Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Alfa 159 SW wahacze

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    145/159/Gulietta/Stelvio
    Postów
    6

    Domyślnie Wymiana wahaczy w SW

    Hej, w ramach zajec hobbystycznych chce sie wziac za wymiane wahaczy w mojej 159 SW. Czy temat jest do ogarniecia przez amatora? Moje dosw. z zawieszeniami skupia sie na Jeepach, gdzie mam duuuuzo miejsca pod autem, dobry dostep do srub i generalnie prostota budowy. Czy Alfa wymaga jakis specjalnych narzedzi, prasy, wyciskarek itp?

    Chce kupic gotowy zestaw jak np ten z alle: allegro.pl/oferta/wahacze-alfa-romeo-159-brera-spider-prawy-lewy-kpl-6762171629

    Dziekuje za pomoc!

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tymi wahaczami to się nie pocieszysz długo... Zwykły badziew spod znaku firmy, liczącej na pomyłkę kupującego z SNR
    Poza tym SW a Berlina/sedan to te same wahacze.
    Wymiana jest opisana w kilku miejscach oraz są też filmiki na YT.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    145/159/Gulietta/Stelvio
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Tymi wahaczami to się nie pocieszysz długo... Zwykły badziew spod znaku firmy, liczącej na pomyłkę kupującego z SNR
    To co kupic aby nie trzebabylo wynienic ponownie za tydzien? TRW? Jakis link?

    Dziekuje!

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    To co kupic aby nie trzebabylo wynienic ponownie za tydzien? TRW? Jakis link?

    Dziekuje!
    Proponuję znaleźć temat z wahaczami do 159, żeby się nie dublowały informacje po raz kolejny. Tam jest wszystko w temacie.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    To co kupic aby nie trzebabylo wynienic ponownie za tydzien? TRW? Jakis link?

    Dziekuje!
    Kup oryginały to wymienisz za kolejne 150 - 200 tyś km i zapomnisz co to wahacz. Wszystko inne to w myśl zasady co tanie to drogie.

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    [MENTION=80365]dwilk[/MENTION] na przyszłość sprawdź czy dany temat już nie istnieje. Przeniosłem posty do właściwego wątku.

    Co do wyboru wahaczy - zależy od wymagań oraz budżetu. Nic nie pobije wahaczy oryginalnych. Jeśli chcesz iść w zamienniki to górne Meyle HD też dadzą radę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Kup albo orginały albo regenerowane, koledzy z forum co przerabiali zamienniki Lemfordera albo TRW potwierdzą to co pisze.

    A jak już się zdecydujesz na zamienniki to weź Meyle a jak na SRL to zostaw sobie orginały do regeneracji bo za pół roku będziesz je wymieniał

Podobne wątki

  1. Alfa 156 TS Jakiej firmy wahacze górne???
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 22:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory