Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa Brera 2.2 Jts problem z elektryka...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie Alfa Brera 2.2 Jts problem z elektryka...

    Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem Alfy Brera. Niestety mam lekki problemy z elektryka. Mianowicie:
    -Alarm is not avaliable - po odpieciu akumulatora przez chwilę nie wyskakuje ale po jakimś czasie owszem.
    -Parking help is not avaliable - nie wiem czy ma to związek z dwoma nie działającymi czujnikami parkowania ale chyba nie powinno mieć zwiazku.
    -Podczas gdy pasażer otwiera swoje drzwi lekko uchyla się szyba kierowcy, tak jak gdybym to ja zza kierownicy otwierał drzwi. Dodam, że programowanie szyb nie pomaga.
    -Nie działający przycisk otwierania klapy. Na początku chodził po odpieciu akumulatora i restarcie nie działa bezwzględnu na zaznaczenie opcji w menu. Mam również problem z otwieraniem z kluczyka. Często muszę drugi raz nacisnąć przycisk otwarcia drzwi i dopiero łapie.
    -Mam również zastrzeżenia co do działania czujnika zapracowanych szyb. Gdy zapłonie go ręką to owszem przełącza tryb ale gdy huham na szybę nic się nie dzieje (oczywiście również gdy szyby zaparuja). Dodam, że miałem wcześniej 156 i tam czujnik bardzo szybko wyłapywania zmiany.

    Co do drzwi i alarmu to dodam że auto kupiłem bo lekkiej stłuczce i składałem je do kupy. Uszkodzenia nie były poważne ale czy istnieje możliwość, że np. Lakiernik, gdy zdejmowal drzwi mógł coś źle podłączyć? (mało prawdopodobne).

    Skanowalem auto Elmem 327 jedyny błąd to P0011 od elektrozaworu dolotowego, którego jeszcze nie wymieniłem. Przed restartem wyświetlał się też błąd P0013 od elektrozaworu wydechowego ale wykluczylem go ponieważ był wywołany niesprawnościa elektrozaworu dolotowego I prawdopodobnie złymi odczytami (po restarcie zniknal), oraz P0575 czyli od tempomatu co dziwne bo tempomat działa od początku bez zarzutu.

    Wiem, że były podobne tematy niestety nie dały mi jednoznacznej odpowiedzi. Moje pytanie brzmi na co zwrócić uwagę co może być przyczyną?


    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cześć,
    Skoro auto miało przygodę, do sprawdzenia masz wiązki pod kątem uszkodzeń.
    Cytat Napisał TomSon1991 Zobacz post
    Alarm is not avaliable
    Może po prostu akumulator jest kiepskiej kondycji.
    Cytat Napisał TomSon1991 Zobacz post
    Parking help is not avaliable
    Tak, to z powodu niedziałających czujników. Uszkodzenie choćby jednego powoduje deaktywację systemu.
    Cytat Napisał TomSon1991 Zobacz post
    Podczas gdy pasażer otwiera swoje drzwi lekko uchyla się szyba kierowcy, tak jak gdybym to ja zza kierownicy otwierał drzwi. Dodam, że programowanie szyb nie pomaga.
    Szukałbym pod kątem uszkodzonej wiązki lub panelu w drzwiach kierowcy.
    Cytat Napisał TomSon1991 Zobacz post
    Nie działający przycisk otwierania klapy. Na początku chodził po odpieciu akumulatora i restarcie nie działa bezwzględnu na zaznaczenie opcji w menu.
    Po odpięciu akumulatora trzeba przeprowadzić procedurę kodowania zamka. Zamykasz wszystkie drzwi, wciskasz przycisk zamykania zamka centralnego z kluczyka, następnie otwierasz auto. Przycisk w podsufitce powinien po tym działać.
    Cytat Napisał TomSon1991 Zobacz post
    Mam również problem z otwieraniem z kluczyka. Często muszę drugi raz nacisnąć przycisk otwarcia drzwi i dopiero łapie.
    Dzieje się tak gdy używasz obu kluczyków? Zacznij od wymiany baterii.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Kluczyk niestety mam tylko jeden. Dwa tygodnie temu wymieniłem baterie. Dzisiaj wymieniłem na Duracell i otwieranie działa bez zarzutu ale przycisk w podlokietniku przestał chodzić całkowicie.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Brera] Alfa Brera 2.4 / Qtronic problem z sekewncyjna zmiana biegow
    Utworzone przez Alexiak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-07-2016, 09:12
  2. Problem z elektryka
    Utworzone przez mati171 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2015, 22:44
  3. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09
  4. [GTV] Problem z elektryka
    Utworzone przez cuma_borek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 01:17
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory