Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Świece żarowe - długość - silnik 2.4 JTDm

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie Świece żarowe - długość - silnik 2.4 JTDm

    Które świece żarowe pasują i dobrze działają w 2.4 JTDm (2006r.) ?

    Różnią się długością i natężeniem prądu.

    GN069 - dłuższe o 5mm (ok. 156 mm), prąd 20 A

    GN059 - krótsze (ok. 151,5 mm), prąd 13A


    Krótsze pasują na pewno. Ale czy nie są za krótkie?

    Czy głowice silników 2.4 w wersjach 200 KM, 210 KM, i te same + Q4 różnią się czymś?

    Według katalogu GN069 są do silników z Q4. Dlaczego? Czy głowice mają inne wymiary? Czy jednak mają ten sam numer części?



    Mam taką teorię, że GN069 są najlepszym wyborem, tyle tylko że są droższe od GN059 i były zalecane do Q4 dlatego, że do Q4 zalecano lepsze świece. (Na zasadzie, że do lepszej specyfikacji zaleca się lepsze części)


    I najważniejsze, czy ktoś z posiadaczy 2.4 JTDm 200 KM roczniki 2005-2007 używa długich świec żarowych?

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Hah jeden napisal o świecach i juz się zacznie masowa wymiana :Lol: Tak jak pisałem w temacie z którego podchwyciłeś różnice w swiecach włosi chyba sami sie pogubili w tych numerach. W Eper sa co najmniej trzy różne numery świec do 2.4. Mam GN59 i żadnych problemów z odpaleniem w dodatku praktycznie wszędzie dostępne od reki i tańsze.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Hah jeden napisal o świecach i juz się zacznie masowa wymiana :Lol: Tak jak pisałem w temacie z którego podchwyciłeś różnice w swiecach włosi chyba sami sie pogubili w tych numerach. W Eper sa co najmniej trzy różne numery świec do 2.4. Mam GN59 i żadnych problemów z odpaleniem w dodatku praktycznie wszędzie dostępne od reki i tańsze.
    To wszystko już wiemy. ;-)

    Czekam na coś nowego.

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Do wczoraj to pewnie nawet nie wiedziałeś ze są dwa rodzaje długości i po raz kolejny sprawdza sie zasada, ze im mniej wiesz tym lepiej spisz Ale odpowiadając na pytanie z pierwszego postu do 200KM zgodnie z spare partsem dedykowane sa GN59 i nie ma najmniejszych problemów z odpaleniem sprawnego auta na tych świecach, a moja teoria jest taka jak z olejem, który to do 1.9 raz zalecali 5W40 a raz 5W30 ;] Jak juz ktos chce kombinować z dłuższymi niech sie upewni ze centralka/przekaźnik sa takie same dla obu wersji.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jakie to ma znaczenie co wiedziałem a co nie?

    Pytania są proste. Najważniejsze to: czy głowice są takie same, jeśli tak to można używać dłuższych i mocniejszych. Dane z katalogów znam.

    Po naprawdę dużych mrozach silnik mógłby lepiej odpalać, mam porównanie z innymi dieslami. Cała filozofia. Skoro można to poprawić, to dlaczego tego nie zrobić?

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Głowice są te same wiec raczej nic nie stoi na przeszkodzie aby przetestować z tym ze nie wiadomo czy to cos da i czy dłuższe oraz mocniejsze świece nie będą narażone na szybsze uszkodzenie. Same świece to koszt ponad 400zl, czyli prawie dwa razy więcej wiec wymiana sprawnych mija sie z celem.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Głowice są te same wiec raczej nic nie stoi na przeszkodzie aby przetestować z tym ze nie wiadomo czy to cos da i czy dłuższe oraz mocniejsze świece nie będą narażone na szybsze uszkodzenie. Same świece to koszt ponad 400zl, czyli prawie dwa razy więcej wiec wymiana sprawnych mija sie z celem.
    Moje były wymieniane jakieś 80 tys. km temu. Więc i tak już na nie pora, szczególnie, że dużo jeżdżę po mieście.

    Boję się tylko tego, że będą wystawać do komory spalania, albo że się obłamią, wpadną lub stopią.

    Z drugiej strony jeśli jest na nie miejsce, to zajmą pewną objętość sprawiając, że wzrośnie trochę stopień sprężania ;-)

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Głowice są takie same, a silnik 210KM jest po prostu nowszą opcją od 200KM
    Tak samo jest z wtryskami i turbinami w tych modelach z 210 są lepsze i można je przełożyć wcześniej odpowiednio zmodyfikować soft
    Myśle że świece po prostu na tej samej zasadzie zostały tam zamienione i pasują bez problemu.

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm 16v - jak wymienić świece żarowe?
    Utworzone przez krzysiekhey w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 13:42
  2. [159] świece żarowe 2,4 jtdm
    Utworzone przez sliwa90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 21:30
  3. [159] 2.4 JTDM 210km - świece żarowe
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory