej w mojej SW tak się zawirowuje ze widze ja nawet w lusterku wstecznym za tylna szyba podczas jazdy - na poczatku tez mnie to niepokoilo, ale wychodzi ze tak ma byc (ktos na forum mi to potwierdzil gdzies, dodatkowo autem zrobilem 10tys km, na hamowni mialo 211KM/330Nm, jezdzi dobrze, plyny nie znikaja itp)

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nagraj te kłęby dymu. Intensywny zapach spalin występuje nawet w JTS, ale w kabinie spalin nie czuję.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie

    U mnie kopcenie jest porównywalne do innych samochodów, zapach spalin - niewyczuwalny. Natomiast wydech jest mocno okopcony. Od zakupu przejechałem 50 tys km, płyny nie znikają, wszystko jest perfekt, więc co do tego okopconego wydechu- TTTM i tyle.
    co do tych kłębów spalin może to być "wina" bezpośredniego wtrysku-gdzieś czytałem, że jest wyższa temp spalin, a przez to więcej pary wodnej co może dać wrażenie "kopcenia"

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jeszcze dodam od siebie, u mnie w kabinie spalin żadnych nie czuc nigdy. [MENTION=27217]taczka464[/MENTION],sugeruje przegladnij sobie wydech, najlepiej na podnosniku u mechanika, posłuchać itp, moze masz gdzies nieszczelnosc? dotyczy to rowniez sprawdzenia wszystkich polaczen w komorze silnika, szukaj syczenia i okopcen.

    rury wydechowe u mnie jak u innych okopcone.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,75 TBI
    Postów
    15

    Domyślnie

    U mnie też rury są okopcone, mimo częstego czyszczenia ich.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    1. ''Dosyć'' dynamiczna jazda (szybciej niż 90% użytkowników dróg) rozpiętość mam od komputerowych 6 do 25 , ale średnia z 5tyś km to 9 litrów a tryb jazdy strasznie mieszany ale raczej pół na pół emeryt,mój wmiarę dynamiczny standard i rajd. Ale jeżeli chodzi o spalanie w trasie to ogólnie jestem bardzo zadowolony.
    2. Ok sprawa częstszego mycia rurek wyjaśniona.

    3.W przyszłym tygodniu robię olej to napomnę mechanikowi o spalinach w kabinie. I niech szuka w razie czego. Ale jak wspominałem nie jest to intensywne i nie zawsze występuje, w porównaniu do tego co zaleci na zewnątrz. Nagram też jakiś klip i może uda mi się wrzucić go w sieć jak wygląda sprawa z kłębami dymu. Temperatura spadła i trochę nie będzie ułatwiała.

    4.Odnośnie siedzenia już pod autem. Macie jakieś sposoby na odkręcenie śrub mocujących osłonę pod silnikiem? 3 kręcą się w kółko w mocowaniach i nie idzie ich odkręcić za żadne skarby, paranoja...

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Podważaj je srubokretem i jednocześnie wykrecaj. Tuleje się urwaly, trzeba przyspawac.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    cholera, u mnie srednie spalanie z 4tys km to 13. 2l, 90% miasto krótkie odcinki (3km) dynamicznie lub bardzo dynamicznir, do tego czasem obwodnica, ale wtedy nie spada bo zawalidroga nie jestem.

    6l moja nie da sie chyba w zadnych warunkach uzyskac, 7min i to tylko jak nie ma w ogole swiatel na dwupasmowce i jade rowno ok 100km/h

    takie wyniki mialem i przed update softu ecu w aso (byla poprawka) , i po, jak i po chipie.

    czy cos moze byc nie tak u mnie ze to spalanie jest takie duze? bledow nie ma, auto ma moc, Cinkowi wszysto grało. jedyna sprawa to ze na zimnym (pierwszy kilometr) , przy spokojnej jezdzie (doladowanie ok 0.4-0.8) dosc mocno szarpie, ale jak wcisne mocniej to idzie jak burza rowno. mam wrazenie ze to szarpanie zaczelo sie dopiero po update softu w aso.
    jakies pomysły co sprawdzić?

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przepływomierz. Jak wygląda sterowanie zmiennymi fazami rozrządu w TBi?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory